Golf: Huh, a zöldfülű újonc történelmi rájátszásban robbant be

2012.02.28. 01:15
A mindössze 21 éves újonc, a nagy tehetségként számon tartott John Huh győzelmét hozta a profi golfozók amerikai körversenyének (US PGA Tour) hétvégi mexikói viadala. A hölgyek szingapúri versenyén is amerikai győztest köszöntöttek.

Miközben a legjobb golfozók a meccsjátékos világbajnokságon szerepeltek, az amerikai PGA Tour Mexikóban biztosított versenyzési lehetőséget a többi tagjának. Nem is akármilyen viadal kerekedett a cancúni tengerparton!a meccsjátékos világbajnokságon szerepeltek, az amerikai PGA Tour Mexikóban biztosított versenyzési lehetőséget a többi tagjának. Nem is akármilyen viadal kerekedett a cancúni tengerparton!

A rutinos Robert Allenby az utolsó szakaszhoz érkezve kétütésnyi előnyben volt, csakhogy ott dupla bogeyt vétett (az elvártnál kettővel több ütéssel juttatta a labdát a lyukba), amit a fantasztikusan hajrázó Huh kihasznált: a dél-koreai származású, amerikai színekben versenyző fiatal nagyszerű, 63 ütéses utolsó napi teljesítményével kiharcolta a rájátszás lehetőségét.

Ott a küzdelem a nyolcadik extra szakasznál ért véget: a csupán az ötödik amerikai PGA-versenyén induló Huh mind a nyolc lyukat az elvárt ütésszámmal teljesítette, a tíz év után újra tornát nyerni akaró Allenby az utolsót nem.

1983 óta nem volt ilyen hosszú playoff az amerikai körversenyen; hosszabb is csak egyszer, az 1949-es Motor City Openen, amelynek végén – 11 ráadásszakasz után – Cary Middlecoffot és Lloyd Mangrumot holtversenyben győztesnek nyilvánították.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
MAYAKOBA GOLF CLASSIC, PLAYA DEL CARMEN (El Camaleon Golf Club)
A pálya hossza: 6389 méter; az elvárt ütésszám (par): 71. A pénzdíj: 3.7 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. John Huh (amerikai) 271 ütés (67, 70, 71, 63) – rájátszás után
2. Robert Allenby (ausztrál) 271 (69, 67, 70, 65)
3. Matt Every (amerikai)
273 (67, 71, 69, 66)
Colt Knost (amerikai) 273 (69, 71, 67, 66)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Rájátszás döntött az amerikai profi női körverseny (LPGA Tour) hétvégi versenyén is: az amerikai Angela Stanford négy résztvevős playoffban diadalmaskodott. A világelső Cseng Ja-ni az utolsó kilenc szakaszon kétszer is nagyot hibázott, így végül – a rájátszóktól csupán együtésnyi lemaradással – az ötödik helyen végzett a nagy presztízsű szingapúri versenyen.