Golf: a skót újonc kétszer talált be 193 méterről ugyanabba a lyukba

2011.06.06. 09:35
Elliot Saltman kétszer talált be a lyukba elütésből a walesi nemzetközi bajnokságon, de ezen kívül is tartogatott érdekességeket a profi golfozók hétvégéje: a tengerentúlon Steve Stricker átlendült a 30 millió dolláros kereseti határon, és volt egy autót érő hole in one a hölgyek rotterdami versenyén is.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. A címben jelzett bravúr különlegességét érzékelteti, hogy a skót Elliot Saltman előtt kereken húsz éve akadt golfozó az EPGA-n, aki egy tornán kétszer is hole in one-t ért el ugyanannál a lyuknál – akkor az ír Eamonn Darcyt ünnepelték.EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. A címben jelzett bravúr különlegességét érzékelteti, hogy a skót Elliot Saltman előtt kereken húsz éve akadt golfozó az EPGA-n, aki egy tornán kétszer is hole in one-t ért el ugyanannál a lyuknál – akkor az ír Eamonn Darcyt ünnepelték.

A végül 281 ütéssel a 12. helyen záró Saltman most az első és a negyedik fordulóban talált be elütésből, 193 méterről a lyukba. A 29 éves skót újonc eddig arról volt nevezetes, hogy nemrégiben három hónapra eltiltották szabálytalan labda-visszahelyezés miatt – most e kihágást alighanem feledtette.

A tavalyi Ryder-kupának otthont adó newporti golfklubban megrendezett tornát a második nap óta vezető Alexander Noren nyerte meg; a svédnek ez volt a második tornagyőzelme a körversenyen.

Tavaly Graeme McDowell úgy lett a US Open bajnoka, hogy előtte a walesi nemzetközi bajnokságon győzelemmel melegített – Noren hasonló csodában reménykedik, kiváltképp, hogy a múlt héten kvalifikálta magát a két hét múlva esedékes amerikai major versenyre. Az északír McDowell harmadik napi 81 ütése következtében csupán a középmezőnyben végzett.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY

SAAB WALES OPEN, NEWPORT (The Celtic Manor Resort)

A pálya: 6747 méter, 71 par. A pénzdíj: 1.8 millió font

AZ ÉLCSOPORT
1. Alexander Noren (svéd) 275 ütés (67, 67, 71, 70)
2. Grégory Boudry (francia) 277 (67, 73, 70, 67)
Anders Hansen (dán) 277 (70, 70, 66, 71)

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Az utolsó napi vihar miatt elrendelt szünet megzavarta a vezető Steve Strickert, de annyira nem, hogy elherdálja teljes négyütésnyi előnyét. A bunkerekből szerencsésen kikecmergő játékos pályafutása tizedik profi győzelme révén átlépte a 30 millió dolláros kereseti határt, és – pillanatnyi legjobb amerikai golfozóként – a világranglista negyedik helyére ugrott.

A világelső Luke Donaldnek nem volt esélye a győzelemre, ám sorozatban a tizedik versenyén is az első tízben végzett (280 ütéssel a hetedik lett), azaz magabiztosan őrzi pozícióját a ranglista tetején.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
MEMORIAL TOURNAMENT, DUBLIN, OHIO (Muirfield Village Golf Club)
A pálya: 6643 méter, 72 par. A pénzdíj: 6.2 millió dollár
1. Steve Stricker (amerikai) 272 ütés (68, 67, 69, 68)
2. Matt Kuchar (amerikai) 273 (69, 71, 68, 65)
Brandt Jobe (amerikai) 273 (71, 68, 69, 65)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. A két éve nyeretlen Brittany Lincicome diadalát hozta a hét végi gallowayi verseny. A 25 éves amerikai golfozó az utolsó szakaszon elért, bravúros közelítő ütéssel megalapozott birdie-nek köszönhette élete negyedik profi győzelmét.

LPGA-KÖRVERSENY (NŐK)
SHOP-RITE LPGA CLASSIC, GALLOWAY (Seaview - A Dolce Resort)
A pálya: 5623 méter, 71 par. A pénzdíj: 1.5 millió dollár
1. Brittany Lincicome (amerikai) 202 ütés (72, 64, 66)
2. Sin Dzsi Jai (dél-koreai) 203 (66, 71, 66)
Cristie Kerr (amerikai) 203 (69, 65, 69)

EURÓPAI NŐI KÖRVERSENY. Melissa Reid az utolsó napon ötütésnyi hátrányt ledolgozva nyerte meg a Ladies European Tour (LET) hét végi hollandiai versenyét. A Rotterdam közeli tornán is akadt egy hole in one: a középmezőnyben végző ausztrál Frances Bondad egy több mint százezer eurót érő BMW-t nyert azzal, hogy a befejező napon a 16. szakaszon egyből, 130 méterről a lyukba küldte a labdát.