Darts-vb: Van Gerwen már az első körben az asztalra csapott

2017.12.14. 23:14
Michael van Gerwen imponáló teljesítménnyel kezdte a világbajnokságot (Fotó: PDC/Twitter)
A címvédő Michael van Gerwen 3:1-re legyőzte honfitársát, a holland Christian Kistet a londoni Alexandra Palace-ban zajló dartsvilágbajnokság első fordulójában. A kiemeltek közül Gerwyn Price, Steve Beaton és James Wilson szintén bejutott a legjobb 32 közé.

A 2018-as világbajnokság első játéknapjának legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzését a két holland, Michael van Gerwen és Christian Kist vívta. A világelső az első három nyilával 180-at dobott, majd 109.98-as átlaggal és egy 141-es kiszállóval 3–0-ra megnyerte a nyitó játszmát. A második szett után Kist körátlaga meghaladta Van Gerwenét, de az első kiemelt 75 százalékos hatékonysággal (8/6) dobta a kiszállóit, így 2:0-s előnyre tett szert.

A harmadik szettben aztán elkezdhettünk elgondolkodni azon, Kist valójában mennyire peches, hogy Van Gerwennel sorsolták össze, ezzel a teljesítménnyel ugyanis a fél mezőny ellen több mint reális győzelmi esélyei lettek volna. Ebben a játszmában mindketten 110 felett „átlagoltak”, Kist pedig 3–2-vel megérdemelten szépített.

A negyedik szettben Kist játéka szétesett, Van Gerwen ellenben továbbra is magas szinten játszott, aminek egy 3–0-s zárás lett az eredménye. A címvédő 107.4-es körátlaggal zárt, 68.75 százalékkal dobta a kiszállókat (16/11), s volt még egy 138-as befejezése is. Van Gerwen tehát már az első napon világossá tette, idén is a világbajnoki címért jött az Alexandra Palace-ba. A második fordulóban az angol James Wilson lesz az ellenfele, aki a lengyel Krzysztof Ratajskit múlta felül négy játszmában (3:1).

VAN GERWEN GYŐZTES KISZÁLLÓJA

A 17. vb-jén részt vevő Steve Beaton ugyancsak 3:1-re nyert, de az ír William O’Connor nagyobb csatára is késztethette volna az 1996-os BDO-világbajnokot, ha az első szettben a 17 duplájából nem csak egyet értékesít…

A 16. kiemelt Gerwyn Price 3:0-ra elintézte az angol Ted Evettset, aki a második szettben 2–1-nél dobhatott az egyenlítésért, ám rontott, amit a walesi kihasznált, és azzal a lendülettel a harmadik játszmát is megnyerte. A márciusi UK Openen döntőt játszó Price negyedik világbajnokságán megszerezte az első győzelmét.

A péntek esti programban táblához lép Stephen Bunting, Rob Cross és az utolsó világbajnokságán szereplő Phil Taylor is.