Igazi „Balentin-nap” Londonban

2013.02.14. 20:39
Gareth Bale ezúttal is zseniális volt (Fotó: Action Images, archív)
Az Európa-ligában a legjobb 16 közé jutásért csap össze a Tottenham Hotspur és az Olympique Lyon. Gareth Bale két csodagóljával győzni tudott a londoni csapat az első felvonásban, de a látottak alapján a párharc messze nincs még lefutva.

Igazi angol–francia csatában reménykedtek azok, akik megtekintették a Tottenham–Lyon mérkőzést. Az angolok manapság sokkal gazdagabbak, az OL nemcsak hozzájuk mérten, hanem abszolút (m)értékben elszegényedett, és a sikerek is elkerülik mostanában, de a tradíciók miatt – no és azért, mert remek játékosok léptek pályára – rangadónak számított a mérkőzés.

Nagy kár, hogy ezek nem generáltak élvezhető első félidőt.

Merészebben kezdett a Tottenham, de jó félórát kellett várni az első helyzetre (Emmanuel Adebayor hibázta el), az OL erejéből pedig csak a derekas küzdelemre futotta (illetve kis híján egy büntető kiharcolására is, de Jan Vertonghen megúszta Bafetimbi Gomis térdének koccolását).

Volt, aki a lelátón félmeztelenre vetkőzött, hogy ne járjon úgy, mint az ellenféllesen lévő Roberto Mancini, aki békésen szundikált – és így nem láthatta az olasz, amint Gareth Bale öt méterről képtelen az üresen tátongó kapuba találni. Igaz, az első félidőt mégiscsak Bale tette emlékezetessé: a ráadás kezdetén zseniálisan tekert a jobb sarokba egy távoli szabadrúgást.

Csodagólt a fordulás után is láthattunk, és nem is kellett sokat várni rá: az OL balhátvédje, Samuel Umtiti az 55. percben beírta magát a minden idők legszebb góljait jegyzők közé egy ballábas „atomcsapással”. A 19 esztendős francia játékos alighanem elindult a világhírnév felé.

Ha nem is sokáig, de felélénkült a mérkőzés, Alexandre Lacazette felvillantott valamit a francia karmesterek hagyományaiból egy szép cselsorozat erejéig, amelynek végén azonban pontatlanul célzott – akárcsak a másik kapu előtt Bale. Csak bombagólokat ért lőni ezen az estén Londonban…

Ennek a tételnek megfelelően zárult a mérkőzés: a ráadás utolsó pillanataiban Bale a jobb felsőbe tekert egy 22 méteres szabadrúgást.

Zseniális gólok születtek az üresjáratok mérkőzésén, de semmi sem dőlt még el a párharcot illetően.

EURÓPA-LIGA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

TOTTENHAM (angol)–Lyon (francia) 2–1
London, White Hart Lane. V: Proenca (portugál)
Tottenham: Friedel – K. Walker, Vertonghen, Gallas, Assou-Ekotto – S. Parker (Livermore, 90.), Dembélé – Lennon (Sigurdsson, 79.), Dempsey (Holtby, 67.) Bale – Adebayor. Menedzser: André Villas-Boas
A kispadon:
Lloris (k.), Naughton, Dawson, Caulker
Lyon:
Vercoutre – Réveillere, Lovren, Bisevac, Umtiti – Malbranque (Grenier, 83.), Gonalons – Lacazette, G. Fofana, L. López (Gezzal, 88.) – Gomis.Vezetőedző: Rémi Garde
A kispadon:
A. Lopes (k.), Baky, M. Dabo, Ferri, Benzi
Gólszerző:
Bale (45., 90), ill. Umtiti (55.)

TEKINTSÜK MEG A GÓLOKAT, A TÖBBI FELEJTŐS. NA DE EZ A HÁROM TALÁLAT MINDENÉRT KÁRPÓTOLT MINKET...

90. PERC VÉGE, NYERT EGY GÓLLAL A TOTTENHAM!

90. perc HIHETETLEN! BALE TEKER BALLAL A JOBB FELSŐBE EGY 22 MÉTERES SZABADRÚGÁSBÓL! 2–1

90. perc Parkert Jake Livermore váltja.

90. perc Bale két csel után lő ballal a 16-os elől, de a bal sarok előtt vetődve véd Rémy Vercoutre.

88. perc Lópezt Rasid Gezzal váltja a végére.

