nemzetisport.hu 2018.08.10 14:53 Frissítve: 2018.08.10 15:18

El: Szabics szeme láttára dobták meg az asszisztenst, ömlött a fejéből a vér – videó

Sajnálatos eseménysor játszódott le a Sturm Graz–AEK Larnaca (0–2) Európa-liga-selejtezős párharc első, csütörtöki mérkőzésén: a hazaiak egyik szurkolója a 78. percben – amikor kedvencei már kétgólos hátrányban voltak – egy söröspohárral megdobta az oldalvonalnál tevékenykedő Fredrik Klyver asszisztenst, akinek a fejéből azonnal elkezdett ömleni a vér. A svéd bíró nem tudta folytatni a munkát, helyét az utolsó tíz percre a negyedik játékvezető vette át. Klyver fejét több öltéssel kellett összevarrni.

Az elkövető az eset után hamar elmenekült a stadionból, de nem sokkal később elkapták.

A találkozót a helyszínen tekintette meg Szabics Imre, az osztrák labdarúgó-válogatott másodedzője.

A Sturm Graz a hivatalos honlapján kiadott közleményben elítélte a szurkoló tettét, és bocsánatot kért a történtekért, valamint mielőbbi felépülést kívánt a megsérült asszisztensnek.

2018.10.06 07:43:46

Európa-liga PIETSCH TIBOR

„Senki sem kérdőjelezheti meg, hogy fokozatosan lépegetünk előre.”

2018.10.05 23:12:18

Európa-liga S. TÓTH JÁNOS

NS-VÉLEMÉNY. Ha nincs gól, a győzelem eleve ki van zárva.

2018.10.04 18:49:09

Európa-liga PIETSCH TIBOR (London), BACSKAI JÁNOS (közvetítés)

Egy góllal jobbnak bizonyult a londoni csapat, a magyar bajnok három ziccert is elpuskázott.