Küzdősportok Világjátéka: jiu-jitsuban született a negyedik magyar érem

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.10.25. 09:43
A jiu-jitsus Tereza Crisley Cordeiro De Souza megszerezte a magyar küldöttség negyedik érmét Rijádban, a Küzdősportok Világjátékán.

A Nemzeti Versenysportszövetség (NVESZ) beszámolója szerint a brazil származású magyar versenyző a női ne-waza versenyszám +70 kilogrammos kategóriájában legyőzte szaúdi ellenfelét, majd kikapott francia riválisától, így vigaszágra került, ahol svéd és mexikói vetélytársát felülmúlva állhatott fel a dobogó alsó fokára.

„Tereza sikere azért is nagy dolog, mert a mezőnyben ő az egyik legkönnyebb versenyző. Nagy siker ez számunkra, hiszen a Küzdősportok Világjátéka csúcseseménynek számít a sportágunkban is” – mondta Spalovszky Csaba sportszakmai alelnök, aki egyben a szövetségi kapitányi feladatokat is ellátja.

Korábban a 120 ország 1500 versenyzőjét felvonultató multisport eseményen a szumós Buzás Patrik szerzett bronzérmet, majd a grapplingesek közül Szmolka Nikoletta és Tóth Alexa is aranyérmet nyert.