Dzsudzsák: gólpassz és léc a Panathinaikosz otthonában

2014.09.18. 18:55
Dzsudzsák Balázs veszélyesen játszott Athénben (Fotó: MTI/EPA/Szpirosz Horhubasz)
Csütörtök este megkezdődött a labdarúgó Európa-liga csoportköre. Dzsudzsák Balázs csapata, a Dinamo Moszkva Athénban a Panathinaikosz ellen lépett pályára, és ha nem is könnyedén, de 2–1-re győzni tudott. A magyar szélső lőtt egy lécet az első félidőben, majd adott egy gólpasszt a másodikban.

EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
E-CSOPORT

Panathinaikosz (görög)–Dinamo Moszkva (orosz) 1–2
Athén
, Aposztolosz Nikolaidisz Stadion. Vezette: Orsato (olasz)
Panathinaikosz:
Kocolisz – Triantafillopulosz, Schildenfeld, Mendes, Nano – Zeca, Lagosz (M. Petric, 75.), Pranjic (Kutrumpisz, 80.) – Klonaridisz (Donisz, 58.), Dinasz, Karelisz. Vezetőedző: Jannisz Anasztasziu
Dinamo Moszkva:
Gabulov – Manolev, Samba, Douglas, Büttner (Granat, 69.) – Ionov, Juszupov, Noboa, Dzsudzsák – Kokorin (Hubocan, 89.), Kurányi (Prudnyikov, 90.). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov
Gólszerző:
Dinasz (63.), ill. Kokorin (40.), Ionov (49.)

Dzsudzsák Balázzsal a kezdőben áll ki a Panathinaikosz otthonában a Dinamo Moszkva, már csak Mathieu Valbuena és Jurij Zsirkov távolléte miatt is. A magyar szélső a bal oldalon kapott helyet, és sok gondot okozott a zöld mezes hazai védőknek: több jó indítás és beadás közben a lécet is megrezgette egy remek lövéssel. Pár kisebb lehetőség adódott a Pana előtt is, de egyáltalán nem ment meglepetésszámba, hogy az oroszok vonulhattak előnnyel pihenőre: egy szép Kevin Kurányi, Alekszandr Kokorin akció után utóbbi higgadtan értékesítette ziccerét. 0–1!

Nem csökkent a szünet után sem Dzsudzsák lendülete, mert gólpasszal lepte meg Alekszej Ionovot, igaz, ebben a találatban a görög kapus, Sztefanosz Kocolisz minimum társszerző. 0–2!

Az oroszok karmestere, Christian Noboa megzörgette a kapufát is menet közben, tehát úgy tűnt, magabiztos győzelmet arat a Dinamo, csak éppen maguk a moszkvaiak is így gondolhatták ezt, egyre körülményesebben tettek-vettek, így szépen magukra húzták a Panathinaikoszt, Athanasziosz Dinasz pedig egy tökéletesen kivitelezett fejessel szépített is. 1–2!

A csereként beálló Hrisztosz Donisz lendületet csempészett a mérkőzésbe, de a hajrára meglepő módon elszürkült a Pana, az oroszok pedig továbbra sem tudtak felpörögni, Dzsudzsák is teljesen eltűnt a mezőnyben.

A végét könnyedén kibekkelték a vendégek, és teljesen megérdemelten nyertek – ezzel a három ponttal lépéselőnybe kerültek a moszkvaiak a csoportban.

A csoport másik mérkőzésén

PSV (holland)–Estoril (portugál) 1–0

A TÖBBI MAI EL-MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHATNAK!

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Kurányi le, Alekszandr Prudnyikov be.

90. perc Hat védővel bekkel a Dinamo.

Három perc a ráadás.

89. perc Tomás Hubocan be, Kokorin le.

81. perc Kurányi lő 20-ról nem sokkal a jobb felső fölé.

80. perc Pranjic le, Jorgosz Kutrumpisz be.

80. perc Kokorin beadására kivetődik Kocolisz, majd Mendez takarít.

79. perc Zeca beadására ketten is érkeznek az ötös bal oldalán, de éppen egymást zavarják.

75. perc Lagosz le, Mladen Petric be.

73. perc Donisz lő jobbal 20-ról félmagasan a bal sarok felé, Gabulov vetődve fogja a labdát!

A Pana most sérült svéd éke, Marcus Berg Dzsudzsák csapattársa volt anno a PSV-ben.

71. perc Zeca passzát Dinasz 10-ről, kissé balról a kapus ölébe bombázza.

69. perc Büttner le, Vlagyimir Granat be.

A Dinamo négy meccs óta veretlen ebben az idényben Európában, idegenben kétszer is győzött.

