El: Ibra-gól döntött az MU 100. európai riválisa ellen

2016.09.29. 22:56
Zlatan Ibrahimovic fejese döntött a Zorja Luhansz ellen (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában a Manchester United Zlatan Ibrahimovic fejes góljával 1–0-ra legyőzte a Zorja Luhanszkot, a Roma négyet vágott az Astra Giurgiunak, a Zenit pedig ötig jutott az AZ ellen.

A Manchester United a 100. európai ellenfelével nézett farkasszemet, de a kezdés alapján nehéz lett volna azt állítani, hogy a „vörös ördögök” tűntek a nagy nemzetközi rutinnal bíró együttesnek.

Az első negyedórában két villámgyors akció végén a szélről érkező beadások után veszélyeztetett a Zorja, de Ljubenovics a nagy helyzeténél az égbe lőtt.

A félidő derekához közeledve két nagy lehetőséggel felelt az MU, előbb Ibra 23 méteres lökete pattant egy védőről szögletre, majd a kapu előtt kavarodás végén Rashford „törte szét” a lécet – a labda azonban a gólvonal elé pattant.

A félidő hajrájában hiába nyomott az MU, és jöttek sorban az esélyek, a vendégek rendre blokkolni tudták a lövéseket és fejeseket, így gól nélkül fordultak a felek.

A 66. percig kellett várni az első kaput eltaláló lövésig, Paulinho 17 méterről, kissé balról a bal felső irányába tekert, Romero pedig szögletre ütötte a labdát.

Egyből ezt követően beállt Rooney, és két perccel később gólpasszt is adott – mondjuk ez kevésbé válik dicséretére. Egy gyönyörűen végigvitt jobb oldali támadás után ziccerben ugyanis borzalmasan eltörte a labdát, de szerencséjére pont így lett jó Ibrahimovicnak, ő pedig közelről a bal alsóba fejelt (1–0). A svéd csatár lett ezzel a harmadik olyan futballista, aki hét különböző csapat színeiben is gólt szerzett az európai kupaporondon. Előtte Adrian Mutu és John Carew vitte véghez ezt a bravúrt.

Az utolsó negyedóra nyitányán Lipartia szabadrúgása szállt fölé, majd Ibrahimovic sarokrúgása után Fellaini lőtt a bal felső fölé, az utolsó percekben pedig a svéd bal alsóra tartó szabadrúgása jelentett veszélyt, de a kapus a helyén volt.

A csoport másik mérkőzésén az MU-t az előző fordulóban legyőző Feyenoord 1–0-ra kikapott a Fenerbahcétól.

A TÖBBI CSOPORTBAN

A B-csoport 2. fordulója az Asztana–Young Boys mérkőzés gól nélküli döntetlenjével indult, és este is gólszegény meccsel folytatódott, igaz, az az egy szem gól meglepetést jelentő vendéggyőzelmet eredményezett az Olympiakosz–APOEL görög–ciprusi csatában.

A C-csoportban a Qabala és a Mainz igen szórakoztató csatát vívott: az első félidő után a németek vezettek 1–0-ra, de az azerieknek a fordulás után csak 17 perc kellett, hogy átvegyék a vezetést. A Mainz edzője, Martin Schmidt a 67. percben becserélte Jhon Córdobát és Levin Öztunalit, és a két friss ember egy-egy góllal bő tíz perc alatt el is döntötte a mérkőzést a vendégek javára. A másik találkozón az Anderlecht Youri Tielemans büntetőjével a 94. percig vezetett a Saint-Étienne otthonában, ám Nolan Roux ekkor egyenlített. A Saint-Étienne szeptemberi hat mérkőzéséből ötször szerzett gólt a 88. perc után, négyszer a hosszabbításban!

A D jelű kvartettben a Dundalk a hajrában döntött a 28. születésnapját ma ünneplő Kilduff találatával a Maccabi Tel-Aviv ellen (1–0), a Zenit pedig alaposan megszórta az AZ-t: Kokorinék összesen ötször köszöntek be (5–0).

Az E-csoportban a Roma valósággal feltrancsírozta az Astra Giurgiut – ki nem találják, kinek a főszereplésével. Az immár 40 felett járó Francesco Totti nem talált a kapuba, viszont három gól előkészítése is a nevéhez fűződik – volt köztük direkt gólpassz és a lécről a mezőnybe vágódó szabadrúgás is. A rómaiak az Austria Wien–Plzen csata résztvevői helyett is rúgták a gólokat…

Az F-csoportban az eddig nullapontos csapatok örvendezhetnek: a Genk már az első félidőben megalapozta a Sassuolo felett aratott győzelmét, míg az Athletic Bilbao a szünet után gyűrte le a Rapidot. A baszkok soraiban Yeray Álvareznek az első félidőben volt egy kapufás fejese, Inaki Williamsnek egy lesgólja, aztán a második játékrész elején Benat Etxebarría bebikázta a győztes gólt is. A 72. percben a fiatal Szántó Tamás is beállt a bécsi csapatba, lendületesen játszott, de vele sem sikerült az egyenlítés.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Manchester United
(angol)–Zorja Luhanszk (ukrán) 1–0 (Ibrahimovic 69.)
Fenerbahce (török)–Feyenoord (holland) 1–0 (Emenike 18.)

Asztana (kazah)–Young Boys (svájci) 0–0
Olympiakosz (görög)–APOEL (ciprusi) 0–1 (Szotiriu 10.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. APOEL 2 2 0 0 3–1 +2 6
2. Olympiakosz 2 1 0 1 1–1 0 3
3. Asztana 2 0 1 1 1–2 –1 1
4. Young Boys 2 0 1 1 0–1 –1 1

C-CSOPORT
Qabala (azeri)–Mainz (német) 2–3 (Gurbanov 57. – 11-esből, Zenjov 62.,, ill. Muto 41., J. Córdoba 68., Öztunali 78.)
Saint-Étienne (francia)–Anderlecht(belga) 1–1 (Roux 94., ill. Tielemans 62. – 11-esből)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Anderlecht 2 1 1 0 4–2 +2 4
2. Mainz 2 1 1 0 4–3 +1 4
3. Saint-Étienne 2 0 2 0 2–2 0 2
4. Qabala 2 0 0 2 3–6 –3 0

D-CSOPORT
Dundalk (ír)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–0 (Kilduff 72.)
Zenit (orosz)–AZ (holland) 5–0 (Kokorin 26., 59., Giuliano 48., Criscito 66. – 11-esből, Satov 80.)

Austria Wien (osztrák)–Viktoria Plzen (cseh) 0–0
Roma (olasz)–Astra Giurgiu (román) 4–0 (Strootman 15., Fazio 45+2., Fabrício 47. – öngól, Szalah 55.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Roma 2 1 1 0 5–1 +4 4
2. Austria Wien 2 1 1 0 3–2 +1 4
3. Viktoria Plzen 2 0 2 0 1–1 0 2
4. Astra Giurgiu 2 0 0 2 2–7 –5 0

F-CSOPORT
Athletic Bilbao (spanyol)–Rapid Wien (osztrák) 1–0 (Benat 59.)
Genk (belga)–Sassuolo (olasz) 3–1 (Karelis 8., Bailey 25., Buffel 61., ill. Politano 65.)