Dzsudzsák-gól és -gólpassz, továbbment a PSV

2011.02.24. 18:48
Bár a Lille Frau révén megszerezte a vezetést a PSV ellen a labdarúgó Európa-ligában a legjobb tizenhat közé jutásáért vívott mérkőzésen, a hollandok Dzsudzsák Balázs parádés szabadrúgásának és gólpasszának is köszönhetően fordítottak és nyertek 3–2-re. Összesítésben 5–3-mal a PSV jutott tovább.

A hazai pályán játszó – és a Lille otthonában elért 2–2-es döntetlen után továbbjutásra álló – PSV a találkozó elejétől fogva nyomás alatt tartotta francia ellenfelét. A hazaiak ezt az első húsz percben több helyzettel is igyekeztek ezt alátámasztani.

Dzsudzsák gólt és gólpasszt jegyzett (Fotó: Action Images)

A legnagyobb lehetőség Marcus Berg nevéhez fűződik, aki Sztaniszlav Manolev beadására érkezett jó ütemben a kapu torkában, de a svéd a kapufát találta el. Nem sokkal később Barel Morial Mouko, a vendégek kapusa tétovázott saját kapuja előtt, és telibe lőtte az őt letámadó Berget. A Lille kapusának legnagyobb szerencséjére a labda nem a kapuba pattant.

Huszonkét percet kellett várni a franciák első helyzetére, amely egyben első góljukat is jelentette. Pierre-AlainFrau indult meg egy felívelt labdára, majd két védőt megelőzve Andreas Isaksson lábai közt a kapuba talált. 0–1

A kapott gól nem szegte kedvét a PSV-nek, továbbra is sorra vezette támadásait, de a Lille fegyelmezett és stabil védelmén nem talált fogást.

Ha akcióból nem megy, próbáljuk meg pontrúgásból – gondolhatta DzsudzsákBalázs az 55. percben, és 28 méterről, szemfüles módon a jobb alsóba csavarta a labdát, amíg Mouko a sorfalat igazgatta. Ezzel újfent a holland együttes állt továbbjutásra. 1–1

Röviddel ezután megfogyatkozott a vendégcsapat, hiszen a gólszerző Frau öt percen belül második sárgáját gyűjtötte be, így mehetett zuhanyozni. Az eset után a Lille vezetőedzőjét, Rudi Garciát is a lelátóra száműzte a játékvezető reklamálásért.

Az emberhátrányt hamar kihasználta a PSV: a 67. percben JeremainLens ugratta ki a leshatárról Berget, majd kérte vissza a labdát középen, és az üres kapuba passzolt. Nem sokkal később Dzsudzsák tekert be jobbról egy szögletet, amelyre a középhátvéd Marcelo érkezett és fejelt a rosszul kiérkező Mouko kapujába. 3–1

A tíz emberrel játszó Lille erejéből már nem futotta többre – bár Isakssonnak a végén be kellett mutatnia egy bravúrt, Dzsudzsákék pedig valószínűleg már a meccs előtt is belegyeztek volna a 3–1-es végeredménybe, így a PSV jutott be a legjobb tizenhat közé, ahol a skót Rangersszel mérkőzik meg.

