Huszti belőtte a büntetőt, újra nyert a Zenit

2010.11.04. 23:11
Huszti Szabolcs és társai a belőtt tizenegyest ünneplik (Fotó: Action Images)
Az orosz Zenit – többek között Huszti Szabolcs tizenegyesből szerzett góljának köszönhetően – idegenben 3–2-re legyőzte a horvát Hajdukot, és kiharcolta a továbbjutást a labdarúgó Európa-liga G-csoportjából. A kvartett csütörtöki másik találkozóján a Juhász Rolanddal felálló Anderlecht 1–1-es döntetlent ért el az AEK Athén otthonában.

HAJDUK SPLIT–ZENIT 2–3

A Zenitben hosszú idő után kezdőként kapott lehetőséget a sérüléséből felépülő Huszti Szabolcs, és a magyar középpályás igyekezett is élni a lehetőséggel. Az első játékrészben két veszélyes lövéssel is jelentkezett – az elsőt a védők blokkolták, a másodikat a kapus védte. Bár ezekből az akciókból nem született gól, a vendéglátó Hajduk Split közönsége igen hangos füttyszóval kísérte az öltözőbe csapatát – merthogy a Zenit játszott fölényben, és egy gólt be is rámolt.

A 32. percben jobb oldali szöglet után Meira fejelt, Subasic a kapufára tolta a labdát. Egy védőtárs kifelé csúsztatta a kipattanót, de a labda nem jutott messzire, Ionov a lábak között laposan a hálóba lőtt. 0–1

A második félidőben gyorsan eldöntötte a mérkőzést a Zenit. A 47. percben Buharov huppant a földre a 16-oson belül, és a megítélt tizenegyesből Huszti ballal a bal alsó sarokba helyezett. 0–2

HAJDUK SPLIT–ZENIT (HUSZTI SZABOLCS)

Négy perccel később újra büntetőt rúghatott a Zenit, ezúttal Ionov volt a megzavarodott spliti védők áldozata. Az ítéletvégrehajtó Rosina volt, és bár az ő lövése nem volt jó, az olasz játékos érkezett elsőként a Subasic által kiütött labdára, és a léc alá emelt. 0–3

A Zenit visszavett a tempóból, amit a Hajduk kihasznált: a 69. percben Ljubicic félfordulatból leadott lövéssel szépített. 1–3

Vérszemet kaptak a hazaiak! A 82. percben egy jobb oldali beívelésnél Malafejev kapus alászaladt a labdának, és a hosszú oldalon őrizetlenül maradó Vukusic a hálóba lőtt. 2–3

A Zenitnek – amelyben Huszti végig a pályán volt – a hátralévő időben sikerült megfékeznie a horvát próbálkozásokat, így megőrizte százszázalékos mutatóját, és az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül továbbjutott.

AEK–ANDERLECHT 1–1

A csoport másik mérkőzésének is volt magyar szereplője, Juhász Roland, aki szokás szerint az Anderlecht védelmének közepén magasodott, és végigjátszotta a mérkőzést.

A 7. percben félbeszakadt a játék, Mazuch bezuhant a kapuba, újra kellett szerelni a hálót. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott.

A második játékrész első jelentős eseménye a brüsszeli kapu előtt történt: Rafik Dzsebbur elhúzott Juhász Roland mellett, a magyar védő szabálytalankodott – tizenegyes! Ismael Blanco magabiztosan belőtte. 1–0

Mindössze öt percig tartott a hazaiak előnye. Az 53. percben szép akció végén Legear játszott középre, és Jan Polák közelről a hálóba talált. 1–1

Az utolsó tíz percet az Anderlecht nagyon megnyomta, ám helyzeteit sem Lukakunak, sem Suáreznek nem sikerült kihasználnia. A döntetlen mindkét csapat számára éles végjátékot ígér.