Juhászék hazai pályán kaptak ki a Dinamo Zagrebtól

2009.12.02. 23:13
Juhász Roland együttese, az Anderlecht hazai pályán szenvedett 1–0-s vereséget a Dinamo Zagrebtől az Európa-liga A-csoportjában, így egyelőre nem biztosította helyét a sorozat legjobb 32 csapata között. Továbbjutott azonban az Ajax, a Hamburg és a Hapoel Tel-Aviv.

A sötét mezes Anderlecht nem bírt a Dinamóval (Fotó: Reuters)

A-CSOPORT

Mivel az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) korábban visszavonta a Dinamo Zagrebre kirótt pontlevonásos büntetést, ezért Juhász Roland együttese, az Anderlecht még nem várhatta biztos továbbjutóként a horvátok elleni mérkőzést.

Sőt, a brüsszeliek a találkozó lefújása után sem mondhatják el magukról, hogy ott vannak a következő körben, mivel a Dinamo Miroslav Slepicka góljával 1-0-ra legyőzte az Anderlechtet. A magyar válogatott hátvéd végigjátszotta a mérkőzést.

A csoport másik mérkőzésén az Ajax győzött Temesváron a mérkőzést kilenc emberrel befejező hazaiak ellen. A holland drukkereknek a mérkőzés elején volt miért izgulniuk, hiszen a Timisoara két perc alatt megszerezte a vezetést, azonban az Ajax fordítani tudott, és még az is belefért, hogy Luis Suárez kettő (!) büntetőt is elhibázott.

B-CSOPORT

A kvartett rangadóján a második helyen álló Valencia fogadta az éllovas Lille-t, és a spanyol együttes hamar nyomatékosította, hogy a három pont megszerzése a célja, ugyanis Joaquín révén már a 3. percben megszerezte a vezetést.

Igaz, a spanyol válogatott középpályásnak nem volt nehéz dolga, mivel mintaszerű támadást követően egy bal oldalról érkező labdát csak néhány méterről a hálóba kellett pofoznia - nem is hibázta el a feladatot.

Alig fél órával később ismét Joaquín volt a főszereplő: a középpályás Carlos Marchena nagyszerű indítását követően 16 méterről lőtt a Lille kapujának bal oldalába, és ezzel gyakorlatilag eldöntötte a találkozót.

A csoport másik mérkőzésén a még a továbbjutásért küzdő Genoa gól nélküli döntetlent játszott a Slavia Praha vendégeként, így a B-csoportban az utolsó forduló dönt majd a továbbjutó helyek sorsáról.

C-CSOPORT

A Hamburg játékosai bőszen fogadkoztak a Rapid Wien elleni találkozó előtt, hogy visszavágnak a Bécsben elszenvedett 3-0-s vereségért, és ebben bízott a Nordbank Arena 38 000 nézője is - a stadionban egyébként 46 000 ember foglalt helyet, de a maradék 8 000 drukker Ausztriából érkezett...

A HSV ennek megfelelően irányítása alatt tartotta a mérkőzést, de az első félidőben Marcell Jansen még elhibázta az addigi legnagyobb helyzetet, azonban a védő a folytatásban javított, és a 47. percben megszerezte a vezetést a Hamburgnak. Nem sokkal később Marcus Berg is betalált, eldöntve ezzel a mérkőzést -a HSV hívei ráadásul duplán örülhettek, hiszen csapatuk a győzelemmel továbbjutott a legjobb 32 közé.

A másik találkozón meglepetés született, hiszen a Celtic megszerezte első győzelmét a forduló előtt csoportelső (és a vereség ellenére is továbbjutó) Hapoel Tel-Aviv ellen, így az utolsó forduló dönt majd a csoportelsőségről.

EURÓPA-LIGA
A-CSOPORT
Anderlecht (belga)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–1 (Slepicka 57.)
FC Timisoara (román)–Ajax (holland) 1–2 (Goga 2., ill. Suárez 8., Pantelic 46.)
B-CSOPORT
Slavia Praha (cseh)–Genoa (olasz) 0–0
Valencia (spanyol)–Lille (francia) 3–1 (Joaquín 3., 32., Mata 53., ill. Chedjou 91.)