Golf, The Open: mesébe illő végjáték után Mickelson nyert

2013.07.21. 19:28
Phil Mickelson kiváló hajrát követően emelhette magasba a legendás Claret Jugot (Fotó: Action Images)
Az amerikai Phil Mickelson pazar utolsó kört teljesített, és megnyerte a profi golfozók idei harmadik kiemelt (major) versenyét, a Skóciában megrendezett 142. Open Championshipet. A világelső Tiger Woods holtversenyben a hatodik helyen végzett a vasárnap záruló négynapos versenyen.

Phil Mickelson a második és a harmadik fordulóban közepesen teljesített, négyütéses hátrányban kezdte az utolsó napot, azonban vasárnap az övé volt a legjobb eredmény: az utolsó hat lyukból négybe az elvártnál eggyel kevesebb ütéssel juttatta be a labdát (birdie), amivel lerázta magáról összes üldözőjét. A 66-osnál alacsonyabb ütésszámot senki sem ért el a négynapos verseny során (66-ot is csupán egyvalaki, a szintén az élcsoportban végző Zach Johnson).

„Karrierem legszebb lapjaira kívánkozik a mai játékom, kevés ilyen jó fordulóm volt eddig életemben. Mindig is ennek a versenynek a megnyerését tekintettem pályafutásom legnagyobb kihívásának" – mondta boldogan Mickelson, aki először nyerte meg az Opent, az év négy legfontosabb golfversenye közé számító Brit nemzetközi bajnokságot. A legutóbbi tíz kiírásból már az ötödiket nyeri meg amerikai golfozó.

SOK AZ ISMERETLEN KIFEJEZÉS? KATTINTSON GOLFSZÓTÁRUNKRA!
MI FÁN TEREMNEK A MAJOR-VERSENYEK?
RÖVID ÁTTEKINTŐ ITT!

A 43 esztendős Mickelson korábban négy major versenyt nyert meg (Masters: 2004, 2006, 2010; PGA-bajnokság: 2005), a British Openen a két évvel ezelőtti második hely jelentette számára a csúcsot. Mickelsonnak már csak a US Opent kell megnyernie a karrier Grand Slamhez; hazája nyílt bajnokságán eddig hatszor volt második – legutóbb éppen az idén.

Az üldözők közül az idei Masters-első Adam Scott és a világranglistát vezető Tiger Woods a 15. szakaszon ütött egy-egy bogey-val mondhatott le győzelmi reményeiről. A három forduló után vezető vezető Lee Westwood a 16. szakaszon járt hasonlóképpen, amivel biztossá vált, hogy nem ér véget 21 évnél a nagy várakozás – továbbra is Nick Faldo 1992-es diadala a legutóbbi angol siker.

Az 56 éves legenda, aki háromszor nyerte meg ezt a versenyt, ezúttal a második nap után kiesett, akárcsak három további brit reménység: az angol Luke Donald (80, 72), az északír Rory McIlroy (79, 75), valamint az angol Justin Rose (75, 77), a júniusban megrendezett idei US Open győztese.

A címvédő dél-afrikai Ernie Els 292 ütéssel holtversenyben a 26. helyen végzett.

142. OPEN CHAMPIONSHIP, GULLANE, EAST LOTHIAN (Muirfield Golf Links)
A pénzdíj: 6.1 millió euró. A pálya hossza: 6576 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 71