Golf: háromszor kellett meghódítani a szigetet, de nagyon megérte

2011.05.16. 09:08
A dél-koreai Csoj Kjung Dzsu nyerte meg a profi golfozók idényének egyik kiemelkedő versenyét, a drámai végjátékba – az idei szokásoknak megfelelően egyben rájátszásba is – torkolló Players Championshipet a hét végén Floridában.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. A presztízse és busás díjazása miatt az év ötödik major (kiemelt) tornájaként emlegetett Players Championship idei kiírása annak ellenére méltó volt hírnevéhez, hogy Tiger Woods az első fordulóban sérülés miatt visszalépni kényszerült.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. A presztízse és busás díjazása miatt az év ötödik major (kiemelt) tornájaként emlegetett Players Championship idei kiírása annak ellenére méltó volt hírnevéhez, hogy Tiger Woods az első fordulóban sérülés miatt visszalépni kényszerült.

A dél-koreai Csoj Kjung Dzsu nyerte meg a korábbi eső miatt rendkívül zsúfolt utolsó nappal záruló viadalt, ám a hétvége a nagy vesztesekről is emlékezetes marad. Például az északír Graeme McDowellről, a közelgő US Open címvédőjéről, aki vezető helyről kezdte a negyedik fordulót, ám négy labdája is a vízbe ment, aminek 79-es kör és 33. helyezés lett a vége (283).

Aztán David Tomsról, aki hosszú időn keresztül vezetett, és amikor az utolsó szakaszon szorult helyzetben ütött, nagyszerű, hat méteres birdie-vel kiharcolta a rájátszást. Ott azonban egy sokkal könnyebbnek ígérkező ütésnél megremegett a keze (bogey), így be kellett érnie a második hellyel.

Az utolsó versenynapon Csoj háromszor, így a playoffban is kiválóan játszotta meg a 17-es szakaszt, amelynél a lyuk egy szigetecskén helyezkedik el – ez döntött a javára. A dél-koreai golfozó három év után nyert újra a PGA Touron, összességében ez a nyolcadik diadala az amerikai körversenyen – az 1.71 milliós pénzdíj révén egyben az eddigi legértékesebb.

Megemlítendő, hogy a 278 ütéssel a negyedik helyen finiselő angol Luke Donald sorozatban hetedik tornáján végzett az első tízben, ezzel feljött honfitársa, az éllovas Lee Westwood mögé a világranglista második helyére.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
PLAYERS CHAMPIONSHIP, PONTE VEDRA BEACH (TPC Sawgrass)
A pálya: 6597 méter, 72 par. A pénzdíj: 9.5 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Csoj Kjung Dzsu (dél-koreai) 275 ütés (70, 68, 67, 70) – rájátszás után
2. David Toms (amerikai) 275 (66, 68, 71, 70)
3. Paul Goydos (amerikai) 277 (69, 70, 69, 69)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. A kényelmesen vezető Chris Wood összeomlása (nyolc bogey a hétvégi mallorcai EPGA-verseny utolsó napján) lehetőséget teremtett arra, hogy Darren Clarke három esztendő után újra megízlelje a győzelem ízét. A karrierje sikeresebb időszakában két világbajnoki viadalt megnyerő, 42 éves északír golfozó kiváló hajrával ledolgozta az utolsó forduló elején meglévő négyütésnyi hátrányát, és 13. EPGA-győzelmével zárta a versenyt.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
IBERDROLA OPEN, SON SERVERA, MALLORCA (Pula Golf Club)
A pálya: 6325 méter, 70 par. A pénzdíj: 1 millió euró
1. Darren Clarke (északír) 274 ütés (65, 70, 70, 69)
2. David Lynn (angol) 277 (68, 68, 71, 70)
Chris Wood (angol) 277 (67, 65, 69, 76)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Dél-afrikai győzelmet hozott a hölgyek hét végi portugáliai versenye: a 22 éves Ashleigh Simon az utolsó napon nyolc birdie-t ütve könyvelte el második diadalát az európai körversenyen.