Légfegyveres Eb: újabb magyar junior siker Moszkvában

2014.03.04. 16:24
Major Veronika a 40 vegyes számban aratott vasárnapi sikerét követően kedden a junior futócéllövők 20+20 lövéses versenyét is megnyerte a moszkvai légfegyveres Európa-bajnokságon.

A mindössze 16 éves sportlövő a 40 lövéses alapversenyt 372 körös eredménnyel első helyen zárta, az éremmérkőzések során pedig előbb az örmény Lilit Mkrtcsjant győzte le 6:3-ra, majd az aranyéremért rendezett meccsen 6:2-re nyert az ukrán Darja Roznyatovszka ellen.

A moszkvai Eb keddi napján korábban férfi légpuskában Sidi Péter volt a legjobb magyar 11. helyével, míg női légpisztolyban Tobai-Sike Renáta, aki 19. lett.

A szerdai záró napon két olimpiai szám, a női légpuska és a férfi légpisztoly küzdelmeit rendezik meg az Eb-n.