Golf: Woodsot elfújta a szél, Quiros 132 méterről talált a lyukba

2011.02.14. 08:50
Bár volt esély az ellenkezőjére, Tiger Woods továbbra sem tudott véget vetni 15 hónapja tartó nyeretlenségének: a golfozók világranglistájának korábbi ura ígéretes pozícióból a 20. helyre csúszott vissza a hétvégi dubai versenyen – nyert a spanyol Álvaro Quiros. A tengerentúlon az amerikai D. A. Points karrierje első Tour-győzelmét könyvelte el, míg a hölgyeknél váltás történt a világranglista élén: az idei második LET-versenyét is megnyerő tajvani Cseng Ja-ni az új éllovas.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Új ütőivel még képtelen leküzdeni a szeles időjárás támasztotta kihívásokat – a volt világelső Tiger Woods így magyarázta bogey-kkal elrontott, dupla bogey-val és 75 ütéssel zárt negyedik fordulóbeli produkcióját, amely sok tekintetben hasonlított San Diegó-i évkezdésére. A Dubaiban korábban kétszer (2006, 2008) nyerő amerikai golfozónak három versenynap után csupán együtésnyi volt a lemaradása az első helyezettől, ám a záró 18 szakaszra rendkívül elbizonytalanított – 284 ütéses összteljesítménnyel holtversenyben huszadik lett. EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Új ütőivel még képtelen leküzdeni a szeles időjárás támasztotta kihívásokat – a volt világelső Tiger Woods így magyarázta bogey-kkal elrontott, dupla bogey-val és 75 ütéssel zárt negyedik fordulóbeli produkcióját, amely sok tekintetben hasonlított San Diegó-i évkezdésére. A Dubaiban korábban kétszer (2006, 2008) nyerő amerikai golfozónak három versenynap után csupán együtésnyi volt a lemaradása az első helyezettől, ám a záró 18 szakaszra rendkívül elbizonytalanított – 284 ütéses összteljesítménnyel holtversenyben huszadik lett.

A rendkívül fordulatos versenyt végül megnyerő Álvaro Quirosnak is akadtak rossz időszakai az utolsó napon (például ütött egy tripla bogey-t), ám több birdie-vel és eagle-lel ellensúlyozta ezt – utóbbiak közül az egyik igazi ritkaság volt: a három ütésre méretezett 11. szakaszon elütésből, 132 méterről talált be a lyukba. A kisebb sérüléssel küszködő Quiros az ötödik győzelmét könyvelte el az európai körversenyen.

Az elmúlt hetekben kiegyensúlyozatlanul versenyző angol Lee Westwood 283 ütéssel – ötös holtversenyben – a 15. helyen végzett, ami elégnek bizonyult számára ahhoz, hogy megtartsa a világranglista első helyét a Dubaiban a 31. pozícióban kikötő német Martin Kaymerrel szemben (286 ütés).

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY

OMEGA DUBAI DESERT CLASSIC, DUBAI (Emirates Golf Club)

A pénzdíj: 2.5 millió dollár. A pálya: 6677 méter, 72 par

AZ ÉLCSOPORT
1. Álvaro Quiros (spanyol) 277 ütés (73, 68, 68, 68)
2. James Kingston (dél-afrikai) 278 (72, 72, 67, 67)
    Anders Hansen (dán) 278 (69, 68, 71, 70)

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. S noha a hétvégi tengerentúli viadal, Pebble Beach győztese nem ütött hole-in-one-t, diadalát részben ő is egy igencsak ritka találatnak köszönhette: D. A. Points több mint kilencven méterről suvasztotta be a labdát a lyukba a vasárnapi 14. szakaszon, ami eagle-t ért. A következő lyukat tízméteres birdie-vel teljesítette, és mint utóbb kiderült, ez a két kombináció már sok volt a vetélytársainak.

A 34 éves amerikai 128. alkalommal állt rajthoz az amerikai PGA Touron, és most könyvelte el az első győzelmét; a több mint 1.1 millió dolláros fődíjjal többet kaszált, mint négy korábbi idénye bármelyike végén – összesen. Örömét fokozta, hogy a nagy presztízsű Pebble Beach-i profi-amatőr versenyt is megnyerte alkalmi partnerével, az amerikai mozi egyik nagy nevettetőjével, Bill Murrayvel.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY

AT&T PEBBLE BEACH NATIONAL PRO-AM, PEBBLE BEACH (Pebble Beach Golf Links)

A pénzdíj: 6.3 millió dollár. A pálya: 6233 méter, 72 par

1. D. A. Points (amerikai) 271 ütés (63, 70, 71, 67)
2. Hunter Mahan (amerikai) 273 (70, 67, 70, 66)
3. Tom Gillis (amerikai9 275 (67, 68, 70, 70)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. A továbbra is Ausztráliában vendégeskedő LET (Ladies European Tour) hétvégi tornáját ugyanaz a versenyző nyerte meg, aki az egy héttel korábbit is: a tajvani Cseng Ja-ni újabb diadalával át is vette a vezetést a női világranglistán (az eddigi rangelső dél-koreai Sin Dzsi Jai ezen a hétvégén nem versenyzett).

A 22 éves Cseng újfent nagyon jól játszott, összesített ütésszáma (264) csupán kettővel maradt el a tornarekordtól. Magabiztosságára jellemző, hogy az említett csúcsot tartó, az ausztrál mesterversenyt korábban hétszer megnyerő ausztrál Karrie Webb nyolc ütéssel maradt el mögötte.