nemzetisport.hu 2020.01.04 13:22 Frissítve: 2020.01.04 13:26

Sportnaptár 2020: nyári olimpia Tokióban, atlétikai Eb Párizsban

A 2020-as év második félévének kiemelkedő sporteseményei. Hagyományos sportnaptárunk második részében a júliusi–decemberi sportműsorral ismerkedhetnek meg – az első félév műsorát (január–június) itt találják!

 

 

JÚLIUS

1–5. RÖPLABDA. Nemzetek Ligája, döntő, férfiak (Kína), nők, k. k. h.
1–13. KÉZILABDA. Junior-világbajnokság, nők, Románia
2–4. VITORLÁZÁS. 52. Kékszalag, nemzetközi tókerülő verseny, Balatonfüred
3–5. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó-vk 6. futama, MotorLand Aragón
3–5. FORMULA–1. Osztrák Nagydíj, a vb 11. futama, Spielberg
3–5. MŰUGRÁS. Grand Prix, Bolzano
4. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, London
4. ATLÉTIKA. Hegyifutó Európa-bajnokság, Cinfaes (Portugália)
4. LÓSPORT. 106. Magyar Ügetőderby
4. TRIATLON. Terep országos bajnokság, Balassagyarmat
4. ÚSZÁS. LEN nyílt vízi Európa-kupa, Barcelona
4–5. LOVASSPORT. Székely vágta
4–5. SPORTLÖVÉSZET. Futócél országos bajnokság, 50 m, Gyenesdiás
5.  LÓSPORT. 98. Magyar Galopp Derby
7. ATLÉTIKA. Gyulai István Memorial, Székesfehérvár
7–8. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzések
7–12. ATLÉTIKA. U20-as világbajnokság, Nairobi
9. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzések
10. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Monaco
10–12. GYORSASÁGI MOTOR. Finn Nagydíj, a vb 11. futama, KymiRing
10–12. KAJAK-KENU. Nem olimpiai számok világbajnoksága, Szeged
10–19. ASZTALITENISZ. Ifjúsági és serdülő Európa-bajnokság, Zágráb
11. ATLÉTIKA. Balaton-bajnokság, Veszprém
11. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Hamburg
11–12. AUTÓSPORT. Székesfehérvár rali, az ob 5. futama, Székesfehérvár
11–12. KERÉKPÁR. Hegyikerékpáros országos bajnokság, Nagykanizsa
14–15. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, visszavágók
16. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 1. selejtezőkör, visszavágók
16–19. ATLÉTIKA. U18-as Európa-bajnokság, Rieti
16–19. AUTÓSPORT. Szafari rali, a vb 8. futama, Kenya
16–19. EVEZÉS. Országos bajnokság, Szeged
17–19. FORMULA–1. Brit Nagydíj, a vb 12. futama, Silverstone
18. TRIATLON. Rövid távú országos bajnokság, Tata
18–19. MŰUGRÁS. Nyári országos bajnokság, Budapest
18–19. TRIATLON. Világkupaverseny, Tiszaújváros
18–26. DARTS. PDC World Matchplay, Blackpool
19. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Lac St. Jean
21–22. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzések
23. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzések
23–26. KAJAK-KENU. Maratoni Európa-bajnokság, Budapest
24.–VIII. 9. XXXII. NYÁRI OLIMPIA, TOKIÓ
28–29. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, visszavágók
29.–VIII. 5. SAKK. Paralimpia, Hanti-Manszijszk
30. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 2. selejtezőkör, visszavágók
31.–VIII. 2. FORMULA–1. Magyar Nagydíj, a vb 13. futama, Mogyoród
31.–VIII. 2. KERÉKPÁR. Pályakerékpáros országos bajnokság, Budapest
AMERIKAI FUTBALL. Hungarian Bowl, magyar bajnoki döntő – később kijelölendő időpontban és helyszínen

 

