Triatlon: Faldum Gábor hatodik lett Vejhajban

MTI MTIMTI MTI
2019.09.21. 12:48
Faldum Gábor a legjobb magyarként hatodik lett a triatlonosok világkupa-sorozatának szombati állomásán a kínai Vejhajban.

A verseny honlapjának tájékoztatása szerint Faldum 1:55:23 óra alatt teljesítette az 1500 méter úszásból, 40.2 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból álló olimpiai távot. A további magyar indulók közül Tóth Tamás (1:55:33 ó) a nyolcadik, Dévay Márk (1:57:21 ó) pedig a 17. helyen végzett, míg a nőknél Kovács Zsófia (2:12:42 ó) a kilencedik lett.

A férfiaknál a 48 fős mezőnyből 39-en fejezték be a versenyt, amelyet a portugál Joao Silva (1:54:47 ó) nyert meg. A nőknél a svájci Julie Derron (2:08:03 ó) bizonyult a legjobbnak a 32 fős mezőnyben, amelyből öten nem értek célba.