Vívó Eb: hatodik lett a férfi kardválogatott

2014.06.14. 17:49
Gémesi Csanáddal a soraiban a hatodik helyen végzett az Eb-n a férfi kardválogatott (Fotó: archív, MTI/EPA/Patrick Seeger)
A hatodik helyen végzett a magyar férfi kardcsapat a strasbourgi vívó Európa-bajnokságon. A Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Szatmári András, Decsi Tamás összetételű válogatott a spanyolok magabiztos legyőzésével került a legjobb nyolc közé, ahol kiélezett csatában kikapott a németektől. A folytatásban – az 5–8. helyért – előbb nyert a franciák ellen, majd vereséget szenvedett a románoktól.

A franciák elleni mérkőzés nem kezdődött jól, Szatmári és Decsi is kikapott, 4:10-es állásról azonban a harmadikként pástra lépő Szilágyi a Lambert elleni 11:2-es győzelmével 15:12-re módosította az eredményt. A későbbiekben Decsi kétszer győzött, Szatmári pedig egy döntetlen mellett egyszer nyert asszót, így belefért az is, hogy Szilágyi a második és harmadik párharcában alulmaradt.

A románokkal szemben két győztes asszó után következett egy komolyabb vereség. Az ellenfél az első kör végére kéttusos vezetésre tett szert, innentől pedig már kézben tartotta a mérkőzést. A négy döntetlen, s közte a két magyar vereség azt eredményezte, hogy a románok összességében héttalálatnyival bizonyultak jobbnak.