86. perc
Umtiti esik rosszul. Ápolás.

Malbranque-ot élteti a lelátói kórus.

83. perc
Malbranque-ot Clément Grenier váltja.

80. perc Gueida Fofana kap egy sárgát Holtby bántása miatt.

79. perc Hosszú-hosszú üresjárat, majd Lennont Gylfi Sigurdsson váltja.

EL-VIDEÓK ITT!

67. perc Clint Dempsey le, Lewis Holtby váltja.

65. perc
Bale lő 13-ról, középről, de ő is éppen középre.

62. perc
Lacazette kicselez három védőt, majd ballal 16-ról lő, de Friedel kitolja a léc alá, túlságosan középre tartó labdát.

55. perc EGYENLÍT A LYON! Samuel Umtiti
gondol egyet, és egy kipattanót a 16-os bal sarkától ballal nyílegyenesen és atomisztikus erővel a túlsó felső sarokba vág. ELKÉPESZTŐ, Friedel szemmel sem követhette a labda útját. 1–1

53. perc López ível balról az ötösre, ahol Lacazette eltűnik Assou-Ekotto mellett. Tovább.

Bale ötödik gólját rúgta legutóbbi négy mérkőzésén a TH-ben.

Az exlondoni Malbranque már négy lövőhelyzetet is előkészített, de társai között nincs Bale. Csak egy szál Bale van a pályán.

48. perc Kyle Walker kap sárgát Umiti megröptetéséért.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK.

Balentin-nap Londonban?

46. PERC VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc VEZET A TOTTENHAM! Gareth Bale teker ballal 26-ról egy szabadrúgást a jobb alsóba. 1–0

A lelátón csendes álomba szenderül Roberto Mancini.

37. perc BALE!
Walker viharzik el a jobbon, tökéletes beadása egyedül találja Bale-t az ötösön, aki a háló helyett a bal sarokban már elfekvő kapust találja el. A kipattanó Adebayoré, ő visszagurít, éppen a kapus elé.

34. perc Alexander Lacazette ugratja ki lövés helyett a 16-osról Lisandro Lópezt, aki fölöslegesen kifelé cselez. Fofana megoldja a helyzetet, Brad Friedelhez passzol.

Nem az igazi a hangulat a stadionban, olyan a mérkőzés is.

27. perc
VÉGRE VALAMI! Moussa Dembélé ugratja ki nagyszerűen Emmanuel Adebayort, aki elviszi a labdát Bisevac mellett, majd jobbal 14-ről a bal alsó mellé lő.

A TÖBBI, PÁRHUZAMOSAN ZAJLÓ EL-MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

20. perc A Lennont bántó Samuel Umititi az első sárga lapos.

17. perc
Lennon futtatja Kyle Walkert jobb oldalon, az éles beadást azonban kivágja a kapu elől Milan Bisevac.

15. perc
Jan Verthongen térden koccintja a 16-oson belül Bafetimbi Gomist, de tovább… Érdekes döntés.

Egy lelkes néző félmeztelenül ücsörög a lelátón. Annyira azért nem jó a mérkőzés.

13. perc
Guiede Fofana lő jobbal nem is sokkal a léc fölé, mintegy 19 méterről.

8. perc Gareth Bale vágja a kapu fölé jócskán az ötös bal sarkától Aaron Lennon jobb oldali keresztlabdáját. Ballal.

Többet támad a Tottenham.

3. perc
Benoit Assou-Ekotto lép el a balon, középre adását kivágja a kapu elől Anthony Reveillere.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Mindkét csapat 4–2–3–1-es felállásban nyomul ma.

Londonban remek idő. A hazaiak fehérben, a vendégek feketében.

Egy kis örökmérleg:
két mérkőzés, egy-egy győzelem, négy-négy rúgott gól.

A kapus Hugo Lloris a nyáron igazolt az OL-től a TH-hoz 12.6 millió euróért. A francia Steed Malbranque ellenben megfordult korábban a „sarkantyúsok” között.

A hazaiaknál Junesz Kaboul, Jermain Defoe és Sandro sérült, a vendégeknél mindenki bevethető.

Hogy hogyan jutottak el idáig? EL-ADATBANK ITT!

A két csapat a legjobb 16 közé jutásért csap össze egymással.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A TOTTENHAM HOTSPUR–OLYMPIQUE LYON EURÓPA-LIGA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!