Golf: ilyen öregen még senki sem szivarozott EPGA-serleggel

2012.11.20. 00:30
Jiménez a serleggel és a győzelmi szivarral (Fotó: Reuters)
Miguel Ángel Jiménez lett a profi golfozók európai körversenyének legidősebb tornagyőztese: a spanyol golfozó 48 évesen és 318 naposan söpörte be vasárnap az első számú európai sorozat, az EPGA Tour hongkongi viadalának fődíját.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Jiménez 284 nappal idősebb, mint az EPGA Tour eddigi legidősebb győztese, az ír Des Smyth, aki 2001 óta tartotta a korrekordot. Jiménez az utolsó napon nyújtott remek játékával harcolta ki a győzelmet – 2005 és 2008 után a harmadik hongkongi diadalát.

A spanyol játékos – aki a pályafutása során 19 győzelmet aratott az első számú európai versenysorozaton – nyilatkozatában reményét fejezte ki, hogy nem most viszi haza utoljára a hongkongi trófeát, elvégre kitűnően tartja magát, és a közeljövőben sem áll szándékában lebetegedni.

Érdekesség, hogy Jiménez csúcsa egy héttel követ egy másik korrekordot: az olasz Matteo Manassero múlt héten harmadszor nyert Szingapúrban, ezzel ő lett az EPGA történetének első tinédzser korú játékosa, aki triplázik egy versenyen.

Még egy versenyt rendeztek az EPGA égisze alatt a hét végén: a Dél-Afrikában nyerő Henrik Stenson biztossá tette, hogy – Jiménezhez és további 55 golfozóhoz hasonlóan – ott lesz a hét végi idényzáró versenyen Dubaiban. A nyolcmillió dollár összdíjazású versenyen nagy csekkeket lehet majd besöpörni, azonban az már korábban eldőlt, hogy az északír Rory McIlroy végez az idei kereseti lista élén.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
UBS HONG KONG OPEN, FANLING (Hong Kong GC)
A pénzdíj: 1.57 millió euró. A pálya hossza: 6157 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 70
AZ ÉLCSOPORT
1. Miguel Ángel Jiménez (spanyol) 265 ütés (65, 67, 68, 65)
2. Fredrik Andersson Hed (svéd) 266 (66, 66, 70, 64)
3. Marcus Fraser (ausztrál) 268 (67, 69, 68, 64)
SA OPEN CHAMPIONSHIP, EKURHULENI (Serengeti Golf & Wildlife Estate)
A pénzdíj: 1 millió euró. A pálya hossza: 7096 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72
1. Henrik Stenson (svéd) 271 ütés (66, 65, 69, 71)
2. George Coetzee (dél-afrikai) 274 (70, 70, 63, 71)
3. Thomas Aiken (dél-afrikai) 275 (73, 66, 69, 67)
Martin Kaymer (német) 275 (70, 70, 68, 67)

AUSZTRÁLÁZSIAI KÖRVERSENY. Az idei British Open nagy vesztese, Adam Scott nyerte meg a körverseny egyik legfontosabb viadalát, az egymillió dollár összdíjazású Australian Masterst. A világranglista ötödik helyén álló helyi kedvenc külön versenyt vívott az idei Ryder-kupa hősével, az angol Ian Poulterrel, és végül kiváló hajrával négy ütést vert rá. Scottnak ez volt az első tornagyőzelme az idén.

JAPÁN KÖRVERSENY. A korábbi világelső Luke Donald idei harmadik tornagyőzelmével ért véget a Dunlop Phoenix Tournament, a japán körverseny egyik legnagyobb díjazású versenye Mijazakiban. A világranglista-harmadik angol fölényesen, ötütésnyi előnnyel kaparintotta meg a közel félmillió dolláros fődíjat. Donaldnek ez volt pályafutása első győzelme Japánban – érdekesség, hogy a három idei győzelmét három különböző körversenyen érte el (Japán előtt egyszer az amerikai, egyszer az európai Touron diadalmaskodott).