Szervátültetettek és Művesekezeltek Eb-je: 95 magyar érem

2016.07.19. 06:41
Kilencvenöt érmet szereztek a magyar sportolók a Vantaában július 10-17. között megrendezett 9. Szervátültetettek és Művese-kezeltek Európa-bajnokságán.

Az idei évben kilencedik alkalommal rendezték meg az európai szervátültetett és művesekezelt társadalom legrangosabb sporteseményét, a Szervátültetettek és Művesekezeltek Európa Bajnokságát. Ez a bajnokság egy multisport esemény, amelyen kétévente mérhetik össze erejüket a sportolók nyolc sportágban (asztalitenisz, atlétika, bowling, darts, petanque, tenisz, tollaslabda, úszás).

A nemzetközi versenynek idén a Finnország fővárosával, Helsinkivel egybeépült Vantaa nevű város adott otthont július 10-17. között. A rendezvényre Európa 24 országából közel 500 sportoló érkezett.
A magyar csapat a kezdetek óta az élvonalban szerepel, a nemzetek összesített pontversenyében rendszerint az első helyen végez, most azonban a jóval nagyobb létszámmal szereplő hazai finn csapat a második helyre szorított bennünket.

Finnországba 45 szervátültetett – ebből hét junior és három művesekezelt sportolóval és 15 kísérővel utazott a magyar szervátültetett válogatott.

A 26 vese-, 10 máj-, 3 kombinált vese-máj-, 4 csontvelő- és 2 tüdőátültetett sportoló 8 sportágban indult a versenyen, korosztályos bontásban

A hét folyamán a nyolc sportágban versenyzőink összesen 35 arany, 32 ezüst, 28 bronzérmet szereztek.

A sportágak természetéből adódóan az úszók és az atléták voltak a legeredményesebbek.

A sporteseményt záró gálavacsorán mindig díjazzák a legeredményesebb nő és férfi szervátültetett és dializált sportolókat. A legeredményesebb női dializált kategória díját az idén Kisbakonyi Fanni futóatlétánk nyerte.