Kovács Tamás lett a kardozók szövetségi kapitánya

2011.01.13. 17:46
null
Kovács Tamás nem először dolgozhat a válogatott mellett (Fotó: Czagány Balázs, archív)
Címkék
A kardválogatott szövetségi kapitányi posztjára hárman pályáztak, közülük az elnökség ma Kovács Tamásnak szavazott bizalmat.

Nébald Görgy novemberben, a párizsi világbajnokságot követően mondott le a kardválogatott szövetségi kapitányi posztjáról.

A poszt betöltésére a magyar szövetség pályázatot írt ki, amelyre hárman jelentkeztek: Kovács Tamás, Pézsa Tibor és Fehér Gábor.

Közülük a szövetség választása a csapatban világbajnoki címet és az 1968-as mexikóvárosi olimpián bronzérmet nyerő Kovács Tamásra esett, aki korábban már volt szövetségi kapitány, de akkor mindhárom szakágat ő irányította.

Ma arról is döntött az elnökség, hogy a tőrözők élére nem neveznek ki szövetségi kapitányt. A férfi keret irányításával Beliczay Sándort, míg a női keret irányításával Mohamed Aida edzőjét, Solti Antalt bízták meg.

Legfrissebb hírek

Az első félidőben nincs gól a Portugália–Horvátország rangadón

Foci vb 2026
14 perce

Bármi van, Cristiano Ronaldo a vb után visszavonul a válogatottól

Foci vb 2026
40 perce

Portugália vagy Horvátország? Már megy a tizenhatoddöntő legjobban várt meccse

Foci vb 2026
47 perce

Vb 2026, a legjobb 16 közé jutásért: Portugália–Horvátország 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Megdőlt Zenga abszolút vb-csúcsa, Oyarzabal eredményessége a párját ritkítja a spanyoloknál

Foci vb 2026
1 órája

„A nagy csapatok akkor lépnek elő, amikor a legjobban kell” – Luis de la Fuente a spanyolok háromgólos győzelme után

Foci vb 2026
2 órája

Pénteki sportműsor: nincs megállás a foci-vb-n, Fucsovicsra újabb kiemelt vár Wimbledonban

Minden más foci
2 órája

Damián Pedrosa: Az argentinok a jelenlegi formájukban megnyerhetik a vb-t; A spanyolok gond nélkül jutottak be a nyolcaddöntőbe

E-újság
2 órája
Ezek is érdekelhetik