Az Európa-liga legröhejesebb öngóljával búcsúzott a csoportkör

2014.12.11. 23:09
A Legia–Trabzonspor találkozó nem a szép játék miatt marad emlékezetes (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Európa-liga 2014–2015-ös idényének csoportköre lezárult. Meglepetésre a Dinamo Minszk legyőzte a Fiorentinát, az Everton vereséget szenvedett a Krasznodartól, a Legia–Trabzonspor találkozón pedig megszületett az El történetének legfurább öngólja.

EZ TÖRTÉNT A G-CSOPORTBAN

A G jelű négyesben négy forduló után egyetlen dolog volt biztos, a Standard kiesése. A továbbjutásért küzdő Sevilla a Rijekát fogadta, és a kezdőrúgás után minden a spanyolok terve szerint haladt. A helyzetek után a 20. percben jött a gól is: a Manchester Cityben nevelkedett, a Barcelona B-csapatától kölcsönvett Denis Suárez juttatta előnyhöz a hazaiakat egy tökéletes szóló végén. A vendégek mindent megtettek a továbbjutásért, de nem volt szerencséjük, maradt az 1–0, így továbbment a Sevilla.

Az El-től biztosan búcsúzó Standard a záró fordulót a csoport éléről váró Feyenoordot fogadta, és már a 16. percben hátrányba került, miután a kétszeres holland válogatott Jens Toornstra éles szögből, szabadrúgásból bevette a belgák kapuját. A folytatásban is a vendégek voltak fölényben, majd a második félidőben Jean-Paul Boëtius, valamint Elvis Manu találatával végleg eldöntötték a találkozót.

G-csoport
Standard Liege (belga)–Feyenoord (holland) 0–3
G: Toornstra (16.), Boetius (60.), Manu (89.)

EZ TÖRTÉNT A H-CSOPORTBAN

A H-csoportban a Lille a Wolfsburgot fogadta. A franciák továbbjuthattak volna a csoportból, ha nyernek a „farkasok” ellen, a német csapat azonban a szünet előtt megszerezte a vezetést. A második félidőben hiába kerültek emberhátrányba a vendégek, utána még kétszer betaláltak, így könnyedén mentek tovább.

A másik találkozón a Muhamed Besic nélkül felálló Everton 1–0-s vereséget szenvedett a Krasznodartól, de így is megnyerte csoportját.

H-csoport
Lille (francia)–Wolfsburg (német) 0–3
G: Vieirinha (45.), R. Rodríguez (65., 89. – a másodikat 11-esből)

EZ TÖRTÉNT AZ I-CSOPORTBAN

Az I-csoportban a Young Boysnak le kellett győznie a Sparta Prahát ahhoz, hogy továbbjusson. Gól nélküli első félidőt követően a 76. percben büntetőhöz jutottak a svájciak, Guillaume Hoarau pedig nem hibázott. A 94. percben Renato Steffen is betalált, így a Young Boys ment tovább.

A másik találkozón a Napoli a pont nélkül álló és korábban elbúcsúzó Slovan Bratislavát fogadta. Az olasz csapat Dries Mertens, Marek Hamsík, valamint Duván Zapata egy-egy góljával 3–0-ra nyert, és megnyerte az I jelű négyest.

I-csoport
Young Boys (svájci)–Sparta Praha (cseh) 2–0
G: Hoarau (76. –11-esből), Steffen (90.)
Napoli (olasz)–Slovan Bratislava (szlovák) 3–0
G: Mertens (6.), Hamsík (16.), D. Zapata (75.)

Az I-csoport végeredménye
1. Napoli 6 4 1 1 11–3 +8 13
2. Young Boys 6 4 2 13–7 +6 12
3. Sparta Praha 6 3 1 2 11–6 +5 10
4. Slovan Bratislava 6 6 1–20 –19 0

EZ TÖRTÉNT A J-CSOPORTBAN

A J-csoportban a Dinamo Kijev a Steaua Bucuresti-hez látogatott, és mivel Andrij Jarmolenko, valamint Jermaine Lens is betalált a románok kapujába, idegenben is megnyerte az összecsapást.

A másik mérkőzésen az Aaalborgnak az is belefért, hogy 2–0-s vereséget szenvedjen el a Rio Avétől, mert így is továbbjutott.

EZ TÖRTÉNT A K-CSOPORTBAN

A Fiorentina hazai pályán kapott ki a Dinamo Minszktől, így elszenvedte első vereségét a nemzetközi porondon a szezonban, miközben a fehérorosz gárda első győzelmét aratta. A firenzei együttes csoportelsősége már a forduló előtt biztosítva volt, ahogy a Dinamo Minszk utolsó helye is.

A PAOK és a Guingamp egy ki-ki mérkőzésen döntött a második továbbjutó hely sorsáról. A francia csapat hazai győzelmét egy erős hajrával Görögországban is meg tudta ismételni, így magabiztosan ment tovább a kieséses szakaszba.

K-csoport
PAOK (görög)–Guingamp (francia) 1–2
G: Athanasziadisz (22. – 11-esből, ill. Beauvue (7., 83.)
Fiorentina (olasz)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 1–2
G: Marin (88.), ill. Koncevoj (39.), Nikolics (55.)

EZ TÖRTÉNT AZ L-CSOPORTBAN

A török Trabzonspornak egy vereség is belefért a forduló előtt is biztos csoportelső Legia Warszawa otthonában, így is továbbment a második helyen.

A mérkőzés a török kapus, Fatih Öztürk öngóljáról maradhat emlékezetes, egészen hihetetlen jelenetek játszódtak le a lengyelek első találata előtt. Két kapusbravúr, egy kapufa és egy gólvonalas mentés után Öztrük hátáról pattant a kapuba a labda – egyértelműen övé a szezon legfájdalmasabb öngólja.

A Metaliszt Harkiv pályáján egyetlen góllal bizonyult jobbnak a belga Lokeren, de hiába érte utol pontszámban a Trabzonsport, az egymás elleni mérleg a törökök javára döntött.

L-csoport
Metaliszt Harkiv (ukrán)–Lokeren (belga) 0–1
G: Leye (16.)
Legia Warszawa (lengyel)–Trabzonspor (török) 2–0
G: Fatih Öztürk (22. – öngól), Orlando Sá (56.)
K: Mehmet Ekici (Trabronspor)

Az L-csoport végeredménye
1. Legia Warszawa 6 5 1 7–2 +5 15
2. Trabzonspor 6 3 1 2 8–6 +2 10
3. Lokeren 6 3 1 2 4–4 0 10
4. Metaliszt Harkiv 6 6 3–10 –7 0

Dzsudzsák gólpasszával a Dinamo lemásolta a Real Madridot – A 19 ÓRAKOR KEZDŐDŐ TALÁLKOZÓKRÓL ITT OLVASHAT BŐVEBBEN!