MTI 2019.06.17 12:34 Frissítve: 2019.06.17 12:57

Jet-ski: hazai sikerek a magyarországi Eb-futamon

Tíz érmet szereztek a hazai jet-skisek a Nyíregyháza melletti Leveleki-víztározón hétvégén rendezett Európa-bajnoki futamon, amelyen 22 ország több mint 110 versenyzője indult.

A Magyar Jet-ski Szövetség hétfői közleményében emlékeztet arra, hogy 13 év kihagyás után került sor itthon Eb-futamra, 13 kategóriában versengtek a résztvevők, akiket Szabó Tünde sportért felelős államtitkár köszöntött a megnyitón.

A Magyar Nagydíj díjkiosztóján két kategória eredményhirdetése során hangzott fel a magyar himnusz: a Ski GP3 kategóriában Szabó Barnabás diadalmaskodott, a Runabout Veterans kategóriát pedig Heller Krisztián nyerte meg.

Czeller Béla, a szövetség elnöke elégedetten értékelte a 31 fős válogatott szereplését, amely szerinte várakozáson felüli volt, mivel tíz érmet szereztek a hazai versenyzők.

A magyarországi volt a háromállomásos Eb második futama.

2020.05.24 16:20:37

Egyéb egyéni SZABÓ GÁBOR

Sokan a világhírű magyar vívás előfutárának tartották, stílusa az aktív védelemre épült.

2020.05.24 20:53:59

Egyéb egyéni THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Át kellene gondolni a rendezéssel kapcsolatos terveket.

2020.05.23 20:51:40

Egyéb egyéni KOVÁCS ERIKA

A sportállamtitkár úgy véli, legalább egy év szükséges ahhoz, hogy a sport gazdasági helyzete is stabilizálódjon.