Az Atlético Madrid lefocizta az Udinesét

2011.11.03. 23:37
Az Atlético olykor már-már barcás támadójátékot mutatott be az Udinese ellen
Akárcsak két hete, ezúttal is 2–2-t játszott egymással az Austria Wien és az AZ a labdarúgó Európa-liga G-csoportjában. A csoport másik mérkőzésén a Metaliszt Harkiv a papírformának megfelelően 3–1-re legyőzte otthon a Malmőt. A H jelű négyesben a Braga hazai pályán 5–1-re kiütötte a Maribort, a Birmingham 2–2-re végzett otthon a Bruges-zsel. Az I-csoportban az Atlético Madrid alaposan visszavágott az Udinesének a két héttel ezelőtti vereségért, míg a Celtic legyőzte otthon a Rennes-t.

G-CSOPORT

Akárcsak két hete, ezúttal is 2–2-t játszott egymással az Austria Wien és az AZ, ezúttal azonban Bécsben. Az osztrákok azzal, hogy Rasmus Elm és Pontus Wernbloom gólja után felálltak 0–2-ről – Manuel Ortlechner és Nacer Barazite találata révén – gyakorlatilag megőrizték továbbjutási esélyeiket.

A csoport másik mérkőzésén a Metaliszt Harkiv hozta a papírformát az eddig nyeretlen Malmö ellen, és 3–1-re legyőzte svéd ellenfelét. Az ukránok mindhárom találata brazil névhez fűződik, Taison kétszer, Fininho egyszer vette be a kaput. A Harkiv továbbra is vezeti a csoportot.

H-CSOPORT

A Braga alaposan megtömte a Maribort a H-csoport meccsén. A portugálok kiütéses győzelmét a mérkőzés eleji és végi dupla alapozta meg. Lima és Alan nyitotta a sort a 4. és a 7. percben, majd Elderson góljára Dalibor Volas révén érkezett egy válasz, de a hajrában Paulo Vinícius és Fran Mérida ismét a legutóbbi szezon döntősének szurkolóit örvendeztette meg (5–1).

A Birmingham City – akárcsak az Austria Wien – kétgólos hátrányból hazai pályán szerzett egy pontot a Bruges ellen (2–2), így a három B betűs csapat szinte azonos esélyekkel, hét pontról indulva vághat neki az utolsó két körnek.

I-CSOPORT

Bár a forduló előtt az Udinese vezette a csoportot, méghozzá három ponttal madridi riválisa előtt, mégis az Atlético Madrid volt az, amelyik csapat parádézott, és a nap talán legmeggyőzőbb futballját bemutatva tanította móresre ellenfelét. A „matracosok” már a félidőben három góllal vezettek, a vége pedig 4–0 lett – s az eredmény az udineiek számára hízelgő…

A 7. percben Adrián López előbb okosan lőtte ki a jobb alsó sarkot, majd öt perccel később egy jobb oldali beadás után remekül érkezett középen, és a bal alsóba fejelt. Az igazi futballbemutató azonban csak ezután következett: az Atlético előnyben sem vett vissza a tempóból, és a folytatásban is a kapuja elé szegezte a friuliakat.

A 37. percben tanítani való – hogy azt ne mondjuk, barcelonás – passzjáték folyt a pályán, a gól végül Diego nevéhez fűződik, de mellette még legalább három-négy játékost dicséret illet az akció miatt, majd a második félidőben Falcao cikázott át a fehér-fekete védelmen, és emelt higgadtan a kapuba. Az idegenben eddig halvány Atlético hazai pályán hat rúgott és nulla kapott góllal hozta le eddigi két mérkőzését.

A csoport másik találkozóján az eddig győzelem nélkül álló csapatok csatáját a Celtic nyerte meg. Hiába szerzett vezetést Kader Mangane találatával már a 2. percben a Rennes, a folytatásban a helyzeteivel jobban sáfárkodó Celtic akarata érvényesült, amely a kétgólos Anthony Stokes vezetésével 3–1-re nyert.

EURÓPA-LIGA
G-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Metaliszt Harkiv (ukrán)–Malmö (svéd) 3–1
Harkov, Metaliszt Stadion. V: Jug (szlovén)
Gólszerző: Taison (46., 56.), Fininho (90.), ill. Ranégie (66.)
Austria Wien (osztrák)–AZ Alkmaar (holland) 2–2
Bécs, Austria Arena. V: Chapron (francia)
Gólszerző: Ortlechner (58.), Barazite (61.), ill. R. Elm (19. – 11-esből), Wernbloom (44.)
H-CSOPORT, 4. FORDULÓ
Braga (portugál)–Maribor (szlovén) 5–1
Braga, Estádio Municipal de Braga. V: Trattou (ciprusi)
Gólszerző: Lima (4.), Alan (7.), Elderson (38.), Paulo Vinícius (85.), Mérida (91.), ill. Volas (62.)
Birmingham (angol)–FC Bruges (belga) 2–2
Birmingham, St. Andrew’s Stadion. V: Borski (lengyel)
Gólszerző: Beausejour (55.), King (74. – 11-esből), ill. Meunier (39.), Akpala(44.)