Triatlon vb-sorozat: Bicsák Bence megsérült, kórházba kellett szállítani

2019.07.06. 19:40
Nem tudta befejezni a hamburgi elitversenyt a remek szezont produkáló Bicsák Bence, a 23 éves triatlonost kórházba kellett szállítani, miután kerékpározás közben magával sodorta egyik felbukó riválisa.

A triatlonosok idei világbajnoki sorozatának hetedik állomását a németországi Hamburgban rendezték meg, a férfiak között Bicsák Bence és Dévay Márk, a nők között pedig Bragmayer Zsanett állt rajthoz az erős mezőnyben.Bicsák Bence és Dévay Márk, a nők között pedig Bragmayer Zsanett állt rajthoz az erős mezőnyben.

A 2019-es esztendő különösen Bicsák számára alakult eddig remekül, aki a március óta zajló elitsorozat állomásai közül Abu-Dzabiban 17., Bermudán hetedik, Jokohamában harmadik, Montrealban pedig nyolcadik lett. A japán városban elért eredményével Bicsák a triatlon történetének első magyar érmese lett vb-futamon, de teljesítményéről többet is elárul, hogy a sportág legrangosabb versengésében, a WTS-sorozatban az első állomás kivételével mindig az első tízben tudott végezni.

Teljesítményének értékét tovább növeli, hogy Bicsák az olimpiai távot preferálja, nem pedig a rövidtávot, amelyben ezeket az eredményeket elérte, a célja ennek ellenére már a kezdetektől az volt, hogy a sorozat végén az első hat között végezzen.

Ahhoz, hogy Hamburgban is jó eredményt érjen el, az első versenyszámban, úszásban is az élbolyban kellett maradnia, de a verseny forgatókönyve teljesen másképp alakult számára. Úszásban a 9 perc 11 másodperces ideje ugyan csak a 40. volt az 56 fős mezőnyben, a kerékpározás közben azonban már jól állt. Mivel azonban esett az eső, a második körben a dán Andreas Schilling megcsúszott, és több versenyzőt is elsodort, köztük Bicsákot, aki térddel nekicsapódott a kordonnak, és kórházba kellett szállítani, számára véget ért a verseny.

Így a férfiak között a legjobb magyar a 28. helyen végző Dévay Márk lett, akinek a tavalyi leedsi indulás után ez volt a második WTS-versenye. A hölgyek között az indulással már a tiszaújvárosi világkupa-viadalra készülő Bragmayer Zsanett a 34. helyen végzett.

TRIATLON, VILÁGBAJNOKI SOROZAT, HAMBURG
Férfiak
1. Jacob Birtwhistle (ausztrál) 55.09 (úszás: 9.13, kerékpár: 30.45, futás: 14.13), 2. Vincent Luis (francia) 55.10 (8.59, 31.04, 14.15), 3. Jelle Geens (belga) 55.13 (9.08, 30.53, 14.16), ...28. Dévay Márk (magyar) 56.23 (8.51, 31.06, 15.25), ...Bicsák Bence nem fejezte be a versenyt