F1: dupla büntetést kapott a Haas a bokszutcai malőr miatt

2018.03.25. 13:33
Sebastian Vettel nyerte az idénynyitó Ausztrál Nagydíjat, nagy részben a Haas-csapatnak köszönhetően, amely mindkét gépét nem megfelelően rögzített kerékkel küldte ki a bokszkiállásuk végén, és a félreálló autók miatt pályára hajtó biztonsági autós fázist kihasználva a Ferrari versenyzője az élre tudott ugrani az ekkor végrehajtott kerékcseréjét követően. A futam után kiderült, hogy a Haas a pilóták biztonságos kiengedésére vonatkozó szabályok megszegése miatt 10 000 dollár pénzbüntetést kapott – mindkét négykerekűért egy ötezres csekk járt az amerikaiaknak.
Azóta az is kiderült, hogy az anyacsavar menete nem volt megfelelő, ezért nem tudták rendesen rögzíteni a szerelők a kereket a bokszkiállás során. Kevin Magnussen a 20., Romain Grosjean kettővel később, a 22. körben állt meg a pálya szélén; előbbinek a bal hátsó, utóbbinak a bal első kereke nem lett megfelelően rögzítve a bokszban.