A Lazio zárt kapuk mögött nem bírt a Fenerrel, kiesett

2013.04.11. 20:55
A Lazio nagyot küzdött, de csak döntetlenre futotta az erejéből (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Európa-liga negyeddöntőjében a Lazio zárt kapus meccsen hazai pályán 1–1-es döntetlent ért el a török Fenerbahce ellen, így 3–1-es összesítéssel utóbbi jutott be a legjobb négy közé.

Mi, magyarok aztán tudhatjuk, milyen érzés zárt kapuk mögött fontos tétmeccset játszani. A Lazio meg aztán végképp, hisz a Fener ellen a Stuttgart után már másodszor kellett fanatikusai nélkül nekimennie egy nehéznek ígérkező összecsapásnak. A Törökországban összeszedett kétgólos hátrány alaposan megnehezítette az olaszok dolgát, még akkor is, ha a találkozó első részében Hernanesszel az élen nagy lövőkedvvel vállalkoztak a rómaiak. Az első negyvenöt perc amolyan tapogatózós játékkal telt, bár vitathatatlanul a Lazio tett többet a gólszerzés érdekében – kevés sikerrel. A hazaiaktól talán Ederson járt a legközelebb a gólhoz, amikor nem sokkal a szünet előtt lőhetett közelről, de Volkan Demirel lábbal nagyot védett.

Szünetben tehát 0–0-val fordultak a csapatok, majd a második játékrészt Libor Kozák fejese nyitotta, amely nem sokkal a léc fölött ment el. Vladimir Petkovics nem sokáig tűrte a közepes iramú játszadozást, s alig tíz perccel a második félidő megkezdése után lehozta a jobbhátvéd Giuseppe Biavát, helyére pedig csatárt küldött be, Miroslav Klosét.

S láss csodát. Ha nem is Klose révén, de a Lazio szinte azonnal a német beállása után gólt ért el. Antonio Candreva jobbról remekül tekert középre, a kapu előtt Senad Lulic emelkedett a legmagasabbra, s fejjel a léc alá bólintott. 1–0

Aztán megint kissé leült a meccs, Petkovics pedig már Sergio Floccarit is beküldte, de ez a csere nem sült el túl jól. A római csatár beállása után ugyanis a Fener talált be! Pierre Webó passzolt CanerErkinhez, aki egy lövőcsel után kegyetlen erővel bombázott a tehetetlen Federico Marchetti kapujába. 1–1

A hajrára sem tudott váratlant húzni a Lazio, bár néhány ígéretes fejessel egész közel járt a gólhoz – főleg Floccari és Cana révén.

A Fener 3–1-es összesítéssel legyőzte a Laziót, s bejutott a legjobb négy közé az Európa-ligában.

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE

90+3. perc: Candreva szabadból még megdolgoztatta Demirelt, majd a játékvezető lefújta a meccset, így a Fener 3–1-es összesítéssel bejutott a legjobb négy közé.
87. perc: A gólszerző Erkin helyén Kraszics a hajrában.
84. perc:
Yobo próbált menteni Floccari elől, kis híján majdnem saját kapujába fejelt Demirel felett, de a labda végül a jobb kapufa mellett hagyta el az alapvonalat.
82. perc:
Candreva beadását Cana fejelte kapura, Demirel a léc alól szögletre tolta a labdát.
80. perc: Webót Mehmet Topuz váltotta.
77. perc: Csere: Kozák le, Rozzi be.
76. perc:
Radu ballal tekert a kapu elé, Floccari nem sokkal a bal alsó mellé csúsztatott.
73. perc:Egyenlít a Fener! Webó a bal oldalon Erkinhez passzolt, aki egy szép lövőcsel után nyolc méterről ballal nagy erővel a rövid oldalra bombázott. Marchetti tehetetlen volt. 1–1
73. perc: Csere mindkét oldalon, Edersont Floccari, Cristiant Ucan váltotta.
72. perc: Klose elkésett egy ütemet Ziegler ellen, kapott egy sárga lapot.
64. perc: Lulic bokán rúgta Yobót, kapott egy sárgát ezért.
62. perc: Erkin kapott sárga lapot.
60. perc: Vezet a Lazio! Candreva mesterien tekert be jobbról a kapu elé, ott Lulic öt méterről a léc alá fejelt! 1–0
59. perc:
Radu lőtt tizenhatról ballal laposan, Demirelről kipattant a labda, az ismétlést Kozák lőtte kapura közelről, de Demirel megint védett.
56. perc: Itt az első hazai csere: a jobbhátvéd Biavát a csatár Klose váltotta.
Továbbra sem tudott felpörögni a Lazio, Petkovics mester el is küldte cseréit melegíteni.
48. perc:
Candreva jobbról tekert a kapu elé, Kozák az ötösről a kapu fölé fejelt.
46. perc: A Fenerbahce kezdte a második félidőt!

