Golf: Woodsot hot doggal támadták, a tajvani csodalány újra tarolt

2011.10.10. 09:26
Két hónap után újra versenyzett Tiger Woods, a korábbi világelső golfozó, aki bár nem játszott rosszul, a hétvégi hírözönbe egy bizarr incidens révén került be. A hosszú böjtöket lezáró hétvége egyetlen „szokásos" győztese Cseng Ja-ni, a jelenlegi női világelső, aki kilencedik idei trófeáját gyűjtötte be.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Akárcsak egy héttel ezelőtt, megint egy olyan golfozó nyert tornát az amerikai körversenyen, aki időtlen idők óta áhítozik erre. Bryce Molder 132. alkalommal ragadott ütőt a tengerentúli PGA Touron, mire megszületett az első diadala – nem mellékesen a rájátszásban legyőzött ellenfele, Briny Baird 12 éve várakozik ugyanerre (ez 348 indulást takar).AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Akárcsak egy héttel ezelőtt, megint egy olyan golfozó nyert tornát az amerikai körversenyen, aki időtlen idők óta áhítozik erre. Bryce Molder 132. alkalommal ragadott ütőt a tengerentúli PGA Touron, mire megszületett az első diadala – nem mellékesen a rájátszásban legyőzött ellenfele, Briny Baird 12 éve várakozik ugyanerre (ez 348 indulást takar).

A két golfozó alaposan megszorongatta egymást a kaliforniai versenyen, a 72 szakasz után döntetlenre álló csatájuk csupán a rájátszás hatodik szakaszán dőlt el. Az év leghosszabb rájátszása stílszerűen rekordot is jelentett, ez volt ugyanis az idén a 17. playoffal befejeződő torna – ennél kiélezettebb idény még nem volt a PGA Tour 1970 óta számított modern korszakában.

Ezen a tornán tért vissza két hónapnyi kihagyás után Tiger Woods. A korábbi világelső a nem túl sikeres első kör (73 ütés) után három 68-as fordulóval jelentkezett, és összesítésben 277 ütéssel a 30. helyen végzett. Woods egy bizarr incidensnek is részese volt: a vasárnapi hetedik szakaszon éppen célba vette volna a lyukat, amikor egy férfi előrontott a tömegből, és egy hot dogot hajított felé.

„Úgy vélem, csupán be akart kerülni a hírekbe. S biztos vagyok benne, hogy sikerrel is járt" – jövendölte meg Woods, aki elrontotta az említett ütést, noha a szendvics meglehetősen messzire landolt tőle. A biztonságiak szerint részeg férfit őrizetbe vették.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
FRYS.COM OPEN, SAN MARTIN (CordeValle Golf Club)
A pálya: 6737 méter, 71 par. A pénzdíj: 5 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Bryce Molder (amerikai) 267 ütés (71, 67, 65, 64) – rájátszás után
2. Briny Baird (amerikai) 267 (67, 69, 64, 67)
3. Bud Cauley (amerikai) 269 (69, 66, 68, 66)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Utolsó napi bizonytalankodásai (két bogey az első öt szakaszon, dupla bogey – azaz az elvártnál kettővel több ütés – az utolsón) Lee Slattery győzött a hétvégi madridi versenyen. A korábban mononukleózis miatt a sportolással is szakítani kényszerülő, ám élete első PGA-sikerével most véglegesen visszatérő 33 éves angol mögött a vert mezőnyben ott volt világelső honfitársa, Luke Donald is (280 ütés), aki továbbra is eséllyel pályázik arra, hogy – a világon elsőként – ugyanabban az évben a tengerentúli és az európai körversenyen is a legjobb kereső legyen.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
BANKIA MADRID MASTERS, ALCALÁ DE HENARES (El Encín Golf Hotel)
A pálya: 6915 méter, 72 par. A pénzdíj: 989 970 euró
1. Lee Slattery (angol) 273 ütés (67, 66, 69, 71)
2. Lorenzo Gagli (olasz) 274 (65, 70, 69, 70)
3. Eduardo De La Riva (spanyol) 276 (67, 67, 72, 70)
César Monasterio (argentin) 276 (68, 70, 67, 71)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Tovább folytatódott a 22 esztendős Cseng Ja-ni diadalmenete. A világelső tajvani golfozó hét végi dél-koreai tornagyőzelmével kilencre növelte idei trófeái számát – ezek közül a mostanival együtt hatot a legtekintélyesebb női szervezet, az incshoni versenyt is jegyző, amerikai székhelyű LPGA égisze alatt szerzett meg. Az idei amerikai kereseti listán immár 2.39 millió dollárral vezető Cseng a mostani sikerével visszavágott barátnőjének, a második helyen végző Csoj Na Jonnak, aki két évvel ezelőtt ugyanezen a versenyen az utolsó szakaszon elcsente tőle a győzelmet.

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY (LPGA)

LPGA HANABANK CHAMPIONSHIP, INCSHON (Sky 72 Golf Club)

A pálya: 5819 méter, 72 par). A pénzdíj: 1.8 millió dollár

1. Cseng Ja-ni (tajvani) 202 ütés (65, 70, 67)
2. Csoj Na Jon (dél-koreai) 203 (67, 68, 68)
3. Brittany Lincicome (amerikai) 205 (71, 68, 66)
Kang Dzsi Min (dél-koreai) 205 (68, 69, 68)
Szu Dzsin Jang (dél-koreai) 205 (69, 65, 71)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Bár a rendkívül hideg, esős időben véget érő szicíliai versenyt két bogey-val zárta, az addig megszerzett előnyének hála Christina Kimé lett a trófea. A 27 éves amerikai először nyert az európai női körversenyen (LET), és összességében hat év után nyert fontos egyéni tornát.