F1: 2020-ban már Rio de Janeiróban lesz a Brazil Nagydíj

MTI MTIMTI MTI
2019.05.08. 20:23
Jair Bolsonaro brazil elnök szerdán bejelentette, 2020-tól Rio de Janeiro rendezi a Formula–1-es Brazil Nagydíjat.

„Hat-hét hónap alatt új versenypályát építünk, így jövőre már Rióban lesz a Formula–1-es futam” – jelentette ki a január óta hivatalban lévő elnök egy rendezvényen, de arról nem beszélt, pontosan mikor kezdődik az építkezés.„Hat-hét hónap alatt új versenypályát építünk, így jövőre már Rióban lesz a Formula–1-es futam” – jelentette ki a január óta hivatalban lévő elnök egy rendezvényen, de arról nem beszélt, pontosan mikor kezdődik az építkezés.

Hozzátette: a jelenlegi rendezés a Sao Paulóhoz közeli interlagosi aszfaltcsíkon veszteséges, a pályának sok a tartozása, ezért költöztetik el a versenyt. Bolsonaro szerint közpénz bevonása nélkül kerül sor a beruházásra, amely „közvetve és közvetlenül hétezer új munkahelyet teremt majd”.

Az új pályát a Rio de Janiró nyugati részén található Deodoro városrészben építik majd fel, ott, ahol a 2016-os olimpián lovas-, továbbá szlalomkajak-versenyeket rendeztek.

A brazil versenyt a jelenlegi, interlagosi helyszínen 1990 óta rendezik, és ez a pálya volt a házigazda 1972 és 1977 között, valamint 1979-ben és 1980-ban is. Az 1978-as, valamint az 1981 és 1989 közötti futamokat a rióhoz közeli Jacarepaguá versenypályán tartották.

Legfrissebb hírek

„Egy kör különbség, és valószínűleg nyertem volna” – Russellt frusztrálja a Japán Nagydíj alakulása

F1
11 órája

Verstappen komolyan fontolgatja, hogy befejezi az F1-es pályafutását

F1
13 órája

„Figyelmeztettük az FIA-t” – a versenyzők változtatást követelnek Bearman óriási bukása után

F1
14 órája

Antonelli az újabb sikerrel a pontverseny élén! Russell leszorult a dobogóról Szuzukában

F1
19 órája

„Rendkívül frusztráló” – Leclerc kifakadt a szuzukai időmérő után

F1
2026.03.28. 16:30

Verstappen: Már sem dühöt, sem frusztrációt nem érzek

F1
2026.03.28. 13:26

A Mercedest nem lehetett Szuzukában sem megállítani: Antonelli és Russell az első sorban!

F1
2026.03.28. 08:05

A Mercedes állva hagyta a mezőnyt a szuzukai időmérő előtt

F1
2026.03.28. 04:40
Ezek is érdekelhetik