AUGUSZTUS

1. BIRKÓZÁS. Strandbirkózó országos bajnokság, k. k. h.
4–5. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzések
4–18. SAKK. Sakkolimpia, Moszkva
6. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzések
6–9. AUTÓSPORT. Finn rali, a vb 9. futama, Jyväskylä
6–9. LOVASSPORT. Nemzetközi fogathajtó verseny, Vecsés
7–9. GYORSASÁGI MOTOR. Cseh Nagydíj, a vb 12. futama, Brno
8. TRIATLON. Hosszú távú országos bajnokság, Nagyatád
8. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Lac-Mégantic (Kanada)
8–9. SPORTLÖVÉSZET. Skeet országos bajnokság, k. k. h.
8–16. KOSÁRLABDA. U20-as Európa-bajnokság, nők, Sopron
11. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, visszavágók
12. LABDARÚGÁS. Európai Szuperkupa, Porto

13. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 3. selejtezőkör, visszavágók
13–16. AUTÓSPORT. HunGarian Baja, a tereprali világkupa futama, Várpalota
14–16. GYORSASÁGI MOTOR. Osztrák Nagydíj, a vb 13. futama, Red Bull Ring
14–16. KAJAK-KENU. Országos bajnokság, Szolnok
14.–IX. 6. KERÉKPÁR. Vuelta a Espana
15. KAJAK-KENU. Sárkányhajó országos bajnokság, Sukoró
15.–IX. 13. RÖPLABDA. Európa-bajnoki selejtező, férfi, női, több helyszín
16. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Gateshead
16–23. EVEZÉS. Világbajnokság, Bled (Szlovénia)
18–19. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
18–22. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge Plus, 4. állomás, Lagos
18–30. KÉZILABDA. Ifjúsági világbajnokság, nők, Kína
20. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Lausanne
20. LABDARÚGÁS. Európa-liga, selejtező, rájátszás, 1. mérkőzések
20–23. TRIATLON. A világbajnoki sorozat döntője, Edmonton
21–23. KAJAK-KENU. Szlalom világkupaverseny, Liptószentmiklós (Szlovákia)
22. KERÉKPÁR. BMX freestyle országos bajnokság
22/23.ÚSZÁS. LEN nyílt vízi Európa-kupa, Isztambul
25–26. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, selejtező, rájátszás, visszavágók
25–30. ASZTALITENISZ. World tour, 4. állomás, Olomouc (Csehország)
25–30. ATLÉTIKA. Európa-bajnokság, Párizs
25.–IX. 6. XVI. NYÁRI PARALIMPIA, Tokió
27. LABDARÚGÁS. Európa-liga, selejtező, rájátszás, visszavágók
27–30. KAJAK-KENU. Maratoni világbajnokság, Baerum (Norvégia)
28–30. FORMULA–1. Belga Nagydíj, a vb 14. futama, Spa-Francorchamps
28–30. GYORSASÁGI MOTOR. Brit Nagydíj, a vb 14. futama, Silverstone
29. ÚSZÁS. LEN nyílt vízi Európa-kupa, Koppenhága
29–30. TRIATLON. Világkupaverseny, Karlovy Vary
30. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Ohrid
31.–IX. 13. TENISZ. Grand Slam-torna, US Open, New York

 

