Cissé háromszor talált a kapuba, de a Benfica örülhet

2013.04.11. 20:55
André Almeida (balra) csatázik a hazaiak védőjével, Massadio Haidarával (Fotók: Action Images)
A Benfica 1–1-es döntetlent játszott a Newcastle United otthonában a labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján, így 4–2-es összesítéssel továbbjutott. A hazaiak Pappis Demba Cissé góljával szerezték meg a vezetést a második félidő közepén (ezelőtt a szenegáli csatár már kétszer betalált, de mindkétszer lesről), a portugál csapat a 92. percben egyenlített az argentin Eduardo Salvio góljával.

A Newcastle-nek kellett volna kétgólos hátrányt ledolgoznia, az első félidőben mégis többnyire a Benfica támadott. A vendégek alacsony termetű, jól cselező argentin játékosai (Eduardo Salvio, Nicolás Gaitán, Enzo Pérez) többször ellenfeleik mögé kerültek, a hazaiak sokszor csak nyomozták a labdát.

Az angol csapat kapujában álló Tim Krulnak rögtön az elején kétszer is játékba kellett avatkoznia, előbb Lima sarkazásánál, majd egy veszélyes bal oldali beadásnál védett.

A 28. percben nagyot hibázott a holland kapus, így Gaitán óriási helyzetbe került, de a gólvonalon álló Massadio Haidarába lőtt.

Pappis Demba Cissé az első lesgólja után

A Benfica a folytatásban is magabiztosan játszott, az angol alakulat csak a szünet előtt tudta nyomás alá helyezni. Ekkor a vendégek kapujába került a labda, de hiába, mert Pappis Demba Cissé lesről talált be, így gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A második félidő teljesen más képet mutatott, az addigi Benfica-fölény a múlté lett, a Newcastle pedig egyre inkább magára talált. Cissé a 65. percben újabb lesgólt fejelt, amit már nem tudott hidegvérrel tudomásul venni, és kireklamált magának egy sárga lapot. Hat perc múlva már nem volt, ami felidegesítse, harmadik gólja szabályos körülmények között született (Shola Ameobi szerencsés beadása után fejelt az üres kapuba), így a „szarkák” egy csapásra a továbbjutás küszöbére, a lisszaboniak pedig a kiesés szélére kerültek. 1–0

A gól utáni percekben még inkább beszorult a Benfica, szinte félpercenként érkeztek az újabb és újabb hazai rohamok. Ezeket azonban túlélte a piros mezes csapat, a hajrában pedig Salvio góljával még az egyenlítés is összejött neki, így a lassan féléves veretlensége megőrzésével harcolta ki az elődöntőbe jutást (1–1). Az argentin támadó találata volt egyébként a Benfica 600. gólja az európai kupákban, ezt a mérföldkövet korábban hat csapat érte el.

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Newcastle (angol)–Benfica (portugál) 1–1 (0–0)
Newcastle,
St James Park. Vezette: Ivan Bebek (horvát)
Newcastle:
Krul – Simpson, Williamson, Yanga-Mbiwa,Haidara (Marveaux, 67.) – Anita (Ben Arfa, 63.), Bigirimana (Ameobi, a szünetben) – Guitiérez, Cabaye, Sissoko – P. D. Cissé
Benfica: Artur – André Almeida, Luisao, Garay, Melgarejo – O. John (Rodrigo, 76.), Matics, Gaitán, E. Pérez – Lima (Cardozo, 72.), Salvio (Jardel, 93.)
Gólszerző: P. D. Cissé (71.), ill. Salvio (92.)
Továbbjutott: a Benfica, 4–2-vel

PERCRŐL PERCRE!

Cikkünk folyamatosan frissül!

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! 4–2-es összesítéssel továbbjutott a Benfica!

93. PERC A gólszerző Salvio helyett Jardel a pályán.

92. PERC SALVIO GÓLJÁVAL EGYENLÍTETT A BENFICA! Rodrigo ment el a jobb oldalon, középre passzolt, az érkező Salvio pedig hét méterről a kapu közepébe lőtte a labdát, 1–1.

90. PERC Newcastle-szabadrúgás 22 méterről, Cabaye lövését védte a brazil kapus.

89. PERC Helyzet itt is-ott is. Rodrigo ugratta ki Gaitánt, aki a labdát a kapusba lőtte. Majd rögtön a másik oldalon Ben Arfa cselezgetett, majd lőtt fölé.

Nagy csata folyik a pályán, egyik csapat sem tudja sokáig megtartani a labdát.

81. PERC Yanga-Mbiwa kap sárga lapot.

80. PERC Kiszabadul a szorításból a Benfica, egy tetszetős kontratámadás végén szabálytalanul állítják meg Cardozót.

79. PERC Cabaye lő a „kígyótérről", 35 méterről eleresztett lövése a kapu mellé gurul.

A Newcastle nagyon nyom, végig a vendégek tizenhatosa körül pattog a labda.

77. PERC Ameobi cselezett befelé, egy visszacsel után lőtt, de elcsúszott.

76. PERCJohn helyett Rodrigo a pályán a vendégeknél.

Ha így maradna az eredmény, a Benfica 35 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata szakadna meg.

A Newcastle legutóbbi három hazai tétmérkőzését is Pappis Demba Cissé góljával nyerte meg.

72. PERCLima helyett Óscar Cardozo állt be csereként a Benficába.

71. PERC CISSÉ MEGSZEREZTE A VEZETÉST! Egy védelmi hibát követően a csereként beálló Ameobi tolta el a labdát a védő mellett, az alapvonalról visszatette azt, a védő lábán megpattanó labdát pedig Cissé az üres kapuba fejelte, 1–0.

