A Sporting előnnyel utazhat Bilbaóba

2012.04.19. 21:00
Iturraspe (feketében) és a Bilbao nem tudta térdre kényszeríteni a Sportingot (Fotó: Reuters)
Egygólos előnnyel várja a labdarúgó Európa-liga visszavágóját a Sporting, amely Lisszabonban 2–1-re legyőzte az Athletic Bilbaót. Aurtenetxe még a baszkoknak szerzett vezetést, ám a portugálok Insúa és Capel révén fordítani tudtak.

A Sportingra várt az a feladat, hogy megakadályozza az összspanyol döntőt a második számú európai kupasorozatban. Ricardo Sá Pinto együttese hazai pályán általában remekel, így a szurkolók nagy várakozással tekintettek az elődöntő elé.

A lisszaboniak aktívan is kezdtek, az első tíz percben nem hagyták kibontakozni a Manchester Unitedet és a Schalkét is elbúcsúztató baszkokat. Elsősorban a csapat jobb oldala, vagyis Joao Pereira és André Martins volt rengeteget foglalkoztatva, de nem lehetett panasz Diego Capel játékára sem.

A Bilbao támadásban keveset mutatott, Fernando Llorentéhez gyakorlatilag nem lehetett eljuttatni a labdát, ennek köszönhetően Rui Patriciónak nem is kellett komolyat védenie az első félidőben. A Sporting hiába volt fölényben, gólt nem láthattunk az első félidőben.

A portugál együttes próbált irányítani a szünet után is, ám az 54. percben talán némileg váratlanul a vendégek előnybe kerültek. Susaeta szabadrúgását követően Insúa szerencsétlen mozdulattal próbált felszabadítani, a labda így Aurtenetxe elé került, aki közelről a hálóba helyezett. 0–1

A balhátvéd számára azonban megadatott, hogy helyrehozhassa hibáját. Egy beadás után ugyanis röviden szabadítottak fel a bilbaói védők, az előretörő futballista pedig a felpattanó labdát nagy erővel a bal sarokba fejelte. Gorka Iraizoz kapusnak esélye sem volt a hárításra. 1–1

A gól szárnyakat adott a Sportingnak, és gyorsan jött a fordítás is. Igaz, ehhez az is kellett, hogy Marat Izmajlovot nem támadták meg a védők, ő Diego Capelhez passzolhatott, és a portugálok spanyol szélsője nagy gólt ragasztott a bal sarokba. 2–1

Az utolsó percekben mindkét csapat sokat tett az újabb gólért, ám az eredmény nem változott. A Sporting Sá Pinto irányítása alatt továbbra is hibátlan hazai pályán, így egygólos előnnyel utazhat a bilbaói visszavágóra.