PSV–LILLE 3–1

PSV–LILLE: PERCRŐL PERCRE
Telt ház, mintegy 35 ezer szurkoló fogadja a csapatokat.
1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést.
2. perc: Egy PSV-szabadrúgásra Marcelo ugrott fel fejelni, de lökött, így szabadrúgást kapott a Lille.
A PSV legutóbb az 1995–1996-os UEFA-kupa-kiírásban állt szintén 2–2-re az első meccs után. Akkor Barcelonában játszottak döntetlent, ám a hazai visszavágón 3–2-re a spanyolok nyertek és jutottak tovább.
6. perc: Egy jobb oldali beadás után Obraniak csúsztatott méterekkel kapu mellé.
9. perc: Manolev hozta fel a labdát a jobb oldalon, majd laposan keresztbe passzolt a tizenhatoson belül. A hosszún érkező Berg becsúszva a kapufát találta el.
11. perc: Egy hátragurított labdával sokat várt Mouko kapus, így Berg megtámadta. A hálóőr ijedtében a csatárra rúgta azt, de az alapvonalon kívülre került.
14. perc: Dzsudzsák tört be a bal oldalról a tizenhatoson belülre, ám lapos passzát a védők kivágták.
Az első negyedóra után egyértelmű a PSV fölénye. Leginkább a széleken erőltetik a támadásokat a hollandok, de a középre érkező labdákat rendre kivágják a franciák.
22. perc: Az első helyzetéből megszerezte a vezetést a Lille! Egy hosszú labdára Frau indult meg, kilépett két védő között és 11 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy Isaksson még beleért. 0–1!
29. perc: Dzsudzsák bal oldali beadását a hosszún érkező Lens kapásból lőtt kapu fölé 8 méterről.
30. perc: Obraniak tört be középre a jobb oldalról, majd ballal, 18 méterről lőtt jócskán kapu mellé.
Tavaly a Lille a Fenerbahcét búcsúztatva jutott be a nyolcaddöntőbe, amelyben a Liverpool már nagy falat volt.
34. perc: Egy kipattanó Dzsudzsák elé került, aki 13 méterről, ballal lőtt, de egy védő a kapu torkából kirúgta a labdát.
39. perc: Mavuba adott remek passzt Obraniak felé, de egy visszaérő védő nagyot mentett.
40. perc: Dzsudzsák indult meg jó cselekkel középre balról, majd 16 méterről, jobbal lőtt, de Mouko védett.
45. perc: Az első félidő legnagyobb hazai helyzete: egy kényszerítő után Toivonen lőtt 12 méterről, de az erőtlen próbálkozást könnyedén hárította Mouko.
45. perc: Manolev passzolt középen Berghez, akit a lövés pillanatában blokkoltak, de még Dzsudzsák elé tudott passzolni. A magyar válogatott középpályás jobb lőtt jócskán kapu fölé.
46. perc: Vége az első játékrésznek.
46. perc: Megkezdődött a második félidő.
48. perc: Lens szólója után Toivonenhez került a labda, aki továbbtette azt Dzsudzsáknak, ám a középpályás lövésébe ismét belevetődött egy önfeláldozó védő.
50. perc: Obraniak beadás helyett kapura lőtt egy 25 méteres szabadrúgást, ám csak az oldalhálót találta el.
53. perc: Ismét Dzsudzsák adott be a bal oldalról, a középen érkező Lens elől szögletre mentettek a védők.
54. perc: A sarokrúgás után újra a brazil elé került a labda, de 17 méterről a jobb alsó sarok mellé lőtt.
55. perc: Dzsudzsák elképesztő góljával egyenlített a PSV! A középpályás észrevette, hogy Mouko még csak állítgatja a sorfalat, így 28 méterről a hosszú sarokba tekerte a szabadrúgást. 1–1!
57. perc: A meccs első sárga lapját Frau kapta.
59. perc: Dzsudzsák is besárgult, mert reklamált.
62. perc: Frau szabálytalankodott sárgát érően, és mivel neki ez már a második volt, a játékvezető kiállította.
63. perc: A vendégek edzője, Rudy Garcia olyan hevesen reklamált, hogy őt is elküldte a spanyol bíró.
65. perc: Cserélt a Lille: Hazard érkezett Mavuba helyére.
67. perc:Már a PSV vezet! Lens kényszerítőzött Berggel, a visszakapott labdát pedig közelről a kapuba lőtt. 2–1!
69. perc: Berg is sárgát kapott.
70. perc: Újabb vendég csere: De Melót Sow váltotta.
73. perc: Valószínűleg nemcsak a meccs, de a továbbjutás is eldőlt. Dzsudzsák jobb oldali szögletére borzalmasan mozdult ki Mouko, Marcelo pedig könnyedén fejelhetett 11 méterről a jobb alsó sarokba. 3–1!
77. perc: A Lille kihasználta utolsó cserelehetőségét: Rami helyére Chedjou érkezett.
81. perc: Cserélt a hazai csapat is: Wuytens váltotta Engelaart.
87. perc: A meccs egyik hőse, Dzsudzsák is pihenőt kapott Fred Ruttentől. Bakkal a folytatásban.
88. perc: Óriási helyzet vendég oldalon! Sow lépett ki a védők közül, de kapujából remek ütemben kimozduló Isaksson nagy bravúrral hárított.
90. perc: Három perc lesz a hosszabbítás.
93. perc: Véget ért a mérkőzés, a PSV 5–3-as összesítéssel jutott a legjobb 16 közé.