Torres nyolc közé lőtte a Chelsea-t, majd büntetőt rontott

2013.03.14. 21:03
Torres nyolc közé lőtte a Chelsea-t, majd büntetőt rontott (Fotó: Reuters)
Egy hete a Bajnokok Ligája-címvédő Chelsea meglepetésre 1–0-ra kikapott a Steaua Bucuresti otthonában az Európa-liga nyolcaddöntőjében. A londoniak most saját pályájukon javíthattak, és bár a szünetben még csak 1–1-re álltak a felek, a „kékek” végül 3–1-re nyertek, kiharcolva a továbbjutást. Fernando Torres duplázhatott volna, de a hajrában tizenegyest rontott.

A román fővárosban a múlt héten meglepetésre 1–0-s vereséget szenvedett a Chelsea, amely ennek ellenére továbbra is esélyese volt a párharcnak, már csak azért is, mert vasárnap az angol FA-upában 0–2-es hátrányról tudott felállni, s jó játékkal ért el 2–2-es döntetlent a Manchester United ellen.

A Steaua ereje egyben a gyengéje is, összeszokott csapat, tizennégy-tizenöt futballistát forgat az edző, de a posztok többségét illetően nincs konkurenciaharc a játékosok között. Victor Piturca szövetségi kapitány várhatóan kilenc steauás labdarúgót hív be a Magyarország elleni, március 22-i vb-selejtezőre készülő román keretbe, közülük öten (vagy hatan) a válogatott kezdőcsapatában is helyet kapnak. Mivel a Steaua és a román válogatott alapfelállása megegyezik (a 4–4–2-es hadrend az etalon, amitől Piturca sohasem tér el), a Chelsea elleni kupameccs a magyar nemzeti együttes szempontjából is érdekes találkozót ígért.

A Steaua ezúttal is masszív együttes benyomását keltette, az első nagyobb helyzet is a vendégeké volt. Raul Rusescu lépett ki a Chelsea védői között a 13. percben, a kapu bal oldalába akart csavarni, de Petr Cech vetődve szögletre mentett.

A játék képe alapján úgy tűnt, mintha a Chelsea számára az első félóra után indult volna a találkozó, a 34. percben a vezetést is megszerezték a londoniak. Mata játszott össze az előre törő Ramiressel, majd a spanyol támadó Ciprian Tatarusanu lába között ellőtte a labdát, amely a bal kapufát is érintve kötött ki a kapuban. 1–0

A vezetéstől még inkább lendületbe jött a Chelsea, amely Fernando Torres és Eden Hazard révén veszélyeztetett, de hol az irányzék hibádzott kissé, hol Tatarusanu volt a helyén. Az első félidő hosszabbításában egyenlített a Steaua: jobb oldali szöglet után nagy kavarodás alakult ki a bal kapufánál, Tanase közelről leadott lövését még védte Cech, de Vlad Chiriches a léc alá bombázott. 1–1

Ez a figyelmetlenség azt is jelentette, hogy két gólra volt szükség a Chelsea-től a továbbjutáshoz. Ennek a felét John Terry vállalta magára, az 58. percben bal oldali szabadrúgás után egyedül érkezett a rövid sarokhoz, és a kapufát is érintve fejelt a hálóba. 2–1

Az újabb gól megint felpörgette a Chelsea-t, amely kisvártatva megszerezte a számára létfontosságú harmadik találatot is. Mata passzát Hazard tette Torreshez a tizenhatoson belül, aki egyet tolva ballal kilőtte a bal alsót. 3–1

A spanyol támadó ezután is főszerepben maradt, először gyanús körülmények között esett el, ezért azonban még nem járt büntető, nem úgy mint Hazard buktatásáért. Torres azonban a lécre vágta a labdát, a hátra levő percekben pedig már nem változott az eredmény. 3–2-es összesítéssel a Chelsea jutott a legjobb nyolc közé.

AZ ÖSSZES EREDMÉNYT IDE KATTINTVA ÉRHETIK EL!

