nemzetisport.hu 2017.08.25 12:59 Frissítve: 2017.08.25 14:16

Kádár bosszút állhat a Vidi legyőzőjén; Dárdaiék nyerhető csoportban

Pénteken Monacóban kisorsolták a labdarúgó Európa-liga csoportkörének beosztását. Dárdai Pál Herthája a J négyesben a spanyol Athletic Bilbaóval, az ukrán Zorja Luhanszkkal és a svéd Östersunddal csap össze. A magyar érdekeltségű csapatok elkerülték a csoportkör két nagyágyúját, az olasz Milant és az angol Arsenalt.

 

A sorsolás magyaros szempontból „nem sikerült rosszul”: Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev a B jelű csoportban a svájci Young Boysszal, a Videotont búcsúztató szerb Partizan Beograddal és az albán Skënderbeuvel került össze. 

A Korhut Mihályt foglalkoztató Hapoel Beer-Seva a Viktoria Plzent, az FCSB-t és a Vécsei Bálintot is soraiban tudó Luganót kapta, míg Kleinheisler László Asztanája az A-csoportban a spanyol Villarreallal, az izraeli Maccabi Tel-Avivval és a cseh Slavia Prahával találkozik.

Szalai Ádám gárdájának, a német Hoffenheimnek a portugál Sporting Braga, a bolgár Ludogorec és a török Istanbul Basaksehir ellen kell kivívnia a továbbjutást a C-kvartettből.

Dárdai Pál Herthája a J négyesben a spanyol Athletic Bilbaóval, az ukrán Zorja Luhanszkkal és a svéd Östersunddal csap össze.

A csoportkör angol nagyágyúja, az Arsenal a BATE Boriszovot, az 1. FC Kölnt és a Crvena zvezdát kapta meg. Az olasz Milannak az Austria Wiennel, a HNK Rijekával és az AEK Athénnal kell felvennie a versenyt.

Az UEFA az Európa-liga 2016–2017-es kiírásában Paul Pogbát, a Manchester United klasszisát látta a legjobbnak, a francia szupersztár kapta ezt az elismerést.

A CSOPORTOK BESOROLÁSA 
A-CSOPORT B-CSOPORT C-CSOPORT D-CSOPORT
Villarreal Dinamo Kijev
Sporting Braga
Milan
Maccabi Tel-Aviv
Young Boys
Ludogorec
Austria Wien
 Asztana Partizan Beograd
Hoffenheim
HNK Rijeka
 Slavia Praha Skënderbeu
Istanbul Basaksehir
AEK Athén
E-CSOPORT F-CSOPORT G-CSOPORT H-CSOPORT
Lyon
FC Köbenhavn
Viktoria Plzen
Arsenal
Everton Lokomotiv Moszkva
 FCSB  BATE Boriszov
 Atalanta Sheriff Tiraspol
Hapoel Beer-Seva
1. FC Köln
Apollon Limassol
 ZlínLugano
Crvena zvezda
I-CSOPORT
J-CSOPORT
K-CSOPORT
L-CSOPORT
 Red Bull SalzburgAthletic Bilbao
Lazio
Zenit
Marseille
 Hertha BSCNice
Real Sociedad
Vitória Guimaraes
Zorja Luhanszk
 Zulte WaregemRosenborg
 KonyasporÖstersund
 VitesseVardar Szkopje


A SORSOLÁS ELÉ

A playoffkör zárása után az is eldőlt, hogy a csoportkörben öt magyar labdarúgónak szoríthatunk: Kleinheisler László (Asztana), Szalai Ádám (Hoffenheim), Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva), Vécsei Bálint (Lugano), Kádár Tamás (Dinamo Kijev). Továbbá egy magyar edző csapata is érdekelt lesz a pénteki sorsoláson, Dárdai Pál Herthája selejtező nélkül került be a legjobb 48 együttes közé.

A sorsolás szabályai nem változtak, azonos kalapban lévők, illetve egy nemzetből valók nem kerülhetnek egy kvartettbe. A csoportokból az első két helyezett jut tovább a kieséses szakaszba (ahova csatlakoznak a BL-csoportok harmadikjai), míg a harmadik és a negyedik helyezettek búcsúznak az európai kupaküzdelmektől.

A playoffkör visszavágóiról ide kattintva olvashatnak bővebben, a Videoton–Partizan találkozó összefoglalóját pedig itt találják!

A 2017–2018-as Európa-liga csoportkörének játéknapjai
1. forduló: szeptember 14.
2. forduló: szeptember 28.
3. forduló: október 19.
4. forduló: november 2.
5. forduló: november 23.
6. forduló: december 7.

A KALAPOK A SORSOLÁSRA
1. KALAP (KOEFFICIENSEK ALAPJÁN)
Arsenal (angol)
Zenit (orosz)
Lyon (francia)
Dinamo Kijev (ukrán)
Villarreal (spanyol)
Athletic Bilbao (spanyol)
Lazio (olasz)
AC Milan (olasz)
Viktoria Plzen (cseh)
Red Bull Salzburg (osztrák)
FC Köbenhavn (dán)
Sporting Braga (portugál)

2. KALAP (KOEFFICIENSEK ALAPJÁN)
FCSB (román)
Ludogorec (bolgár)
BATE Boriszov (fehérorosz)
Everton (angol)
Young Boys (svájci)
Marseille (francia)
Real Sociedad (spanyol)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Lokomotiv Moszkva (orosz)
Austria Wien (osztrák)
Hertha BSC (német)
Nice (francia)

3. KALAP (KOEFFICIENSEK ALAPJÁN)
Asztana (kazah)
Partizan Beograd (szerb)
Hoffenheim (német)
1. FC Köln (német)
HNK Rijeka (horvát)
Vitória Guimaraes (portugál)
Atalanta (olasz)
Zulte Waregem (belga)
Zorja Luhanszk (ukrán)
Rosenborg (norvég)
Sheriff Tiraspol (moldovai)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)

4. KALAP (KOEFFICIENSEK ALAPJÁN)
Apollon Limassol (ciprusi)
Istanbul Basaksehir (török)
Konyaspor (török)
Vitesse (holland)
Slavia Praha (cseh)
Crvena zvezda (szerb)
Skënderbeu (albán)
Zlín (cseh)
AEK Athén (görög)
Lugano (svájci)
Vardar Szkopje (macedón)
Östersund (svéd)

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.09.16 00:39:15

Európa-liga THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Ez ismét egy mérföldkő a sportág történetében.

2017.09.14 21:48:21

Európa-liga nemzetisport.hu

Arsene Wenger új kabátjával ellopta a show-t, a londoniak egy pocsék félidő után javítottak.

2017.09.14 20:20:25

Európa-liga nemzetisport.hu

Gól nélküli döntetlenre végzett egymással Dárdai és Ziganda csapata, a csoport élén a Zorját verő Östersund.

2017.08.25 09:36:07

Európa-liga nemzetisport.hu

Korhuték Vécsei csapatával is játszanak • Szalaiékra portugál, bolgár és török együttes vár.

2017.08.03 15:40:25

Európa-liga PÓR KÁROLY

90 perc, ill. egy bravúr nem elég, rengeteg a kiállítás, hiányzó erősítések – keserű kupatapasztalatok.