H. K./CS. M. 2020.09.18 13:57 Frissítve: 2020.09.18 16:11

A Mol Fehérvárra belga–szerb csata győztese várhat a playoffkörben

Pénteken az UEFA nyoni székházában megtartották az Európa-liga playoffkörének sorsolását: amennyiben továbbjut a harmadik fordulóból, úgy a Mol Fehérvár a Standard Liege–Vojvodina, míg a DAC a Sporting CP–Aberdeen FC párharc győztesével csaphat össze a csoportkörért. Mind a két gárda idegenben vívhatja meg a sorsdöntő meccset.

A Mol Fehérvár és a DAC is lehetséges ellenfelet kapott a playoffkörre (Fotó: AFP, illusztráció)

 

A nem bajnoki ág második csoportjába bekerülő Dunaszerdahely kapott először lehetséges ellenfelet: amennyiben Bernd Storck alakulata továbbjut a LASK elleni párharcból, akkor a Sporting CP (portugál)–Aberdeen FC (skót) csata győztesével mérkőzhet meg az Európa-liga csoportköréért, idegenben.

A magyar élvonal ezüstérmese, a Mol Fehérvár a nem bajnoki ág negyedik csoportjába került be, ahol aztán a Standard Liege (belga)–Vojvodina (szerb) párharc győztesét kapta meg – Márton Gábor csapata is idegenben játszhat, ehhez persze előbb tovább kell jutnia a Stade de Reims ellen. 

A playoffkör mérkőzéseire október 1-jén kerül sor, a továbbjutó sorsáról egy találkozó dönt.

EURÓPA-LIGA

PLAYOFFKÖR
NEM BAJNOKI ÁG

Standard Liege (belga)/Vojvodina (szerb)–MOL FEHÉRVÁR FC/Stade de Reims (francia)
Sporting CP (portugál)/Aberdeen FC (skót)–LASK (osztrák)/DAC (Dunaszerdahely, szlovákiai)

Hapoel Beer-Sheva (izraeli)/Motherwell (skót)–Viktoria Plzen (cseh)/SönderjyskE (dán)
Rosenborg BK (norvég)/Alanyaspor (török)–NK Mura (szlovén)/PSV Eindhoven (holland)
St. Gallen (svájci)/AEK Athén (görög)–Wolfsburg (német)/Deszna Csernihiv (ukrán)
Basel (svájci)/Anorthoszisz (ciprusi)–CSKA Szófia (bolgár)/B36 Tórshavn (feröeri)
Charleroi (belga)/FK Partizan (szerb)–Apollon Limassol (ciprusi)/Lech Poznan (lengyel)
Besiktas (török)/Rio Ave FC (portugál)–AC Milan (olasz)/Bodö/Glimt (norvég)
FC Köbenhavn (dán)/Piast Gliwice (lengyel)–HNK Rijeka (horvát)/FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
Malmö (svéd)/NK Lokomotiva Zagreb (horvát)–Granada CF (spanyol)/Lokomotivi Tbiliszi (grúz)
Shkëndija (északmacedón)/Tottenham Hotspur (angol)–FK Rosztov/Maccabi Haifa (izraeli)
FCSB (román)/Slovan Liberec (cseh)–APOEL (ciprusi)/HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)
Willem II (holland)/Rangers FC (skót)–Galatasaray (török)/Hajduk Split (horvát)

BAJNOKI ÁG
Young Boys (svájci)–Tirana (albán)
Dinamo Zagreb (horvát)–Floriana (máltai)/Flora Tallinn (észt)
Djurgardens IF (svéd)/CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)–KuPS (finn)/Suduva (litván)
Ararat-Armenia (örmény)/NK Celje (szlovén)–Crvena zvezda (szerb)
Dynamo Brest (fehérorosz)–Ludogorets (bolgár)
FK Sarajevo (bosnyák)/FK Budocsnoszt Podgorica (montenegrói)–Riga FC (lett)/Celtic (skót)
Legia Warszawa (lengyel)/FC Drita (koszovói)–Quarabag (azerbajdzsáni)
Sheriff Tiraspol (moldovai)/Dundalk FC (ír)–KÍ Klaksvík (feröeri)/Dinamo Tibiliszi (grúz)

A párharcokat október 1-jén rendezik meg, az elől szereplő csapatok otthonában.

