El: a Sport TV adta volna a Fradi meccsét, a klub nem járult hozzá

MTI MTIMTI MTI
2011.06.30. 16:11
A Sport Televízió közvetítette volna a Ferencváros 19 órakor kezdődő Európa-liga-selejtezős mérkőzését, azonban a klub ehhez nem járult hozzá a korábbi, a Kentaróval kötött szerződésben foglalt feltételekkel – tudta meg az MTI a Kentaro egyik munkatársától.

A Kentaro szerezte meg a közvetítési jog értékesítését 2004-ben, annak a 150 000 eurós kölcsönnek a fejében, amit a klubnak nyújtott. Ennek kamatmentes törlesztése úgy zajlott volna, hogy a közvetítési jog értékesítéséből származó bevétel 70 százaléka a Ferencvárost, 30 százaléka pedig a Kentarót illeti meg.

Utóbbi a Prago Sport nevű cégnek adta el a jogokat, ez a cég pedig a magyar Sport TV műsorainak nyolcvanszázalékos jogtulajdonosa – mondta el az MTI-nek a Kentaro munkatársa.

Az ulloi129.wordpress.com internetes oldal szerint is a sporttévé szívesen adta volna a Fradi meccsét, de a csatorna hiába fizeti ki a Pragónak a meccsért kért 13 000 eurót, a jövőben a klubnak is fizetnie kellett volna. A dupla elszámolást és az esetleges költséges pereket pedig a Sport TV nem vállalta.

Az MTI értesülése szerint a fennálló jogvita kapcsán a Kentaro és a Ferencváros képviselői jövő héten, vagy az azt követő hét elején ülnek tárgyalóasztalhoz, hogy az első fordulós siker esetén a második körben már képernyőre kerülhessen a zöld-fehérek meccse. A Kossuth Rádió sem közvetíti az összecsapást, ugyanis ezt a jogot is értékesítették a múltban.

Az ulloi129.wordpress.com csütörtökön azt írta, a Ferencváros megtette a kedden Kubatov Gábor elnök által a szurkolói ankéton bejelentett feljelentést, azonban mégsem Furulyás János korábbi elnök, hanem ismeretlen tettes ellen. Az egyesület súlyos értékaránytalanság miatt meg is támadta a szerződést, valamint jogfenntartással élt.

Legfrissebb hírek

A Braga elleni párharc volt a plafon a Fradinak

Európa-liga
3 órája

Alaposan megbüntette az UEFA a Ferencvárost

Európa-liga
17 órája

Leandro: Kár, hogy Bragában nem volt esélyünk

Európa-liga
19 órája

Dibusz Dénes a Kórusiskolában

Labdarúgó NB I
19 órája

A Ferencváros az eddigi legjobb magyar szereplést fejezte be Európában a csoportkörök bevezetése óta

Európa-liga
21 órája

„A Ferencváros védelme átjáróháznak bizonyult, Ricardo Horta ragyogott” – portugál lapszemle

Európa-liga
2026.03.18. 22:09

Őrült izgalmak után időn túli hetesgóllal mentett pontot a Fradi az ETO elleni női kézirangadón

Kézilabda
2026.03.18. 21:05

Robbie Keane: Erre a sorozatra csak büszkének lehet lenni

Európa-liga
2026.03.18. 21:01
Ezek is érdekelhetik