Darts-vb: a legenda tovább él, Taylor a második fordulóban!

2017.12.15. 23:20
Phil Taylort a második fordulóban is láthatjuk utolsó vb-jén (Fotó: Twitter)
Az utolsó világbajnokságán részt vevő Phil Taylor 3:1-re legyőzte honfitársát, az angol Chris Dobeyt a londoni dartsvilágbajnokság első fordulójában. A junior-világbajnok belga Dimitri Van den Bergh meglepetésre kiejtette a 21. kiemelt Stephen Buntingot.

Ha csütörtökön nem játszott volna a világelső és címvédő Michael van Gerwen, akkor tulajdonképpen azt is mondhatnánk, hogy a világbajnokság pénteken Phil Taylor színre lépésével kezdődött. A 16-szoros világbajnok óriási ováció közepette érkezett a színpadra, ahol már várta honfitársa, a 27 esztendős Chris Dobey, aki 2015 óta versenyez a PDC-nél, de kiemelkedő eredményt még nem ért el.

TAYLOR BEVONULÁSA

Nehezen lendültek bele a felek, az első leget Dobey 21 nyílból nyerte meg. Az első négy játékban mindketten hozták a saját kezdéseiket, majd Taylor egy 12 nyilassal hátsó pályáról befejezte a szettet (3–2). Az 57 esztendős kiválóság a második játszmában sem tündökölt, de 3–1-gyel hozta a szettet, a harmadik felvonásban viszont Dobey szépített, amire feljavuló körátlagával rászolgált.

TAYLOR VALÓSZÍNŰLEG ERRŐL BESZÉLT, AMIKOR AZT MONDTA, HOGY ÉLVEZNI SZERETNÉ A VB-T

A mérkőzés akkor válhatott volna igazán érdekessé, ha Dobey a negyedik szettben 2–1-nél kidobja a dupla 16-ot, de ez két nyílból nem sikerült neki, Taylor pedig büntetett és megfordította a játszmát, ezzel elkerülte a döntő szettet (3:1).

SZAVAZÁS

Ki nyeri a 2018-as londoni darts-vb-t?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A legenda tehát tovább él, Taylor 96.55-ös körátlaggal és 41.67 százalékos kiszállási hatékonysággal (10/24) bejutott a második fordulóba, amelyben Justin Pipe-pal vagy egy selejtezős ellenféllel találkozik.

Taylorék mérkőzését megelőzően a novemberben junior-világbajnoki címet szerző Dimitri Van den Bergh kiejtette a felnőttek között 2015-ben negyeddöntős Stephen Buntingot, aki az első búcsúzó kiemeltként az idei vb-n. A 23 éves belga a nyitó szettet első pályáról hozta, majd a másodikban 116-os körátlagot ért el, így Buntingon a világbajnokság első 170-es kiszállója sem segített.

A harmadik játszmában az angol szépített, de a negyedik szettben 2–2-nél csúnya hibákat vétett, ami nem fért bele. A táncos lábú Van den Bergh a PDC- és BDO-vb-k történetének valaha volt legmagasabb, belga játékos által elért átlagával (104.17) megnyerte a meccset, és bejutott a legjobb 32 közé.

A késő esti meccsen a világbajnokság titkos favoritjának tartott Rob Cross 104.12-es átlaggal 3:0-ra nyert a selejtezőből érkező japán Aszada Szeigo ellen, aki nem játszott alárendelt szerepet, hiszen öt leget is nyert. A 20. kiemelt angol a harmadik játszmában 1–2-nél „ránk fújta” a kilencnyilas szelét, de a nyolcadik nyilánál, a T19-nél rontott.

A szombati programban nyolc meccs szerepel, hiszen nemcsak este, hanem délután 13.30-tól is rendeznek mérkőzéseket. Bemutatkozik többek között Robert Thornton, Jelle Klaasen és a kétszeres világbajnok Gary Anderson is.