A Porto egygólos előnyből várhatja a sevillai visszavágót

2014.04.03. 21:00
A labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén a Porto hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Sevillát. A találkozó egyetlen gólját a hazaiak csapatkapitánya, Eliaquim Mangala szerezte fejjel a 31. percben. A visszavágóra egy hét múlva kerül majd sor, amelyet majd (többek között) Fernando is kénytelen lesz kihagyni, a Porto játékosa a 87. percben másodperceken belül két sárga lapot is begyűjtött, így a kiállítás sorsára jutott.

Mangala (balra) gólja döntött a Sevilla ellen, a gólpasszt Quaresma adta (Fotó: Reuters)

Az első félidő vitathatatlanul a Portóról szólt, a vendéglátók az első negyedórában számolatlanul végezték el a szögleteket és szabadrúgásokat, az már más kérdés, hogy ezekből nem tudtak veszélyt kialakítani Beto kapuja előtt. A Sevilla a védekezésre koncentrált, egyszer kerültek közel a Porto kapujához az első játékrészben, Ivan Rakititic szabadrúgását követően a labda Jackson Martínezről pattant be majdnem a saját kapujába.

Nem így történt, három perccel később pedig jött is a hazaiak gólja. Gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Ricardo Quaresma lőtte középre a labdát jobb külsővel a bal oldalról, az ötösnél pedig érkezett bevetődve Eliaquim Mangala, aki nagy erővel fejelt a kapu közepébe. A védőnek ez volt a harmadik El-gólja ebben a szezonban. 1–0

A Sevilla még örülhetett is annak, hogy csak egygólos hátrányban kellett szünetre mennie, hiszen a félidő zárásaként előbb Steven Defour lőtt hatalmas kapufát, majd Silvestre Varela kísérletét követően Beto mentett nagyot.

A második játékrész még kevesebb izgalmat tartogatott magában, mint az első félidő, a Sevilla támadásai igencsak vérszegénynek bizonyultak, miközben a Porto biztosan őrizte előnyét, de érdekes módon nem is törekedett arra mindenáron, hogy további találatokat szerezzen.

Érezte mind a két vezetőedző, hogy így nem fog jelentősen változni a játék képe, a cseréket követően arra lehetett következtetni, hogy a Porto újabb gólokat szeretne szerezni, míg a spanyolok szándéka az volt, hogy valahogy találjanak egy gólt idegenben. Ehhez közel is álltak a 75. percben, Carlos Bacca lövését követően Kévin Gameiro került ziccerbe, de hat méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

A 87. percben aztán váratlanul emberhátrányba kerültek a hazaiak, Fernando előbb visszahúzásért, majd reklamálásért kapott sárgát, mindezt röpke húsz másodperc alatt. Azonban ezzel sem tudott mit kezdeni a Sevilla, sőt, a 92. percben még Quaresma találta el a kapufát, így az mindeképpen kijelenthető, hogy a Porto megérdemelt győzelmet aratott, ugyanakkor a párharc még nincs lefutva, a spanyolok a visszavágón még megfordíthaják az állást, de ahhoz mindenképpen jobb teljesítményre lesz szükségük. A portugálok a jövő heti meccsen nem számíthatnak majd egyébkét a fentebb említett Fernandóra a kiállítás miatt, de nem játszhat majd Jackson Martínez sem, aki „kisárgázta" magát a mai találkozón.