El: szinte kilátástalan helyzetbe kerültek Kádárék

2015.11.26. 21:15
Lovrencsics Gergőék távol kerültek a továbbjutástól (Fotó: AFP)
A Lech Poznan csak gól nélküli döntetlent játszott a portugál Belenenses otthonában az Európa-liga 5. fordulójában, ezzel szinte kilátástalan helyzetbe került a két magyar játékost is bevető lengyel csapat.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ

G-CSOPORT
Lazio (olasz)–Dnipro Dnipropetrovszk (ukrán) 3–1 (Candreva 4., Parolo 68., F. Djordjevics 93., ill. Bruno Gama 65.)
Rosenborg (norvég)–Saint-Étienne (francia) 1–1 (Söderlund 40., ill. Roux 80. – 11-esből)

A Lazio ötödször fogadott ukrán csapatot, és ötödször győzött. Sikerével nemcsak saját magát juttatta tovább, hanem a Saint-Étienne-t is, amely egy pontot szerzett a Rosenborg vendégeként.

H-CSOPORT
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Sporting CP (portugál) 2–4 (Maicon Marques 5., Al. Mirancsuk 86., ill. Montero 20., B. Ruiz 38., G. Martins 43., Matheus Pereira 60.)
Besiktas (török)–Skënderbeu (albán) 2–0 (Cenk Tosun 35., 78.)

A Lokomotiv Moszkva a mérkőzés elején és végén is betalált, csakhogy közben kapott négy gólt a Sportingtól, így visszacsúszott a csoport második helyére.

A Besiktas hozta a kötelezőt a Skënderbeu ellen, ezzel az utolsó forduló előtt csak az biztos, hogy az albán csapat már nem juthat tovább.

1. Besiktas 5 2 3 0 6–3 +3 9
2. Lokomotiv Moszkva 5 2 2 1 9–7 +2 8
3. Sporting 5 2 1 2 11–10 +1 7
4. Skenderbeu 5 1 0 4 4–10 –6 3
I-CSOPORT
Belenenses (portugál)–Lech Poznan (lengyel) 0–0
Basel (svájci)–Fiorentina (olasz) 2–2 (Suchy 40., Elneni 74., ill. Bernardeschi 23., 36.)
Kiállítva: Roncaglia (26., Fiorentina)

A Fiorentina ezúttal is megszerezte a vezetést a Basel ellen – sőt, Federico Bernardeschi duplájával két gól volt az előnye –, majd ismét emberhátrányba került (Facundo Roncaglia könyöklésért kapott piros lapot). A svájci csapatnak a fordítás most nem sikerült, az egyenlítés viszont igen, és ez is elég volt neki ahhoz, hogy biztosítsa helyét az egyenes kieséses szakaszban.

Kádár Tamás és Lovrencsics Gergő végig a pályán volt a Lech Poznanban, míg Holman Dávid nem került be a lengyel csapat keretébe. A gól nélküli mérkőzésen a Belenenses szalasztotta el a legnagyobb lehetőséget, hiszen Tiago Silva a 36. percben büntetőt hibázott. A döntetlennel mindkét csapat maradt a Fiorentina mögött. Kádárék csak akkor juthatnak tovább, ha az utolsó fordulóban megverik otthon a Baselt, míg a Fiorentina szintén otthon kikap a Belenensestől.

1. Basel 5 3 1 1 9–5 +4 10
2. Fiorentina 5 2 1 2 10–6 +4 7
3. Lech Poznan 5 1 2 2 2–5 –3 5
4. Belenenses 5 1 2 2 2–7 –5 5

J-CSOPORT

Monaco (francia)–Anderlecht (belga) 0–2 (Gillet 45., Acheampong 78.)
Qarabag (azeri)–Tottenham Hotspur (angol) 0–1
(H. Kane 78.)

A Monaco bebiztosíthatta volna a továbbjutását, ehelyett kellemetlen pofonba futott bele az Anderlecht ellen. A francia csapat eddig veretlen volt az európai porondon hazai pályán, ez a sorozata pont a legrosszabbkor ért véget. A belgák kétgólos győzelmükkel felugrottak a második helyre. A Tottenham Harry Kane késői találatával nyert az azeri Qarabag otthonában, ezzel bebiztosította a folytatásban való részvételét.

1. Tottenham 5 3 1 1 8–5 +3 10
2. Anderlecht 5 2 1 2 6–5 +1 7
3. Monaco 5 1 3 1 4–5 –1 6
4. Qarabag 5 1 1 3 3–6 –3 4

K-CSOPORT

Schalke (német)–APOEL (ciprusi) 1–0 (Choupo-Moting 86.)
Sparta Praha (cseh)–Aszterasz Tripolisz (görög) 1–0
(Brabec 33.)
Kiállítva:
Krejcí (82., Sparta Praha)

A Schalke számára továbbjutást ért Chuopo-Moting 86. percben elért találata, míg az APOEL-nek kiesést. A németeknek még az is belefért, hogy nem sokkal később büntetőt rontottak. A másik hely is elkelt az egyenes kieséses szakaszban, miután a Sparta Praha legyőzte az Aszterasz Tripoliszt.

1. Schalke 5 3 2 0 11–3 +8 11
2. Sparta Praha 5 2 3 0 7–4 +3 9
3. Aszterasz Tripolisz 5 1 1 3 4–8 –4 4
4. APOEL 5 1 0 4 2–9 –7 3

L-CSOPORT
AZ Alkmaar (holland)–Partizan Beograd (szerb) 1–2 (Dabney Souza 48., ill. Oumaru 65., A. Zsivkovics 89.)
Augsburg (német)–Athletic Bilbao (spanyol) 2–3
(Trochowski 41., Bobadilla 59., ill. Susaeta 10., Aduriz 83., 86.)

Az Athletic Bilbao annak tudatában lépett pályára Augsburgban, hogy ha nyer és a másik mérkőzésen is kedvező eredmény születik, akkor továbbjut. A baszkok ezzel a lendülettel kezdtek, a 10. percben pedig Markel Susaeta révén megszerezték a vezetést. Ezután jobbára kiegyenlített volt a játék, a 41. percben azonban a korábbi német válogatott Piotr Trochowski megpattanó lövése utat talált a kapuba. Raúl Bobadilla alig, hogy pályára lépett, a vezetést is megszerezte csapatának. A Bilbaót hidegzuhanyként érte a gól, a németek pedig vérszemet kaptak. Bár kisebb mezőnyfölényben futballoztak, Aritz Aduriznak köszönhetően a 83. percben egyenlített az Athletic, majd három perccel később a győzelmet jelentő gólt is megszerezte.

Sikerével – és a Partizan Beograd hollandiai győzelmével – az Athletic Bilbao az utolsó forduló eredményétől függetlenül továbbjutott. A Partizan Beograd jelenleg kilenc ponttal a második, míg az Augsburg hattal a harmadik. A csoport második továbbjutójának kilétéről az utolsó fordulóban rendezendő Partizan–Augsburg dönt.

1. Athletic Bilbao 5 4 0 1 14–6 +8 12
2. Partizan Beograd 5 3 0 2 9–11 –2 9
3. Augsburg 5 2 0 3 9–10 –1 6
4. AZ Alkmaar 5 1 0 4 6–11 –5 3