Számszeríjász-vb: Sidi Péter bronzérmes

MTI MTIMTI MTI
2014.08.08. 09:49
Bronzérmet nyert a frankfurti számszeríjász-világbajnokságon Sidi Péter. A Magyar Sportlövők-szövetsége (MSSZ) számszeríjász szakosztályának tájékoztatása szerint a sokszoros világbajnok és világcsúcstartó – sportlövőként is világ-, illetve Európa-bajnok – Sidi 591 körös alaperedménnyel és kiváló, 99 körös döntős teljesítménnyel végzett a harmadik helyen.

Ugyanebben a versenyszámban Somogyi Péter hatodik lett 588 körös alappal és erős 98 körös döntővel.

A field kategória szenior csapatában a Mátrai, Lénárt, Kuti összeállítású csapat a negyedik helyen végzett.

Sidi Péter szombaton a 30 méteres versenyszámokban világcsúcstartóként lép lőállásba, így jó eséllyel indul pályafutása 12. világbajnoki címéért.