F1: Alonso szomorú a Vettel-cserés pletykák miatt

2014.09.18. 15:55
Fernando Alonso szerint szomorú, hogy Olaszországban a sajtó arról pletykál, a jövőben csapatot cserél Sebastian Vettellel, azaz a Red Bullhoz szerződik, a német pedig a Ferrarinál folytatja.

„Elszomorít, hogyilyen pletykákat kreál az olasz sajtó. Szégyen, mert ezzel nem segítik a Ferrarit. Mindannyian arra törekszünk, hogy a lehető legjobb legyen a Ferrari, amely fontosabb minden embernél, és fontosabb az egész Formula–1-nél – mondta Alonso. – Tisztelem a Ferrarit, fontos számunkra, hogy jó hangulat maradjon a csapaton belül, hogy egységesek maradjunk. Az olasz emberek is ezt várják tőlünk, éppen ezért érthetetlen számomra, milyen céllal találják ki ezeket a pletykákat Olaszországban."

A brit sajtóban az elmúlt hetekben kiemelték Alonso nyilatkozatai után, hogy bár többször is elmondja, milyen fontos neki a Ferrari, és akkor lenne boldog, ha a Ferrarival nyerne világbajnokságot, azt egyszer sem zárta ki kategorikusan, hogy elhagyja a Scuderiát. Tulajdonképpen ezúttal is csak annyit mondott, hogy elszomorítják a pletykák, nem cáfolta azokat – azaz tovább tart a bizonytalanság.

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Fernando Alonso belengette a visszavonulását

F1
2026.06.11. 21:58

Antonelli egy statisztikai mutatóban már Alonsót is utolérte az örökranglistán

F1
2026.06.09. 20:52

Hadjar megtarthatja a dobogót; a Cadillac elveszítette az első pontját az F1-ben – hivatalos

F1
2026.06.07. 19:49

„Hibrid autóknak nem kellene versenyezniük” – Alonso kifakadt Monacóban

F1
2026.06.05. 21:28

Alonso: Én vagyok a legjobb. Semmit sem kell bizonyítanom

F1
2026.05.22. 14:48

Sokat várnak az Aston Martin Formula–1-es versenyzőakadémiájára került Nagy Rolandtól

F1
2026.05.20. 12:10

„Csak a Ferrarinak adatott meg a luxus” – Alonso szerint jogtalan előnyhöz jutott a rivális az esős Pirelli-teszt által

F1
2026.05.03. 17:59
Ezek is érdekelhetik