Golf: az egyik 355 versenyt, a másik 209-et gürizett végig, hogy...

2011.06.13. 17:58
...végre nyerjen. Miközben a profi golfozók két legfontosabb hétvégi férfiversenye egy-egy végeláthatatlan várakozásnak vetett véget, a hölgyeknél újra trófeát szerzett a világelső Cseng Ja-ni.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Az amerikai Harrison Frazar már-már elhagyta a US PGA Tourt a sok sikertelenség miatt, ám túl egy csípőműtéten, 39 évesen mégis úgy döntött, felveszi a kesztyűt. Az idén eddig öt versenyen elbukta a második forduló utáni mezőnyfelezést, ám megérte kitartani: vasárnap Memphisben a playoff harmadik szakaszán elért parral legyőzte kortársát, a svéd Robert Karlssont, és megnyerte a tornát.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Az amerikai Harrison Frazar már-már elhagyta a US PGA Tourt a sok sikertelenség miatt, ám túl egy csípőműtéten, 39 évesen mégis úgy döntött, felveszi a kesztyűt. Az idén eddig öt versenyen elbukta a második forduló utáni mezőnyfelezést, ám megérte kitartani: vasárnap Memphisben a playoff harmadik szakaszán elért parral legyőzte kortársát, a svéd Robert Karlssont, és megnyerte a tornát.

A 39 éves amerikainak ez volt a 355 profi versenye, egyben az első győzelme az amerikai körversenyen. A siker az egymillió dolláros fődíjon kívül belépőt jelent számára a golfozók egyik legnagyobb presztízsű versenye, a US Masters jövő áprilisi kiírására.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
FEDEX ST. JUDE CLASSIC, MEMPHIS (TPC Southwind)
A pálya: 6624 méter, 72 par. A pénzdíj: 5.6 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Harrison Frazar (amerikai) 267 ütés (71, 65, 64, 67) – rájátszás után
2. Robert Karlsson (svéd) 267 (66, 65, 68, 68)
3. Camilo Villegas (kolumbiai) 272 (69, 69, 70, 64)
Tim Herron (amerikai) 272 (73, 65, 69, 65)
Imada Riudzsi (japán) 272 (70, 68, 68, 66)
Charles Howell III (amerikai) 272 (72, 67, 67, 66)
Retief Goosen (dél-afrikai) 272 (68, 71, 64, 69)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. Az angol Robert Rock számára a 209. profi versenye hozta meg az áttörést: a 34 éves angol élete első profi győzelmét aratta Torinóban a hét végén, amivel kiharcolta a részvételt a héten kezdődő amerikai nemzetközi bajnokságon, a US Openen.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY

BMW ITALIAN OPEN, TORINO (Royal Park Golf & Country Club)

A pálya: 6660 méter, 72 par. A pénzdíj: 1.5 millió euró

1. Robert Rock (angol) 267 ütés (64, 68, 68, 67)
2. Thorbjörn Olesen (dán) 268 (65, 71, 70, 62)
Gary Boyd (angol) 268 (69, 65, 68, 66)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Kiváló évnyitója (a világ három különböző körversenyén elért négy tornagyőzelem) után újra hallatott magáról a tajvani Cseng Ja-ni. A 22 esztendős világelső két bogeymentes körrel zárva könyvelte el újabb diadalát Springfieldben. Érdekesség, hogy az amerikai Cristie Kerr sorozatban a harmadik tornáján végzett a második helyen.

LPGA-KÖRVERSENY (NŐK)

LPGA STATE FARM CLASSIC, SPRINGFIELD (Panther Creek Country Club)

A pálya: 6169 méter, 72 par. A pénzdíj: 1.7 millió dollár

1. Cseng Ja-ni (tajvani) 267 ütés (67, 66, 66, 68)
2. Cristie Kerr (amerikai) 270 (70, 67, 66, 67)
3. Paula Creamer (amerikai) 272 (68, 68, 69, 67)
Brittany Lincicome (amerikai) 272 (67, 69, 66, 70)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Becky Brewerton karrierjének harmadik profi győzelmével ért véget a sajátos szabályok szerint megrendezett tenerifei verseny. Az első két nap a meccsjáték szabályai szerinti partikkal telt (Brewerton az ausztrál Kristie Smitht és az európai golf nagyasszonyát, Laura Daviest győzte le), majd az utolsó napon az összesített ütésszám alapján értékelték a versenyben maradt nyolc versenyzőt.