ELŐZMÉNY

NEM BAJNOKI ÁG

2. CSOPORT
KIEMELTEK

Sporting CP (portugál)–Aberdeen FC (skót)
NK Mura (szlovén)–PSV (holland)
FC Köbenhavn (dán)–Piast Gliwice (lengyel)

NEM KIEMELTEK
LASK Linz (osztrák)–DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)
HNK Rijeka (horvát)–FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
Rosenborg BK (norvég)–Alanyaspor (török)

4. CSOPORT
KIEMELTEK

Galatasaray (török)–Hajduk Split (horvát)
Shkëndija (északmacedón)–Tottenham Hotspur (angol)
Standard Liege (belga)–Vojvodina (szerb)
APOEL (ciprusi)–HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)

NEM KIEMELTEK
FK Rosztov–Maccabi Haifa (izraeli)
Willem II (holland)–Rangers FC (skót)
MOL FEHÉRVÁR FC–Stade de Reims (francia)
FCSB (román)–Slovan Liberec (cseh)

3. SELEJTEZŐKÖR (szeptember 24.)

NEM BAJNOKI ÁG
MOL FEHÉRVÁR FC–Stade de Reims (francia)
Malmö (svéd)–NK Lokomotiva Zagreb (horvát)
LASK Linz (osztrák)–DAC (Dunaszerdahely) (szlovákiai)
FCSB (román)–Slovan Liberec (cseh)
Basel (svájci)–Anorthoszisz (ciprusi)
NK Mura (szlovén)–PSV (holland)
Sporting CP (portugál)–Aberdeen FC (skót)
Charleroi (belga)–FK Partizan (szerb)
Rosenborg BK (norvég)–Alanyaspor (török)
VfL Wolfsburg (német)–Deszna Csernihiv (ukrán)
Granada CF (spanyol)–Lokomotivi Tbiliszi (grúz)
HNK Rijeka (horvát)–FK Kolosz Kovalivka (ukrán)
St. Gallen (svájci)–AEK Athén (görög)
AC Milan (olasz)–Bodö/Glimt (norvég)
Shkëndija (északmacedón)–Tottenham Hotspur (angol)
Standard Liege (belga)–Vojvodina (szerb)
FK Rosztov–Maccabi Haifa (izraeli)
Willem II (holland)–Rangers FC (skót)
Apollon Limassol (ciprusi)–Lech Poznan (lengyel)
Besiktas (török)–Rio Ave FC (portugál)
Hapoel Beer-Sheva (izraeli)–Motherwell FC (skót)
FC Köbenhavn (dán)–Piast Gliwice (lengyel)
Galatasaray (török)–Hajduk Split (horvát)
Viktoria Plzen (cseh)–SönderjyskE (dán)
APOEL (ciprusi)–HSK Zrinjski Mostar (bosnyák)
CSZKA Szófia (bolgár)–B36 Tórshavn (feröeri)

BAJNOKI ÁG
FK Sarajevo (bosnyák)–FK Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Dundalk FC (ír)
Ararat-Armenia (örmény)–NK Celje (szlovén)
Riga FC (lett)/Tre Fiori FC (San Marinó-i)–Celtic (skót)
KuPS (finn)–Suduva (litván)
Legia Warszawa (lengyel)–FC Drita (koszovói)
KÍ Klaksvík (feröeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz)
Djurgardens IF (svéd)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)
Floriana FC (máltai)–FC Flora (észt)

Az egymeccses párharcokat szeptember 24-én rendezik meg, az előreírt csapat otthonában.

2020.10.02 09:13:01

Európa-liga H. K.

A döntős Inter sztárja, Romelu Lukaku lett a 2019–2020-as idény legjobb játékosa.

2020.10.01 20:10:21

Európa-liga T. D.

Kabaréba illő találat után került előnybe a Rijeka a Köbenhavn elleni El-selejtezőben.

2020.10.01 19:35:10

Európa-liga PIETSCH TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Nikolics a mérkőzés elején betalált a Standard Liege otthonában, de a szünet után összeomlott a magyar védelem.

2020.09.24 20:03:09

Európa-liga DUDUCZ TIBOR (Linz)

A LASK 7–0-ra győzte le a 48. perctől kezdve emberhátrányban játszó dunaszerdahelyieket.

2020.09.24 17:32:15

Európa-liga PIETSCH TIBOR (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

A magyar csapat a belga Standard Liege otthonában harcolhatja ki a csoportkört.