64. perc Alekszej Ionov kap sárgát lerántásért és reklamálásért.

64. perc Donisz lő jobbal 17-ről a jobb alsó felé, Gabulov vetődik és fogja a labdát.

63. PERC SZÉPÍT A PANA! Nano ad be jobbról egy szabadrúgást, ATHANASZIOSZ DINASZ 13-ról, kissé jobbról gyönyörűen csúsztat a túlsó felsőbe. 1–2!

A görög szurkolók amerikai és orosz dalokra kántálnak férfias kórusokban, a Kalinkától a Jingle bellsig széles a skála.

59. perc Dzsu a 16-oson belül, de elvariálja.

58. perc Hrisztosz Donisz be, Klonaridisz le.

56. perc Schildenfeld fejel az ötös elől, de nem tudja irányítani a labdát.

54. perc Büttner belelendült, pimasz cselekkel operál a balon. Fel is rúgják.

52. perc KAPUFA! Christian Noboa egy 18 méteres szabadrúgást ballal a kapufára teker, nem sokkal mérve el a bal felsőt!

52. perc Tria kap sárgát Kokorin felborításáért.

49. PERC NULLA KETTŐ! Dzsudzsák íveli ballal keresztbe a 16-os bal sarka elől ALEKSZEJ IONOV elé a labdát, aki kicselezi a borzalmasan kimozduló kapust, és az ötös sarka elől ballal a túlsó sarokba lő, félmagasan. 0–2!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A TÖBBI EL-MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc Dzsudzsák bal oldali beadását Kurányi kilenc méterről a kapushoz adja fel.

42. perc
Karelisz jobb oldali beadását az ötös rövid, azaz jobb sarka elől a léc fölé fejeli Dinasz.

40. PERC VEZET A DINAMO! Kurányi Manolev hosszú indítását ALEKSZANDR KOKORIN elé teszi, aki lefutja védőjét, és az ötös elől jobbal a bal alsóba helyez. 0–1!

A Pana legutóbbi nyolc hazai európai kupameccsén csak egyszer kapott ki: nemrégiben a Standard Liege-től a BL-selejtezőben.

36. perc Egy bal oldali szögletet a rövid sarok elől Tria fejel magasan a léc fölé.

33. perc Kurányi 16 méteres lövését blokkolja az ötös előtt David Mendest.

31. perc Nano teker balról egy szabadrúgást a rövid sarokra, Gabulov vetődve véd!

28. perc LÉC! DZSUDZSÁK! A MAGYAR FIÚ BALLAL 14-RŐL, KISSÉ BALRÓL A LÉCRE LÖVI IONOV SARKAZÁSÁT! Nem sokkal kerülte el a labda a bal felsőt!

26. perc Ionov beadása magas Kurányinak, a hosszún érkezik Dzsudzsák, de nem tudja lekezelni a labdát.

A Panathinaikosz nem kapott gólt három, oroszok elleni meccsén, a Dinamo nem lőtt gólt legutóbbi két görögországi látogatásán. Azaz 1971 óta.

23. perc Karelisz távolija elhal Gabulov ölében.

21. perc ZICCER! Nano elmegy a balon Sztaniszlav Manolev hibája után, megforgatja a védőt, beadása Pranjicé, aki nyolc méterről a jobb alsó mellé sodorja jobbal a labdát!

19. perc Nano bal oldali beadása után bizonytalan Vlagyimir Gabulov, Konsztantinisz Triantafillopulosz (a továbbiakban engedelmükkel: Tria) elé ejti, majd Danijel Pranjic lőne 15-ről, de Artur Juszupov bevetődik elé.

12. perc Kurányi ismét érdekes körülmények között esik el a 16-oson belül.

9. perc
Sztefanosz Kocolisz kiüti Dzsudzsák keményen belőtt labdáját, majd a magyar fiú beadását Alekszandr Kokorin fejeli a kapus ölébe 12-ről.

7. perc Büttner ad be ballal, Kurányi hét méterről bemutatja élete talán legrosszabb fejesét.

Aki ugyebár a „Gyinamó" kölcsönjátékosa.

5. perc Kevin Kurányi kap jó labdát Alexander Büttnertől, de kőkeményen szereli az ötösön Schildenfeld.

4. perc Ismét Karelisz beadását kell menteni, ismét szöglet. Ezt is kifejelik.

2. perc Dzsudzsák szöglete veszélyes, a görög kontra még inkább, Douglas menti végül az ötösön Nikosz Karelisz jobb oldali beadását.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta zöldben, a vendégek tiszta fehérben.

Dzsudzsák Balázs kezd, ráadásul a bal oldalon, kedvenc posztján.