Áll a játék, kisebb lökdösődés, a hazaiak hevesen reklamálják még az előző ítéletet.

A Benfica teljesen beszorul ezekben a percekben.

67. PERC Hosszú indítás után Cissé lő ismét a kapuba, de lesállás miatt ezúttal sem érvényes. Ugyanebben a percben Marveaux állt be a Newcastle-be, Haidara hagyta el a pályát.

63. PERC Cserél a Newcastle, Anita helyett Hatem Ben Arfa mutathatja meg tudását.

62. PERC Egy visszagurítás után Gaitán lő mellé-fölé.

61. PERC Cissét lesen állítja meg Ivan Bebek játékvezető.

60. PERC Hiába a Newcastle szöglet, tisztáznak a védők.

A Newcastle az európai kupasorozatok során 13 mérkőzés óta veretlen hazai pályán, legutóbb 2005-ben kapott ki 2–1-re a St. James Parkban a spanyol Deportivo La Coruna ellen az UEFA-Intertotó-kupa elődöntőjében.

57. PERC Newcastle szabadrúgás, a labdát Cabaye méterekkel fölé tekerte.

54. PERC Gaitán tört be a tizenhatoson belülre, önzetlenül Garay elé tálalt, aki fölé lőtt.

52. PERC Benfica helyzet, John lő a tizenhatos sarkáról, a labda messze fölé ment.

50. PERC A csereként beálló Ameobi próbálkozik kiszorított helyzetből, a labda Artur kezéről az oldalhálón landolt.

48. PERCCabaye szabadrúgását követően a labdát Artur magabiztosan húzza le a levegőben.

Cserélt a Newcastle, Bigiraman helyett Sammy Ameobi a pályán.

46. PERC FOLYTATJUK!

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. PERC Egy beívelést követően Cissé talál a kapuba, a játékvezető azonban les miatt nem adja meg a gólt.

Kicsit fokozódik a Newcastle-fölény, nagy gólhelyzet azonban nem alakult ki idáig.

41. PERC Sissoko gurított laposan vissza a bal oldalról, a második hullámban érkező Bigiramana gyengén lő kapura, Artur könnyedén hárít.

40. PERC Jonas Gutiérez keménykedett Gaitánnal szemben, a sárga azonban elmarad.

38. PERC Gaitán szabadrúgását blokkolták, a visszapattanó labdát Peréz bombázta vissza egyből, Krul védeni tudott.

36. PERC John adott be balról, Salvio pedig remekül érkezett, fejese után a kapu mellé pattant a labda.

35. PERC Cabaye ígéretes fut el a jobb oldalon, beadása viszont a kapu mögött landolt.

31. PERC Enzo Peréz és a kapus, Artur kap sárga lapot a vendégeknél, előbbi továbbjutás esetén nem játszhat a következő mérkőzésen.

30. PERC Moussa Sissoko marad lent a földön, ápolni kell.

28. PERC A hazaiak kapusának nagy hibája majdnem gólt eredményezett: Krul rosszul jött ki, a labda Gaitán elé került, aki egy állítás után tüzelt, ám az üres kapuba visszafutó védőt lőtte telibe.

A Benfica rendelkezik nagyobb múlttal az európai kupasorozatok során, a portugál klub kétszeres BEK-győztes (1960–1961 és 1961–1962), amely a mai Bajnokok Ligája elődje volt. A Newcastle egyetlen sikere a 2008-ban megszűnt Intertotó-kupához fűződik, a nyári rendezésű labdarúgótornát 2005-ben hódították el az angolok.

23. PERC Benfica szabadrúgás után Garay szabálytalankodott a levegőben.

19. PERC Ígéretes keresztlabda Bigirimana felé, lekezelnie azonban nem sikerült, így a labda kicsorgott az alapvonalon.

Mindkét csapat sok hibával játszik, a labda főleg a pálya középső zónájában pattog.

14. PERC Nicolás Gaitán került a hazai védelem mögé, beadása végül nem sikerült, a labda a védő lábáról szögletre került.

A hazaiak hosszú indításokkal próbálkoznak, egyelőre eredménytelenül.

7. PERC Pappis Demba Cissé lesre helyezkedett.

A kezdeti nagy vendégnyomást megúszta a Newcastle.

5. PERC Egy bal oldali beadás után Tim Krulnak kellett nyújtózkodnia a kapuban, a labda veszélyesen csapódott a felső kapufa felé.

3. PERC Itt az első Benfica-helyzet, Lima sarkazása után talált majdnem utat a labda a kapuba.

A hazaiak a megszokott fekete-fehér, míg a vendégek piros mezben futballoznak.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A vendégeknél Óscar Cardozo hiányzik majd a támadósorból, míg a hazaiak nagyobb meglepetés nélkül kezdenek a St. James Parkban.

A Benfica magabiztosan várhatja a visszavágót, és nemcsak kétgólos előnye miatt, hanem azért, mert a német Bayer Leverkusent és a francia Bordeaux-t is kettős győzelemmel búcsúztatta az Európa-ligában, ráadásul formája is lehengerlő, legutóbb október 23-án szenvedett tétmérkőzésen vereséget a Szpartak Moszkva otthonában 2–1-re. A portugálok tehát tovább folytatnák 35 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatukat, míg a hazaiaknak az idegenben szerzett góljuk adhat reális okot a bizakodásra.