SZEPTEMBER

1–6. ASZTALITENISZ. World tour, 5. állomás, Panagyuriste (Bulgária)
3–5. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, csoportkör, 1. forduló
3–6. AUTÓSPORT. Új-Zéland rali, a vb 10. futama, Auckland
3–6. CSELGÁNCS. Junior Európa-bajnokság, Luxemburg
4. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Brüsszel
4–6. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó-vk 7. futama, Ningpo
4–6. FORMULA–1. Olasz Nagydíj, a vb 15. futama, Monza
4–6. ÚSZÁS. Világkupaverseny, Szingapúr
5. ATLÉTIKA. Országos Csapatbajnokság, döntő, Székesfehérvár
5. ÚSZÁS. LEN nyílt vízi Európa-kupa, Párizs
5–6. DARTS. PDC Bajnokok Ligája, Leicester
5–6. SPORTLÖVÉSZET. Trap országos bajnokság, k. k. h.
6. ATLÉTIKA. Félmaratoni országos bajnokság, Budapest
6–8. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, csoportkör, 2. forduló
8–13. KAJAK-KENU. Kajakpóló világbajnokság, Róma
9–13. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge Plus, 5. állomás, Phenjan (Észak-Korea)
9–13. KERÉKPÁR. Országúti Európa-bajnokság, Trento (Olaszország)
10. AMERIKAI FUTBALL
. A 2020-as NFL-idény rajtja, k. k. h.
10–12. ÚSZÁS. Világkupaverseny, Csinen
10–13. LOVASSPORT. Nemzetközi fogathajtó verseny, Mezőhegyes
10–20. SÚLYEMELÉS. Junior és U23-as Európa-bajnokság, Rovaniemi
11. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga-döntő, Zürich
11–13. GYORSASÁGI MOTOR. San Marinó-i Nagydíj, a vb 15. futama, Marco Simoncelli Circuit
12. ATLÉTIKA. 100 km-es ultrafutó világbajnokság, Winschoten
12–13. ATLÉTIKA. Szuper Liga-döntő, Budapest
12–13. TRIATLON. Világkupaverseny, Vejhaj
13. AMERIKAI FUTBALL. B-csoportos Eb-selejtező, Magyarország–Izrael
15–16. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
15–20. ASZTALITENISZ. Egyéni Európa-bajnokság, Varsó
17. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 1. forduló
18. ÚSZÁS. LEN nyílt vízi Európa-kupa, Piombino (Olaszország)
18–20. CSELGÁNCS. Grand Prix, Zágráb
18–20. DARTS. World Series Finals, k. k. h.
18–20. FORMULA–1. Szingapúri Nagydíj, a vb 16. futama, Marina öböl
18–20. KAJAK-KENU. Szlalom világkupaverseny, Prága
19. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Tajpej
19–20. ATLÉTIKA. Décastar többpróbaverseny, Talence
19–20. TORNA. Szerbajnokság, Budapest
20–27. KERÉKPÁR. Országúti világbajnokság, Aigle-Martigny (Svájc)
22. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki selejtező, nők, Magyarország–Szlovákia
23–25. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
24–27. AUTÓSPORT. Török rali, a vb 11. futama, Marmaris
24–27. KAJAK-KENU. Szlalom világkupaverseny, Markkleeberg
25–27. FORMULA–1. Orosz Nagydíj, a vb 17. futama, Szocsi
26. TRIATLON. Világkupaverseny, Madrid
26–27. ASZTALITENISZ. Férfi és női Európa-kupa, 1. forduló
27. DUATLON. Rövid távú országos bajnokság, Ajka
29–30. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
30.–X. 2. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
ÖKÖLVÍVÁS. Férfi ifjúsági világbajnokság – később kijelölendő időpontban és helyszínen
AMERIKAI FUTBALL. B-csoportos Eb-selejtező, Törökország–Magyarország – később kijelölendő időpontban és helyszínen

 

