El: Turi Géza feröeri csodacsapata várt volna a Fradira

2014.07.24. 21:04
A feröeri Víkingur végrehajtotta a maga kis csodáját a labdarúgó Európa-liga csütörtöki játéknapján: idegenben legyőzte a norvég Tromsőt, és továbbjutott!

Turi Géza csapata a hazai 0–0 után a 42. percben emberelőnybe került Tromsőben, csakhogy a hazaiak góllal kezdték a második félidőt, vagyis továbbjutásra álltak.

De ezzel még nem volt vége: Bárdur Hansen és Hallur Hansson góljával a 77. percre fordított a Víkingur, és végül – Turi védéseire is támaszkodva – megnyerte a mérkőzést, ami akkor is óriási bravúr, ha a Tromsö az idén a második ligában szerepel Norvégiában.

A Víkingur két fordulót is túlélt az Európa-ligában (első áldozata a lett Daugava Daugavpils volt), és bár hirtelen nem áll rendelkezésre adatunk, ilyen bravúrt feröeri csapat bizonyosan nem sokszor hajtott végre. Turiék a Ferencvárost kiejtő Rijeka ellen folytatják.