Golf: szívszaggató összeomlás után amerikai vb-diadal

2012.08.06. 08:57
Keegan Bradley a győztesnek járó trófeával (Fotó: Action Images)
Az amerikai Keegan Bradley nyerte meg a profi golfozók világbajnoki sorozatának idei harmadik versenyét, a magyar idő szerint hétfő hajnalban véget érő, négynapos Bridgestone Invitationalt az egyesült államokbeli Akronban.

A csütörtöki nyitó fordulóban nyújtott kiváló teljesítményére (63 ütés) alapozva Jim Furyk ígérkezett a torna győztesének. A rutinos amerikainak az utolsó szakaszra fordulva is volt még együtésnyi előnye, csakhogy az elvártnál kettővel több ütéssel juttatta be a labdát a lyukba (dupla bogey), így ugyanúgy kicsúszott kezéből a győzelem, mint a júniusi US Openen.

Furyk összeomlásából Keegan Bradley profitált a legtöbbet: a tavalyi PGA-bajnokság – az idei kiírás éppen ezen a héten kezdődik – győztese vasárnap hat birdie-vel menedzselte magát nyerő pozícióba, és a 18. szakaszon öt méterről elért parral révbe is ért.

Az idén ez volt a 11. alkalom az amerikai körversenyen, hogy a győztes legalább négyütésnyi hátrányt dolgozott le az utolsó versenynapon.

A karrierje harmadik profi győzelmét elkönyvelő Bradley a sportág történetének 11. játékosa, aki gyűjtött trófeát a világbajnoki sorozatban és a szintén évi négy viadalt számláló major tornák egyikén is.

A világranglista első két helyezettje, az amerikai Tiger Woods, valamint a világelső angol Luke Donald 276-276 ütéssel – további hat golfozóval holtversenyben – a nyolcadik helyen végzett.

GOLF-VB – A 2012-ES SOROZAT HARMADIK VERSENYE
WGC-BRIDGESTONE INVITATIONAL, AKRON (Firestone CC, South Course)
A pénzdíj:
8.5 millió dollár. A pálya hossza: 6766 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 70