Falcaóék „szétkapták” a Valenciát, de a hajrákban nem figyeltek

2012.04.19. 20:51
Falcao volt a mérkőzés hőse (Fotó: Action Images)
Az Európa-liga 2011–2012-es kiírásának egyik elődöntőjében a sorozat egyik esélyese, az Atlético Madrid a szintén a végső győzelemre apelláló Valenciát fogadta, és parádés mérkőzésen kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra.

A spanyol házi elődöntő mindkét résztvevője volt már az Európa-liga vagy a sorozat jogelődjeinek győztese: az Atlético Madrid tavalyelőtt diadalmaskodott az El-ben, a Valencia a Vásárvárosok Kupáját 1962-ben és 1963-ban, az UEFA-kupát pedig 2004-ben hódította el.

Hatalmas iramban kezdődött a találkozó, és hatalmas hazai fölénnyel, de a jobb oldalról hiába adta a jobbnál jobb passzokat Arda Turan és Falcao, középen Diego és Adrián López sem élt a lehetőséggel. A 18. percben már nem bízta másra a munka nehezét a fenti kettős: Turan birkózta át magát erőszakosan, de szabályosan a francia válogatott Adil Ramin, beadását pedig Falcao közelről a kapuba fejelte. 1–0

Látványosan visszavett a tempóból a gól után a madridi csapat, pedig az „Addig üsd a vasat.." igazsága alapján lett volna még keresnivalója, mert a valenciai védelem igencsak zavarodottan tette a dolgát. Ám nem használta ezt ki az Atlético, sőt a 32. percben Rami csak leheletnyivel fejelte mellé az ötös elől Tino Costa szögletét.

1995, Patxi Ferreira

Feléledt ettől a Madrid, de újabb helyzetet már nem tudott kialakítani, sőt a félidő utolsó percében ismét Rami ért el egy bal oldali Valencia-szögletet fejjel középen, a labdát ezúttal Jonas elé csúsztatta, aki a bal oldali kapufa elől egy lépésről a hálóba lőtte azt. 1–1

Igencsak zaklatottan vonultak az öltözőbe a hazai játékosok, mert a jelzettnél jóval tovább tartott a ráadás, amelynek végén az egyenlítő gól esett; de Diego Simeone mester az öltöző mélyén pozitív energiává kovácsolta a dühöt, mert a madridiak az újrakezdés után azonnal nekiestek ellenfelüknek. Pár perc alatt két gólt szereztek, igaz, ehhez az is kellett, hogy Diego szabadrúgásánál az ötösön teljesen magára hagyják a védők az előrehúzódó Mirandát (2–1), majd Mehmed Topal egyenesen „öngólpasszt" adott Adrián Lópeznek (3–1).

Innen már nem kelt fel a Valencia, amelyen a kettős csere sem segített, helyzetbe sem tudott kerülni, míg a másik oldalon Falcao két csel után meglőtte élete egyik legszebb találatát: 20 méterről szétlőtte a bal felsőt. 4–1

Amikor már mindenki elsiratta a Valenciát, egy újabb remek Tino Costa-szöglet után Ricardo Costa remekbe szabott fejes góllal szépíteni tudott, visszacsempészve a reményt övéinek a visszavágóra. 4–2

Zsinórban tizedik mérkőzését nyerte meg az Európa-ligában az Atlético, és ha a játékrészek hajrájában jobban koncentrál, akkor alighanem már a fináléra készülődhetne.

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

ATLÉTICO MADRID (SPANYOL)–VALENCIA (SPANYOL) 42

Madrid,Vicente Calderón Stadion.V: C. Thomson (skót)
Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Domínguez, Filipe Luis – Gabi, M. Suárez –Adrián (Sálvio, 90.), Diego (Perea, 86.), Arda Turan (Tiago, 81.) –Falcao.Vezetőedző: Diego Simeone
Valencia: Diego Alves – Ricardo Costa, Rami, Victor Ruíz, Mathieu – Feghouli (Canales, 73.), Tino Costa, Topal, Jordi Alba (Piatti, 72.) – Jonas (Adruiz, 86.), Soldado. Vezetőedző: Unai Emery
Gólszerző: Falcao (18., 78.), Miranda (49.), Adrián (53.), ill. Jonas (45.), Ricardo Costa (90.)
A visszavágót április 26-án rendezik Valenciában.