LABDARÚGÓ EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
CHELSEA (angol)–STEAUA BUCURESTI (román) 3–1
London, Stamford Bridge. V:
Lannoy (francia)
Chelsea: Cech – Azpilicueta, Terry, David Luiz, A. Cole – Ramires, Mikel – Hazard (Benajun, 90+3.), Mata (Moses, 90.), Oscar – F. Torres
Steaua: Tatarusanu – Rapa (Adi Sobrinho, 84.), Szukala, Chiriches, Latovlevici – A. Popa, Bourceanu, Chipciu, Pintilii, Tanase (Leandro Tatu, 78.) – Rusescu
G:
Mata (34.), Terry (58.) F. Torres (71.) ill. Chiriches (45+1.)
Tj:
a Chelsea, 3–2-es összesítéssel

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés, 3–2-es összesítéssel továbbjutott a Chelsea!
90+3. perc:
Benajun Torres passzából sarokkal akart volna gólt szerezni, de nem találta el a kaput.
90+3. perc: Benajun is beállt még Hazard helyére.
90. perc: Az első gólt szerző Mata kapott tapsot, Moses állt be.
86. perc: TIZENEGYES A CHELSEA-NEK!
Hazardot rúgta fel Bourceanu, a büntetőt azonban Torres a lécre bombázta.
84. perc: Rapa helyén Adi Sobrinho.
80. perc:
A. Cole keménykedett Popával szemben, ez is sárga.
78. perc: Az első csere: Tanase helyén Leandro Tatu.
78. perc:
A megiramodó Oscar lőtt a bal alsó mellé.
73. perc:
Torres esett el egy védő lábában, de nincs tizenegyes, ráadásul a földön fekvő támadót orrba rúgták, amely után ápolni kellett.
71. perc: 3–1 A CHELSEA-NEK!
Mata passzát Hazard sarokkal tette Torreshez a tizenhatoson belül, aki egyet tolva ballal kilőtte a bal alsót. 3–1
70. perc: Mikel szabálytalankodott Popával szemben, sárga:
Popa ütközött David Luizzal, ápolni kellett.
60. perc:
Hazard kapáslövését védte Tatarusanu, a túloldalon Chipciu próbálkozását tolta ki Cech.
58. perc: ÚJRA VEZET A CHELSEA! A szabadrúgás után lemaradt védője a rövidre érkező Terryről, aki a kapufát érintve bólintott a hálóba. 2–1
58. perc:
Rapa buktatta Hazard-t, sárgát kapott.
54. perc:
Bal oldali román támadás végén Bourceanu kapta a középre tett labdát, de csúnyán eltörte.
49. perc: Bourceanu rúgott oda hátulról Matának egy sárgáért cserébe.
47. perc:
Popa veszélyes beadása után Terry mentett.
Nem történt csere egyik oldalon sem.
46. perc: Folytatódott a játék.

45+1. perc: Elkezdődött a szünet.
45+1. perc: EGYENLÍTETT A STEAUA! Jobb oldali szöglet után nagy kavarodás alakult ki a bal kapufánál, Tanase közelről leadott lövését még védte Cech, de Chiriches a léc alá bombázott. 1–1
44. perc:
Popa vezette majdnem a kapuig a labdát, de A. Cole még időben beérte.
40. perc:
Egy kényszerítő után Hazard tüzelt, épp Tatarusanut eltalálva.
37. perc:
A vendégek várhatják már a szünetet, egyre másra jönnek tőlük a hibák. Torres lőtt nem sokkal a kapu bal oldala mellé.
34. perc: VEZET A CHELSEA! Ramires előretörése után Matához került a labda a Steaua tizenhatosán belül, aki ellőtte Tatarusanu lába között a labdát, amely a bal kapufát is érintve kötött ki a kapuban. 1–0
A Steaua Londonban is nagyon masszív csapat benyomását kelti.
25. per:
Azpilicuetát kellett ápolni.
23. perc:
Hazard cselezgetett a Steaua tizenhatosának jobb oldalán, majd a visszatett labdát Mikel lőtte rá, Tatarusanu szögletre mentett.
A románok az előny tudatában is veszélyesebbek eddig.
16. perc:
A csapatkapitány Bourceanu egy csel után 25 méterről lőtt, nem sokkal a jobb felső mellé.
13. perc: NAGY STEAUA-HELYZET!
Rusescu lépett ki a Chelsea védői között, a kapu bal oldalába akart csavarni, de Cech vetődve szögletre mentett.
7. perc:
A labdabirtoklás kiegyenlítettnek mondható, de az látható, hogy a hazaiaknak kell kezdeményezniük.
5. perc: Az első percek mezőnyjátékkal teltek.
3. perc:
Matáé a meccs első lövése, de nem találja el a kaput.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.