Golf: Gary Woodland nyerte a US Opent

MTI MTIMTI MTI
2019.06.17. 12:21
Gary Woodland karrierje legnagyobb sikerét érte el (Fotó: AFP)
Gary Woodland nyerte meg a profi golfozók idei harmadik Major-versenyét, a 12.5 millió dollár összdíjazású US Opent.

A kaliforniai Pebble Beachen rendezett négynapos viadalon a 35 éves amerikai végig jól játszott, a második nap végére vette át a vezetést, és összességében magabiztosan, a címvédő Brook Koepkát három ütéssel megelőzve diadalmaskodott.

A világranglista-vezető Koepka első számú esélyesként érkezett a versenyre, májusban ugyanis megnyerte a PGA Championshipet, a szezon második Major-viadalát, ráadásul a US Openen 2018-ban és 2017-ben is ő diadalmaskodott. Ezúttal viszont be kellett érnie a második hellyel.

Woodland karrierje legnagyobb sikerét érte el. Ezt megelőzően a tavalyi PGA Championshipen elért hatodik helye volt a legjobb eredménye a sportág legrangosabbnak számító versenyein. Az első helyért pedig 2.25 millió dollárt kapott.

A kaliforniai torna Tiger Woodsnak nem sikerült jól. A 15-szörös Major-bajnok sztár mind a négy napon hullámzóan teljesített, s a győztestől 11 ütéssel elmaradva, holtversenyben a 21. helyen zárt.