Golf: tornagyőzelmével ismét világelső Luke Donald

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2012.03.19. 09:35
Őrségváltás: Luke Donald (balra) megelőzte Rory McIlroyt a világranglista élén (Fotó: Action Images – arcíhv)
Hétfőtől ismét az angol Luke Donald vezeti a profi golfozók világranglistáját, miután vasárnap megnyerte a floridai Palm Harborben rendezett, 5.5 millió dollár összdíjazású Transitions Championshipet.

A 34 éves játékos óriási csatában diadalmaskodott, ugyanis a négynapos viadal végén három másik versenyzővel közösen állt az első helyen, így a rájátszásban dőlt el a verseny bajnoki címe.

Donald a túlórában a dél-koreai Be Szang Munt, valamint az amerikai Jim Furykot és Robert Garrigust győzte le.

Luke Donald, aki 990 ezer dollárt kapott sikeréért, visszavette a világranglista első helyét Rory McIlroytól. Az ifjú északír játékos két hete ugrott a rangsor elejére, azt megelőzően nagyjából egy évig Donald volt a sportág uralkodója.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY

TRANSITIONS CHAMPIONSHIP, PALM HARBOR (Innisbrook Resort)

A pénzdíj: 5.5 millió dollár. A pálya hossza: 6712 méter; az elvárt ütésszám (par): 71

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
OPEN DE ANDALUCÍA, COSTA DEL SOL (Aloha GC)
A pénzdíj: 1 millió euró. A pálya hossza: 6292 méter; az elvárt ütésszám (par): 72
1. Julien Quesne (francia) 271 ütés (68, 72, 67, 64)
2. Matteo Manassero (olasz) 273 (64, 73, 68, 68)
3. Eduardo de la Riva (spanyol) 274 (67, 69, 68, 70)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Folytatta győzelmi sorozatát a világelső Cseng Ja-ni: a tajvani sztár nyerte meg a hét végi phoenixi viadalt.

Csengnek ez a második diadala ebben a szezonban, míg szédítően alakuló karrierje során már a 14. tornagyőzelmét könyvelte el az amerikai körversenyen (LPGA Tour).