Micsoda mérkőzés! A Pool 1–3-ról fordított a Dortmund ellen, és továbbjutott

2016.04.14. 20:55
A Liverpool labdarúgócsapata 1–3-ról fordítva 4–3-ra legyőzte otthon a Dortmundot az Európa-liga-negyeddöntő visszavágóján, ezzel 5–4-es összesítéssel továbbjutott. Szintén készülhet az elődöntőre a Villarreal, a Sahtar Doneck és a címvédő Sevilla, amely tizenegyesekkel ejtette ki a Bilbaót.

Jürgen Klopp feje ezen az estén is eltorzult néhányszor (Fotó: Reuters)

LIVERPOOL (angol)–DORTMUND (német)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKAHALMOK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Nagy élmény itt fellépni, úgy érzem magam, mint egy kisgyermek – lelkendezett a Liverpool elleni idegenbeli visszavágó előtt Thomas Tuchel, aki a mérkőzésre készülve olyan optimista nyilatkozatokkal állt elő, mintha nem 1–1-re végzett volna odahaza elődje, Jürgen Klopp gárdája ellen.

Hamar kiderült, hogy tudott valamit, mert kilenc perc alatt két gólt lőtt a Dortmund, két villámgyors támadást követően előbb Henrih Mhitarjan (0–1), majd Pierre-Emerick Aubameyang (0–2) volt eredményes.

Elintézhette volna máris a Poolt a német csapat, de két helyzetet is kihagyott, igaz, a szünetre a házigazda is elmondhatta ezt magáról. Ezzel együtt sem lehetett ráismerni a Liverpoolra, amely hiába szépített ráadásul gyorsan a második félidő elején a mostanában jó formában lévő Divock Origi (1–2) révén, Marco Reus szinte azonnal válaszolt (1–3).

Klopp mindent megpróbált, veretes színészi játékkal hajszolta övéit és a közönséget (emeljük ki gyorsan a két szurkolótábor mesébe illően kulturált kapcsolatát), beküldte Joe Allent és Daniel Sturridge-ot, majd szinte rögtönCoutinhoszép góllal szépített, később pedig, mint a mesében, az a Mamadou Sakho egyenlített, aki mindhárom Dortmund-gólban ludas volt (3–3).

A hajrában nem ment a „vörösöknek”, de tényleg tündérmese lett a vége, mert a végénDejan Lovren a jobb felsőbe fejelte James Milner beadását (4–3), és mivel a csereember Ilkay Gündogan a ráadás negyedik percében ha milliméterekkel is, ám a jobb felső mellé küldött egy szabadrúgást, továbbjutott a fordítani tudó Pool!

Csoda, gyönyör, izgalom volt ez a párharc, kilenc gólban elmesélve.

A lefújást követően ismét együtt énekelte a két tábor a You'll Never Walk Alone-t, de már az angolok lelkesebben – és többen is rázták közben a Higgy Kloppban! feliratú táblákat.

Mi mást is tehetnénk egy ilyen meccs után?!

Liverpool (angol)–Borussia Dortmund (német) 4–3 (Origi 48., Coutinho 66., Sakho 78., Lovren 91., ill. Mhitarjan 5., Aubameyang 9., Reus 57.)
Továbbjutott: a Liverpool, 5–4-esösszesítéssel

SEVILLA (spanyol)–ATHLETIC BILBAO (spanyol)

Talán túlságosan is nyugodt volt az idegenbeli siker után a Sevilla, mert a Bilbao heves támadásokkal indított. Nem nagyon tetszett mindez a közönségnek, amely hazai pályán is győzelmet várt. A második félidő elején Iborra lőhetett volna gólt, de Herrerín nagy bravúrral védett. Aztán ezt megbánta a hazai csapat, mert Aduriz lövését Soria bevédte (0–1).

Támadásban maradt a Bilbao, de a túlzott lelkesedést góllal büntette a Sevilla, néhány perccel később egy szép kontra után Gameiro egyenlített (1–1). Több helyzetet is kihagyott a Sevilla, a Bilbao azonban nem adta fel, és Raúl Garcíának sikerült is könnyű gólt fejelnie (1–2). A hosszabbítás első félidőjének végén Coke ollózása akadt el a gólvonalon álló védőben, a második félidőben már csak a tizenegyeseket várták a csapatok. Végül a bilbaói Benat idegei mondták fel a szolgálatot, így a legutóbbi két kiírást megnyerő Sevilla jutott az elődöntőbe.

Sevilla (spanyol)–Athletic Bilbao (spanyol) 1–2 (Gameiro 59., ill. Aduriz 57., Raúl García 80.) – tizenegyesekkel 5–4
Továbbjutott: a Sevilla, 3–3-as összesítéssel, tizenegyesekkel

SAHTAR DONECK (ukrán)–BRAGA (portugál)

A Braga egy jogosnak tűnő tizenegyest nem kapott meg az első félidőben, nem sokkal később viszont a Sahtar javára befújt egyet a cseh Pavel Kralovec. A büntetőt Darijo Srna értékesítette, góllal ünnepelve, hogy a 486. mérkőzésével egyedüli csúcstartóvá lépett elő a donecki csapatnál – lehagyva Mihajlo Szokolovszkijt, aki 1974–1987 között 485-ször lépett pályára a Sahtarban.

A szerencse a 43. percben sem állt a vendégek mellé, jobb oldali beadás után ugyanis Ricardo Ferreiráról a saját kapujába pattant a labda.

A Sahtar a második félidőt is 2–0-ra nyerte meg – szegény Ricardo Ferreira megszerezte a második öngólját is –, így összesítésben öt góllal volt jobb a Bragánál.

Sahtar Doneck (ukrán)–Braga (portugál) 4–0 (Srna 25. – 11-esből, R. Ferreira 43. és 74. – öngólok, Kovalenko 50.)
Továbbjutott: a Sahtar Doneck, 6–1-es összesítéssel

SPARTA PRAHA (cseh)–VILLARREAL (spanyol)

Véget ért a prágai álom, bár legalább nem olyan csúnyán, mint a visszavágó 50. perce után tűnt. A Villarreal már az 5. percben megszerezte a vezetést, ki más, mint Cédric Bakambu góljával. A Kongói DK-beli csatár a 11. El-mérkőzésén nyolcadszor volt eredményes a szezonban. Ez még nem jelentette a végzetet a Spartának, az már annál inkább, hogy a szünet előtt még kétszer kapitulált.

A második félidőben csodára, legalább öt gólra lett volna szüksége a cseh csapatnak, Bakambu második találata után pedig már hatra.

A csehek becsületére legyen mondva, legalább megpróbálták a lehetetlent, ez két gólban fizetődött ki. A Villarreal 2011 után játszhat ismét elődöntőt az Európa-ligában.

Sparta Praha (cseh)–Villarreal (spanyol) 24 (Dockal 65., Krejcí 71., ill. Bakambu 5., 49., Castillejo 43., Soriano 45.)
Továbbjutott: a Villarreal, 6–3-as összesítéssel

EURÓPA-LIGA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK

Sahtar Doneck (ukrán)–Braga (portugál) 4–0 (Srna 25. – 11-esből, Ricardo Ferreira 43. és 74. – öngólok, Kovalenko 50.)

Sparta Praha (cseh)–Villarreal (spanyol)24 (Dockal 65., Krejcí 71., ill. Bakambu 5., 49., Castillejo 43., Soriano 45.)