MTI 2014.09.09 16:06 Frissítve: 2015.02.27 02:27

Sportlövő-vb: messze voltak a mieink a döntőtől légpuskában

Biatovszki Mira, Miskolczi Julianna és Veres Kata is csak a középmezőnyben végzett női légpuskában a granadai olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

A vb honlapja szerint a 40 lövéses alapversenyben Biatovszki volt a legjobb magyar, ám 412.1 körös eredménye csak 46. helyet ért, a nyolcadikként, azaz utolsóként fináléba került kínai Csang Pin-pin eredményétől pedig 4.3 körrel maradt el.

A szám idei Európa-bajnoka, Miskolczi Julianna, illetve Veres Kata egyaránt 410.8 körös teljesítménnyel fejezte be az alapversenyt, ezzel a 63. és a 64. helyen végzett a 130 fős mezőnyben.

A magyar trió 1233.7 körrel 15. lett a csapatversenyben.

A sportpisztolyosok versenyének első napja Tobai-Sike Renátának sikerült a legjobban a magyarok közül, aki a 14. helyről várhatja a szerdai folytatást. A verseny honlapja szerint Tobai-Sike 289 körrel zárta a 30 lövést, és mindössze két körre van lemaradva a nyolcadik, még döntős pozícióban álló vetélytársától.

Nemes Adrienn 285 körrel a 42., míg a szám olimpiai hatodikja, a tavalyi évet sérülés miatt teljesen kihagyó Csonka Zsófia 282-vel a 61. a 97 lövőt felvonultató mezőnyben.

A granadai vb-n ebben számban öt riói indulási jogot osztanak ki.

Egyéb egyéni MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Ennél rosszabbul biztos nem járnak majd azok sem, akik jövőre viszik diadalra a magyar színeket Tokióban. Megérdemlik majd, nálam mindenképpen, ám ez nem változtat azon, hogy jóval kevesebb sportágban van esélyünk a sikerre, mint 1964-ben.

2019.10.11 20:54:01

Egyéb egyéni LIPICZKY ÁGNES

A Magyar Honvédség sportszázada a vuhani katonai világjátékokra készül.

2019.10.12 07:47:04

Egyéb egyéni FAZEKAS ZOLTÁN

EXKLUZÍV!„Tudja mit, szóljon a megfelelő embereknek az érdekemben, és hozzuk össze, ha tényleg annyira szeretnek Magyarországon.”

2019.10.04 19:08:15

Egyéb egyéni TÓTH ANITA, TUMBÁSZ HÉDI

Ismerje meg Korok Fatimát, aki egy lélegzetvétellel merült 81 méter mélyre 2 perc 48 másodperc alatt.

2019.10.04 22:48:13

Egyéb egyéni MONCZ ATTILA

NS-VÉLEMÉNY. A New York-i Maratonira a klubtagok 255, az amerikaiak 295, a külföldiek 358 dollárért regisztrálhatnak. Aki alanyi jogon nem indulhat, csak lottósorsolás keretében szerezhet rajtszámot.