Hatos Gábor bronzérmet nyert Moszkvában

MTI MTIMTI MTI
2010.09.12. 19:25
Hatos Gábor két menetben legyőzte a lengyel Krystian Brzozowskit, így a moszkvai birkózó-világbajnokság utolsó napján megszerezte a magyar válogatott első érmét.

Hatos Gábor élete legnagyobb sikerét érte el az orosz fővárosban (fotó: Czagány Balázs – archív)

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az elmúlt hónapokban kirobbanó formában lévő sportoló végig uralta a meccset, az első menetben energikusan ment előre, s előbb kibillentette egyensúlyából riválisát, majd egy pontért kiléptette a szőnyegről.

LIGETI ÖTÖDIK

A szabadfogásúak 120 kg-os kategóriájában érdekelt Ligeti Dániel nagy csatában elveszítette a bronzmérkőzést, így az ötödik helyen végzett.

A fiatal nehézsúlyú egész nap kiválóan szerepelt, s a grúz Levian Berianidze elleni, harmadik helyért rendezett találkozón is jól teljesített, igaz, ezúttal ez nem volt elég a sikerhez.

Az első menetben minden a magyar elképzelések szerint alakult, miután Ligeti egy gyönyörű combtőfogásos dobással 3–0-ra hozta szakaszt. A folytatásban az egyre aktívabb grúz kiléptette ellenfelét (0–1), így következhetett a mindent eldöntő harmadik két perc. Ebben egyértelműen Berianidze kerekedett felül, és 4–0-ra nyert, megszerezve ezzel a bronzérmet.

A folytatásban is egyértelműen ő volt a jobb, mégis 2–1-es hátrányba került. Brzozowski egy vitatható akcióval került előnybe, ám Hatost ez nem törte meg, azonnal reagált, s ledöntötte riválisát, ami egyenlítést ért. Az eredmény már nem változott, s miután ő csinálta az utolsó akciót a mérkőzésen, megnyerte a szakaszt és a meccset is.

A pályafutása eddigi legnagyobb sikerét elérő Hatos Gábor a nap során négy mérkőzést nyert, s csupán az elődöntőben szenvedett vereséget a címvédő orosz Gyenyisz Cargustól, akit – különösen a második menetben – alaposan megizzasztott.

Hatos győzelmével a magyar csapat első érmét szerezte meg a moszkvai vb-n. Ligeti Dániel később lép szőnyegre a 120 kg bronzmeccsén a grúz Levian Berianidze ellen.