Hernanes az első félidőben nyolcszor lőtt kapura, háromszor el is találta azt.

45+3. perc: Véget ért az első játékrész, a Fener továbbra is 2–0-ra vezet összetettben!
45+2. perc:
Bal oldali beadásra Kozák érkezett, de ballal a kapu mellé lőtt tíz méterről.
45. perc: Hernanes távoli lövését Demirel elsőre csak hárítani tudta, másodjára már rávetődött. Kozák viszont sárgát kapott, mert lendületből eltalálta a török kapust.
42. perc:
Hernanes lőtt tizenhatról laposan, ismét Demirelé lett a labda.
41. perc:
Némi kavarodás után Edersonhoz került a labda jobb oldalon a tizenhatoson belül, jobbal kapura lőtt, Demirel bravőrral szögletre mentett.
A fenerbahce 2013-ban csak egyszer kapott ki idegenben, még március elején a Besiktas otthonában 3–2-re.

34. perc:
Hernanes egy lekészített labdát huszonhárom méterről kicsivel a bal kapufa mellé lőtt jobbal.
32. perc: Újabb sárga, Cristian fellökte hátulról Edersont a tizenhatos előterében.
31. perc: Ziegler kapott sárga lapot.
27. perc: Szép támadás!
Cana kényszerítőzött a bal oldalon, majd ballal a tizenhatos elé emelt, ahol Candreva ballal kapásból lőtt, fölé.
A Lazio ebben a naptári évben csupán kétszer kapott ki hazai pályán (a Chievótól és a Fiorentinától).

21. perc:
Raul Meireles távolról csúnyán fölé durrantott jobbal.
18. perc:
Ederson megint lőtt, de a gyenge távoli próbálkozás jócskán a kapu mellett gurult el.
13. perc:
Hernanes balról, huszonhat méterről kapura tekert egy szabadrúgást ballal. Demirel megfogta a labdát, de mikor leérkezett a földre, elengedte, hogy nehogy bevigye saját kapujába. Másodjára már magabiztosan megfogta.
11. perc:
Hernanesnek is megjött a lövőkedve, de ő saját csapattársát, Kozákot találta telibe.
10. perc:
Cana egy felugrásnál hátulról tarkón ütötte véletlenül Webót, a játékvezető egyelőre sárga lap nélkül fegyelmezett.
7. perc:
Érthetően a hátrányban lévő Lazio kezd jobban: Ederson jobbról tizenhét méterről lőtt jobbal, lövése lecsúszott, így méterekkel a kapu mellé ment.
4. perc:
Candreva tologatta a labdát balról befelé a tizenhatos vonalánál, jobbal lőtt, Demirel simán fogta a lapos löketett.
1. perc: Elkezdődött a zárt kapus meccs, a Lazio indította útjára a labdát!
A római Olimpicóban a sas már megtette szokásos tiszteletkörét, a csapatok készen állnak, tehát minden adva van egy remélhetőleg izgalmas visszavágó elkezdésére!