OKTÓBER

1. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 2. forduló
1–5. TORNA. Challenge világkupaverseny, Szombathely
2–4. ASZTALITENISZ. Ifjúsági Európa Top 10, Berlin
2–4. CSELGÁNCS. Grand Prix, Taskent
2–4. GYORSASÁGI MOTOR. Aragóniai Nagydíj, a vb 16. futama, MotorLand Aragón
2–4. ÚSZÁS. Világkupaverseny, Kazany
3–4. SPORTLÖVÉSZET. Target sprint országos bajnokság, k. k. h.
3–11. KICK-BOX. Európa-bajnokság, Antalya (Törökország)
4–10. DARTS.
World Grand Prix, Dublin
7–9. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
8–10. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, csoportkör, 3. forduló
8–10. ÚSZÁS. Világkupaverseny, Doha
9–11. FORMULA–1. Japán Nagydíj, a vb 18. futama, Szuzuka
10–11 AUTÓSPORT. Veszprém rali, az ob 6. futama, Veszprém
11–13. CSELGÁNCS. Grand Slam, Brazíliaváros
11–13. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, csoportkör, 4. forduló
13. ASZTALITENISZ. Csapat Eb-selejtező, 1. forduló
15–18. AUTÓSPORT. Német rali, a vb 12. futama, Trier
16–18. ASZTALITENISZ. Férfi világkupa, Düsseldorf
16–18. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó vk 8. futama, Dél-Korea
16–18. GYORSASÁGI MOTOR. Japán Nagydíj, a vb 17. futama, Motegi
17–18. TRIATLON. Világkupaverseny, Tongjong (Dél-Korea)
19–24. KICK-BOX. K1, low-kick és light-contact világbajnokság, Kairó (Egyiptom)
20–21. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
21–23. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló
22. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 3. forduló
22–24. CSELGÁNCS. Grand Slam, Abu-Dzabi
23–25. ASZTALITENISZ. Női világkupa, Bangkok
23–25. FORMULA–1. Amerikai Nagydíj, a vb 19. futama, Austin
23–25. GYORSASÁGI MOTOR. Ausztrál Nagydíj, a vb 18. futama, Phillip Island
23–25. ÚSZÁS. Világkupaverseny, Berlin
24–25. TRIATLON. Világkupaverseny, Mijazaki
25. ÚSZÁS. Nyílt vízi világkupaverseny, Hongkong
27–28. TEKVANDÓ. Olimpiai súlycsoportos Európa-bajnokság, Szarajevó
27–31. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge Plus, 6. állomás, De Haan (Belgium)
28.–XI. 1. LOVASSPORT. Fogathajtó és díjugrató világkupaverseny, Lyon
29–30. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
29.–XI. 1. AUTÓSPORT. Brit rali, a vb 13. futama, Cardiff
29.–XI. 1. DARTS. European Tour-döntő, Dortmund
30.–XI. 1. FORMULA–1. Mexikói Nagydíj, a vb 20. futama, Mexikóváros
30.–XI. 1. GYORSASÁGI MOTOR. Malajziai Nagydíj, a vb 19. futama, Sepang
30.–XI. 1. ÚSZÁS. Világkupaverseny, Budapest
31.–XI. 1. ASZTALITENISZ. Férfi és női Európa-kupa, 2. forduló
31.–XI. 1. CSELGÁNCS. Csapat Európa-bajnokság, k. k. h.
LOVASSPORT. Nemzeti vágta, k. k. i.
ÖKÖLVÍVÁS. Női ifjúsági világbajnokság – később kijelölendő időpontban és helyszínen

 

NOVEMBER

1–8. TENISZ. WTA-világbajnokság, Sencsen
3–4. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló
3–6. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
3–8. ASZTALITENISZ. World tour, 6. állomás, Stockholm
4–7. ÚSZÁS. Rövid pályás országos bajnokság, Kaposvár
4–8. ASZTALITENISZ. ITTF ifjúsági körverseny, Szombathely
5. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 4. forduló
6–8. AUTÓSPORT. Rally Hungary, a rali Európa-bajnokság (ERC) 10. (utolsó) futama, Nyíregyháza
6–8. MŰUGRÁS. Grand Prix, Gold Coast
6–8. MŰÚSZÁS. Magyar Kupa, Budapest
6–8. TORNA. Mesterfokú bajnokság, k. k. h.
10–15. ASZTALITENISZ. World tour Platinum, 6. állomás, Linz
11–15. LOVASSPORT. Díjugrató, díjlovagló és fogathajtó világkupaverseny, Stuttgart
11–18. SÚLYEMELÉS. Ifjúsági világbajnokság, Lima
12–14. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, csoportkör, 5. forduló
13–15. CSELGÁNCS. U23-as Európa-bajnokság, Porec
13–15. FORMULA–1. Brazil Nagydíj, a vb 21. futama, Sao Paulo
13–15. GYORSASÁGI MOTOR. Valenciai Nagydíj, a vb 20. futama, Valencia
14–22. DARTS. Grand Slam of Darts, Wolverhampton
15. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, nők, H-csoport, 3. forduló, Magyarország–Hollandia
15–17. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, csoportkör, 6. forduló
15–22. TENISZ. ATP-világbajnokság, London
17. ASZTALITENISZ. Csapat Eb-selejtező, 2. forduló
17–22. KARATE. Világbajnokság, Dubai
19–20. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló; női Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
19–22. AUTÓSPORT. Japán rali, a vb 14. futama, Obihiro
19–22. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó-vk 9. futama, Makaó
19–22. SPORTLÖVÉSZET. Hungarian Open, puska-pisztoly, k. k. h.
20. RITMIKUS GIMNASZTIKA. Országos bajnokság együttes kéziszercsapat, Törökbálint
20–22. ASZTALITENISZ. Férfi és női Európa-kupa, 3. forduló, 1. mérkőzés
21. GUMIASZTAL. Magyar bajnokság, k. k. h.
21. LABDARÚGÁS. Libertadores-kupa, döntő, Rio de Janeiro
22–23. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
23–29. TENISZ. Davis-kupa, szuperdöntő, Madrid
23.–XII. 2. KICK-BOX. Pointfighting, kick-light és full-conctact világbajnokság, Antalya
24–25. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
26. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 5. forduló
26–27. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
26–29. LOVASSPORT. Lovas világkupa, Papp László Budapest Sportaréna
27. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, férfiak, F-csoport, 3. forduló, Ausztria–Magyarország
27–29. ASZTALITENISZ. Férfi és női Európa-kupa, 3. forduló, 2. mérkőzés
27–29. DARTS. Players Championship-döntő, Minehead
27–29. FORMULA–1. Abu-dzabi Nagydíj, a vb 22. futama, Jasz Marina
29–30. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló
29.–XII. 6. ASZTALITENISZ. Ifjúsági világbajnokság, Guimaraes
30. KOSÁRLABDA. Európa-bajnoki selejtező, férfiak, F-csoport, 4. forduló, Szlovénia–Magyarország

