Sportlövő-vb: messze voltak a mieink a döntőtől légpuskában

MTI MTIMTI MTI
2014.09.09. 16:06
Biatovszki Mira, Miskolczi Julianna és Veres Kata is csak a középmezőnyben végzett női légpuskában a granadai olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon.

A vb honlapja szerint a 40 lövéses alapversenyben Biatovszki volt a legjobb magyar, ám 412.1 körös eredménye csak 46. helyet ért, a nyolcadikként, azaz utolsóként fináléba került kínai Csang Pin-pin eredményétől pedig 4.3 körrel maradt el.

A szám idei Európa-bajnoka, Miskolczi Julianna, illetve Veres Kata egyaránt 410.8 körös teljesítménnyel fejezte be az alapversenyt, ezzel a 63. és a 64. helyen végzett a 130 fős mezőnyben.

A magyar trió 1233.7 körrel 15. lett a csapatversenyben.

A sportpisztolyosok versenyének első napja Tobai-Sike Renátának sikerült a legjobban a magyarok közül, aki a 14. helyről várhatja a szerdai folytatást. A verseny honlapja szerint Tobai-Sike 289 körrel zárta a 30 lövést, és mindössze két körre van lemaradva a nyolcadik, még döntős pozícióban álló vetélytársától.

Nemes Adrienn 285 körrel a 42., míg a szám olimpiai hatodikja, a tavalyi évet sérülés miatt teljesen kihagyó Csonka Zsófia 282-vel a 61. a 97 lövőt felvonultató mezőnyben.

A granadai vb-n ebben számban öt riói indulási jogot osztanak ki.