Sportlövő ob: világcsúccsal megegyező országos rekord

MTI MTIMTI MTI
2017.09.17. 21:18
Csonka Zsófia nyerte a női sportpisztolyosok versenyét a sportlövők 25 méteres országos bajnokságán, mégis Major Veronika teljesítménye vívta ki a legnagyobb figyelmet, miután az alapversenyben a világcsúccsal megegyező teljesítménnyel lett első.

A budapesti Fehér úti lőtéren rendezett viadalon a futócéllövészetről néhány éve pisztolyra váltó, mindössze 20 éves Major elképesztően teljesített. A 30 – úgynevezett – pontlövészetben egyetlen kilencest lőtt, s a 30 gyorsból is csupán 5 nem lett tizes, így 594 körrel végzett. A keszthelyi tehetség ezzel két körrel javította meg a felnőtt és nyolccal a junior magyar csúcsot.

Major fölényére jellemző, hogy a második Csonka – a szám 2015-ös Európa-bajnoka és londoni olimpiai hatodikja – 17 körrel maradt el tőle.

A fináléban aztán, melyben a belső tízesek értek egy pontot, a pécsiek tapasztalt lövője volt a jobb, s Major Veronika végül ezüstéremmel zárt.