 

DECEMBER

1–5. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge Plus, 7. állomás, Vancouver
3–6. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
3–6. SPORTLÖVÉSZET. Fedett pályás országos bajnokság, puska-pisztoly, k. k. h.
3–20. KÉZILABDA. Európa-bajnokság, nők, Dánia és Norvégia
4–6.  MŰUGRÁS. Téli országos bajnokság, Budapest, Duna Aréna
5–8. SPORTLÖVÉSZET. Fedett pályás országos bajnokság, target sprint, k. k. h.
8. ASZTALITENISZ. Csapat Eb-selejtező, 3. forduló
8–9. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
10. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 6. forduló
10–13. ASZTALITENISZ. World tour nagydöntő, k. k. h.
10–13. AUTÓSPORT. WTCR, a túraautó-vk 10. futama, Sepang
11–13. ASZTALITENISZ. Férfi és női Európa-kupa, 4. forduló, 1. mérkőzés
11–13. CSELGÁNCS. Grand Slam, Tokió
15–20. ÚSZÁS. Rövid pályás világbajnokság, Abu-Dzabi
15–21. LOVASSPORT. Díjugrató, díjlovagló és fogathajtó világkupaverseny, London
16–18. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés
17–20. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
18–20. ASZTALITENISZ. Férfi és női Európa-kupa, 4. forduló, 2. mérkőzés
DARTS. PDC-világbajnokság, London – később kijelölendő időpontban
ÖKÖLVÍVÁS. Női világbajnokság, Bogotá – később kijelölendő időpontban
ÖKÖLVÍVÁS. Országos bajnokság – később kijelölendő időpontban és helyszínen
VÍVÁS. Országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok – később kijelölendő időpontban

2020.01.24 20:49:48

Egyéb egyéni S. TÓTH JÁNOS

Az első filmfőszerepével öt nemzetközi díjat elnyerő művésznő megúszta a maga „milákcsúcsát".

2020.01.23 23:27:26

Egyéb egyéni SZABÓ GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Dr. Bubó is mindig számíthatott Ursula nővérre.

2020.01.20 19:07:04

Egyéb egyéni MIHÁLYI ANDRÁS

PDC kontra BDO – tanulságos háttértörténet, nemcsak dartsőrülteknek.

2020.01.22 22:48:22

Egyéb egyéni BERTA MIHÁLY

ALAPVONAL. Bármennyire is tetszhet úgy a NOB különféle sales- és marketingosztályait vezető nagyfőnökeinek, hogy az ötkarika mint brand kezd kimenni a divatból, a sportágak jelentős részének még mindig az ottlét, vagyis a programban szereplés vágya határozza meg a tudatot.

2020.01.21 11:09:56

Egyéb egyéni nemzetisport.hu